ZPRÁVY

Místní akční skupina rozdělovala ceny

2. února 2015, 18:14, hap
Rapotín - Keramická dílna občanského sdružení Ženy Sobotína, oprava místní komunikace v Dlouhomilově a pořízení technologie na úklid silnic a zařízení na drcení větví podnikatele Davida Tempíra jsou projekty, jež získaly první místo v soutěži, kterou každoročně vyhlašuje Místní akční skupina Šumperský venkov.

 „Soutěžilo se celkem ve třech kategoriích, a to soukromý, neziskový a veřejný sektor. Ocenění si odnesli vždy tři nejlepší z každé kategorie. Výběrová komise hodnotila především užitečnost projektů pro obyvatele, ale i jejich provedení či inovaci,“ potvrdil manažer místní akční skupiny a starosta Dolních Studének Radim Sršeň. Ceny byly vítězům slavnostně předány na plese podnikatelů a MAS Šumperský venkov v Rapotíně. Za neziskové organizace bodovaly Ženy Sobotína s projektem Tvořivou prací ke komunikaci a sblížení občanů všech věkových skupin, v rámci kterého šlo loni o zařízení keramické dílny. Úspěšný byl spolek Obnova kulturního dědictví údolí Desné s naučnou stezkou Petrovské studánky a třetí místo si odnesla Základní škola a Mateřská škola Dolní Studénky za vybudování dětského hřiště.
V kategorii podnikatelů byli nejúspěšnější David Tempír z Dolních Studének, Radek Stloukal z Libiny s rozšířením služeb pěstitelské pálenice o nabídku sudových vín a jiných regionálně tradičních produktů a František Halaxa z Loučné nad Desnou se zvýšením výrobní kapacity rodinného pivovaru Bravůr.
Za veřejný sektor si ceny odnesl Dlouhomilov za opravu místní komunikace v obci, Petrov nad Desnou za zřízení nové společenské místnosti v budově becního úřadu a Velké Losiny za opravu dřevěného kostela sv. Michaela v Maršíkově.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.2.2015 15:54
Titulek: V kategorii nejúspěšnější podnikatelé
Autor: Anonym
77
byli vybráni pěstitelská pálenice a rodinný pivovar Bravůr. Tedy nemám slov. Výroba alkoholiků je podle Místní akční skupiny Šumperský venkov úspěšné podnikání.
Reagovat
Datum: 10.2.2015 22:32
Titulek: Re: V kategorii nejúspěšnější podnikatelé
Autor: LH
84
138
Chlast - slast
Reagovat
Datum: 22.2.2015 14:28
Titulek: Šmakuláda Re: V kategorii nejúspěšnější podnikatelé
Autor: Šmakoun
90
Ta obarvená vodička z Loučné je tak akorát dobrá na rozehnání zácpy
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.