ZPRÁVY

Ministr obhlížel městské památky

8. září 2015, 13:00, bav
Zábřeh - Ministra kultury Daniela Hermana přivítali minulý týden lidé v Zábřeze. Do města zamířil při cestě do Loštic, kam jel do židovské synagogy odhalit pamětní desku autorce první modlitební knihy pro ženy.

 Herman v Zábřeze navštívil zámek, kostel sv. Bartoloměje, Dům pod Podloubím, novou budovu ZUŠ i zámek Skalička. Program zavedl ministra také do kostela sv. Barbory, který je před dokončením náročné rekonstrukce. Oprava památky trvala osm let a spolykala téměř deset miliónů korun. „Jako člověk pověřený správou kultury v této zemi vám chci poděkovat," zhodnotil ministr náročnou rekonstrukci historické stavby, kterou jeho úřad podpořil dotací dva a půl miliónu korun.
„Cílem bohatého programu bylo prezentovat město, jeho živou kulturu a památky zapojené do života komunity. Pan ministr neskrýval překvapení z bohatých kulturních aktivit v Zábřeze a spousty lidí, kteří se jí v různých formách aktivně věnují,“ vyjádřil se k návštěvě Daniela Hermana starosta Zábřeha František John.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.9.2015 20:45
Titulek: ?
Autor: paad
12
Jak se má kultura k modlitební knížce?
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).