ZPRÁVY

Ministr stráví v Zábřeze čtyři hodiny

1. září 2015, 14:00, bav
Zábřeh - Českého ministra kultury Daniela Hermana očekávají v Zábřeze ve čtvrtek 3. září. V regionu bude jeden jediný den, a to v souvislosti s odhalováním pamětní desky v loštické synagoze. Město, kterému dal záštitu při konání letošních Mezinárodních interpretačních kurzů, navštíví před polednem a věnuje mu několik hodin pracovního času.

 "Pan ministr má ve své gesci památky a kulturu, za kterou vyjíždí do jednotlivých regionů," sdělila Týdnu na severu asistentka ministra Petra Klechová. "Po nedávné návštěvě Flory Olomouc jsou Zábřeh a Loštice dalšími městy, kam se podívá," dodala Klechová.
Informaci potvrdil i starosta města František John. Ten nejprve ve společnosti členů městské rady s ministrem Hermanem poobědvá a poté ho osobně provede po vybraných památkách města. Doprovázet je budou starosta města Šumperka Zdeněk Brož se svým doprovodem. Přechod mezi památkami mají absolvovat pěšky.
"Program jsme připravili tak, aby byl co nejvíce odpočinkový," řekl k plánovanému průběhu ministerské návštěvy zábřežský starosta. "Kromě položení kytice u pamětní desky plánujeme prohlídku kostela i návštěvu umělecké školy. Jako příklad fungující spolupráce majitelů památky s městem a místní komunitou jsme vybrali zámek Skalička," shrnul John náplň pro zhruba čtyřhodinové zastavení ministra Hermana v Zábřeze.
Jako zástupce sakrálních památek Zábřežští pro ministerskou návštěvu vybrali zrekonstruovaný kostel sv. Barbory, na jehož obnovu ministerstvo přispělo. "Živou kulturu" zastoupí budova nové základní umělecké školy, kde si hosté poslechnou koncert.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.