SPORT

Mistrovství České republiky v orientačním běhu štafet a klubů se bude konat u Mohelnice

5. října 2011, 08:11, téma BĚH, rejdakce
Mistrovství České republiky v orientačním běhu štafet a klubů se bude konat u Mohelnice Střítež - O víkendu 8. a 9. října 2011 se letos naposledy sejde špička českého orientačního běhu k bojům o tituly mistrů republiky. V lesním komplexu v okolí hájenky Střítež na Mohelnicku se budou v rámci Holba Mistrovského víkendu rozdělovat tituly ve štafetách v sobotu a v klubových družstvech v neděli. Organizátoři z Klubu vytrvalostních sportů Šumperk při této příležitosti očekávají účast téměř 1200 závodníků z celé republiky.
Centrum akce (a tedy zejména startovní a doběhová aréna s veškerým zázemím) se bude nacházet přímo u hájenky Střítež, v jejímž okolí organizátoři připravili tratě různé délky a náročnosti pro jednotlivé kategorie. Po oba dny se bude v terénu nacházet přibližně 100 kontrolních bodů. Vzhledem k faktu, že se jedná o štafetové závody, budou odstartovány hromadným startem, při čemž pro rozřazení startovního pole bude užito metody „farsta“. Závodníky čeká v průběhu závodu vždy jeden „divácký“ průběh centrální arénou, takže o diváckou atraktivnost bude postaráno. Pro oba dny zajistili organizátoři zcela nové mapy o měřítku 1:10 000.

  V rámci sobotního Hi-Tec Mistrovství České republiky štafet bude startovat 360tříčlenných štafet a tituly v hlavních kategoriích obhajovat muži SK Praga a ženy OK Lokomotiva Pardubice. V hlavní mužské kategorii čeká na muže celkem 23,5 km a na ženy 18,5 km. Start sobotního Hi-Tec Mistrovství České republiky štafet je plánován na 12:00 a vyhlášení nejlepších, tedy mistrů republiky pro letošní rok, očekáváme v cca 15:30.

  V neděli potom proběhne Hi-Tec Mistrovství České republiky klubů a zároveň také pro žákovské kategorie nesmírně prestižní MČR oblastních výběrů žactva. V obou případech se jedná o závod smíšených štafet, na který je přihlášeno 187 pěti- až osmičlenných štafet (v závislosti na kategorii), což je dohromady téměř 1200 závodníků. V hlavní kategorii Hi-Tec Mistrovství České republiky klubů přijedou obhajovat titul borci z SK Praga a v www.polarcz.cz MČR oblastních výběrů žactva je obhájcem výběr žáků Východočeské oblasti. Na závodníky hlavní kategorie Hi-Tec Mistrovství České republiky klubů čeká trať dlouhá necelých 50 km a na žákovská družstva v souboji www.polarcz.cz MČR oblastních výběrů žactva necelých 29 km. Start závodů bude v 9:30 a vyhlášení mistrů republiky proběhne opět okolo 15:30.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.