ZPRAVODAJSTVÍ

Mírov s Mohelnicí propojí nová cyklostezka

4. června 2019, 15:00, jak
Okres – Příští rok by chtěla Mohelnice začít se stavbou cyklostezky do Mírova. Obě radnice budou na projektu spolupracovat s tím, že město uhradí zhruba 80 procent nákladů a vesnice zbytek.

 „V mírovské věznici pracuje dost lidí z Mohelnice, takže jim může cyklostezka sloužit při cestě do práce. Navíc tak podpoříme rozvoj turistického ruchu,“ vypočítává výhody cesty pro kolaře starosta Mohelnice Pavel Kuba.

Město už s Mírovem podepsalo dohodu o spolupráci, kterou také posvětila obě zastupitelstva. Plánovaná cyklostezka bude měřit zhruba pět kilometrů a povede přímo do centra Mírova.
„Počítáme s tím, že na její výstavbu získáme dotaci. Pokud uspějeme, chceme s budováním začít příští rok,“ uvedl Kuba.

Další v pořadí je cesta pro cyklisty z Mohelnice do Úsova. Projekt se v současné době připravuje. Jeho realizaci bude komplikovat překonávání několika mostů a železničního podjezdu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o tři dvojvstupenky na promítání v rámci Kina pod hvězdami u zábřežského zámku. Tamní festival Léto u zámku nabídne ve čtvrtek 22. srpna filmový trhák BOHEMIAN RHAPSODY, který popisuje hudební dráhu i jedinečnou životní a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985.

Soutěžní otázka:
V kterém roce byla založena skupina Queen?
A) 1965
B) 1970
C) 1975

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Teroristka, které pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 15. srpna, vyhrávají: Helena Heckenbergerová ze Sudkova a Ivana Tomášková ze Svébohova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.