ZPRAVODAJSTVÍ

Mírov s Mohelnicí propojí nová cyklostezka

4. června 2019, 15:00, jak
Okres – Příští rok by chtěla Mohelnice začít se stavbou cyklostezky do Mírova. Obě radnice budou na projektu spolupracovat s tím, že město uhradí zhruba 80 procent nákladů a vesnice zbytek.

 „V mírovské věznici pracuje dost lidí z Mohelnice, takže jim může cyklostezka sloužit při cestě do práce. Navíc tak podpoříme rozvoj turistického ruchu,“ vypočítává výhody cesty pro kolaře starosta Mohelnice Pavel Kuba.

Město už s Mírovem podepsalo dohodu o spolupráci, kterou také posvětila obě zastupitelstva. Plánovaná cyklostezka bude měřit zhruba pět kilometrů a povede přímo do centra Mírova.
„Počítáme s tím, že na její výstavbu získáme dotaci. Pokud uspějeme, chceme s budováním začít příští rok,“ uvedl Kuba.

Další v pořadí je cesta pro cyklisty z Mohelnice do Úsova. Projekt se v současné době připravuje. Jeho realizaci bude komplikovat překonávání několika mostů a železničního podjezdu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o tři vstupenky na divadelní představení Manželství v kostce, které uvede zábřežský kulturní dům v pátek 21. června od 19 hodin zcela netradičně v kině RETRO, kde k hercům budete ještě blíže, než jste si mysleli. Prověří komediální talent a herecké mistrovství Zuzany Kronerové a Oldřicha Navrátila a vám polechtá bránici. Můžete být u toho, když správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Za titulní roli ve kterém filmu získala v loňském roce Zuzana Kronerová Českého lva?

1. Venkovský učitel
2. Domácí péče
3. Bába z ledu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na koncert nejúspěšnější písničkářky současnosti Radůzy, který se v šumperském Domě kultury uskuteční ve čtvrtek 13. června získávají: Jitka Pohorelská ze Šumperka, Dagmar Bajtková z Mohelnice a Lucie Hubáčková z Bludova. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně kulturního domu.