SPORT

Mistrovství České republiky v orientačním běhu štafet a klubů se bude konat u Mohelnice

5. října 2011, 08:11, téma BĚH, rejdakce
Mistrovství České republiky v orientačním běhu štafet a klubů se bude konat u Mohelnice Střítež - O víkendu 8. a 9. října 2011 se letos naposledy sejde špička českého orientačního běhu k bojům o tituly mistrů republiky. V lesním komplexu v okolí hájenky Střítež na Mohelnicku se budou v rámci Holba Mistrovského víkendu rozdělovat tituly ve štafetách v sobotu a v klubových družstvech v neděli. Organizátoři z Klubu vytrvalostních sportů Šumperk při této příležitosti očekávají účast téměř 1200 závodníků z celé republiky.
Centrum akce (a tedy zejména startovní a doběhová aréna s veškerým zázemím) se bude nacházet přímo u hájenky Střítež, v jejímž okolí organizátoři připravili tratě různé délky a náročnosti pro jednotlivé kategorie. Po oba dny se bude v terénu nacházet přibližně 100 kontrolních bodů. Vzhledem k faktu, že se jedná o štafetové závody, budou odstartovány hromadným startem, při čemž pro rozřazení startovního pole bude užito metody „farsta“. Závodníky čeká v průběhu závodu vždy jeden „divácký“ průběh centrální arénou, takže o diváckou atraktivnost bude postaráno. Pro oba dny zajistili organizátoři zcela nové mapy o měřítku 1:10 000.

  V rámci sobotního Hi-Tec Mistrovství České republiky štafet bude startovat 360tříčlenných štafet a tituly v hlavních kategoriích obhajovat muži SK Praga a ženy OK Lokomotiva Pardubice. V hlavní mužské kategorii čeká na muže celkem 23,5 km a na ženy 18,5 km. Start sobotního Hi-Tec Mistrovství České republiky štafet je plánován na 12:00 a vyhlášení nejlepších, tedy mistrů republiky pro letošní rok, očekáváme v cca 15:30.

  V neděli potom proběhne Hi-Tec Mistrovství České republiky klubů a zároveň také pro žákovské kategorie nesmírně prestižní MČR oblastních výběrů žactva. V obou případech se jedná o závod smíšených štafet, na který je přihlášeno 187 pěti- až osmičlenných štafet (v závislosti na kategorii), což je dohromady téměř 1200 závodníků. V hlavní kategorii Hi-Tec Mistrovství České republiky klubů přijedou obhajovat titul borci z SK Praga a v www.polarcz.cz MČR oblastních výběrů žactva je obhájcem výběr žáků Východočeské oblasti. Na závodníky hlavní kategorie Hi-Tec Mistrovství České republiky klubů čeká trať dlouhá necelých 50 km a na žákovská družstva v souboji www.polarcz.cz MČR oblastních výběrů žactva necelých 29 km. Start závodů bude v 9:30 a vyhlášení mistrů republiky proběhne opět okolo 15:30.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert legendárního folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká je původní profese písničkáře Vladimíra Merty?

A) strojvedoucí
B) architekt
C) pedagog

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na ŠUMPERSKÝ PLES, který se uskutečnil 9. února v DK Šumperk, vyhrál Václav Nováček z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhru jsme výherci předali před konáním Šumperského plesu.