ZPRÁVY

Místní akční skupina rozdělovala ceny

2. února 2015, 18:14, hap
Rapotín - Keramická dílna občanského sdružení Ženy Sobotína, oprava místní komunikace v Dlouhomilově a pořízení technologie na úklid silnic a zařízení na drcení větví podnikatele Davida Tempíra jsou projekty, jež získaly první místo v soutěži, kterou každoročně vyhlašuje Místní akční skupina Šumperský venkov.

 „Soutěžilo se celkem ve třech kategoriích, a to soukromý, neziskový a veřejný sektor. Ocenění si odnesli vždy tři nejlepší z každé kategorie. Výběrová komise hodnotila především užitečnost projektů pro obyvatele, ale i jejich provedení či inovaci,“ potvrdil manažer místní akční skupiny a starosta Dolních Studének Radim Sršeň. Ceny byly vítězům slavnostně předány na plese podnikatelů a MAS Šumperský venkov v Rapotíně. Za neziskové organizace bodovaly Ženy Sobotína s projektem Tvořivou prací ke komunikaci a sblížení občanů všech věkových skupin, v rámci kterého šlo loni o zařízení keramické dílny. Úspěšný byl spolek Obnova kulturního dědictví údolí Desné s naučnou stezkou Petrovské studánky a třetí místo si odnesla Základní škola a Mateřská škola Dolní Studénky za vybudování dětského hřiště.
V kategorii podnikatelů byli nejúspěšnější David Tempír z Dolních Studének, Radek Stloukal z Libiny s rozšířením služeb pěstitelské pálenice o nabídku sudových vín a jiných regionálně tradičních produktů a František Halaxa z Loučné nad Desnou se zvýšením výrobní kapacity rodinného pivovaru Bravůr.
Za veřejný sektor si ceny odnesl Dlouhomilov za opravu místní komunikace v obci, Petrov nad Desnou za zřízení nové společenské místnosti v budově becního úřadu a Velké Losiny za opravu dřevěného kostela sv. Michaela v Maršíkově.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.2.2015 15:54
Titulek: V kategorii nejúspěšnější podnikatelé
Autor: Anonym
64
byli vybráni pěstitelská pálenice a rodinný pivovar Bravůr. Tedy nemám slov. Výroba alkoholiků je podle Místní akční skupiny Šumperský venkov úspěšné podnikání.
Reagovat
Datum: 10.2.2015 22:32
Titulek: Re: V kategorii nejúspěšnější podnikatelé
Autor: LH
76
131
Chlast - slast
Reagovat
Datum: 22.2.2015 14:28
Titulek: Šmakuláda Re: V kategorii nejúspěšnější podnikatelé
Autor: Šmakoun
78
Ta obarvená vodička z Loučné je tak akorát dobrá na rozehnání zácpy
Reagovat