ZPRÁVY

Ministr obhlížel městské památky

8. září 2015, 13:00, bav
Zábřeh - Ministra kultury Daniela Hermana přivítali minulý týden lidé v Zábřeze. Do města zamířil při cestě do Loštic, kam jel do židovské synagogy odhalit pamětní desku autorce první modlitební knihy pro ženy.

 Herman v Zábřeze navštívil zámek, kostel sv. Bartoloměje, Dům pod Podloubím, novou budovu ZUŠ i zámek Skalička. Program zavedl ministra také do kostela sv. Barbory, který je před dokončením náročné rekonstrukce. Oprava památky trvala osm let a spolykala téměř deset miliónů korun. „Jako člověk pověřený správou kultury v této zemi vám chci poděkovat," zhodnotil ministr náročnou rekonstrukci historické stavby, kterou jeho úřad podpořil dotací dva a půl miliónu korun.
„Cílem bohatého programu bylo prezentovat město, jeho živou kulturu a památky zapojené do života komunity. Pan ministr neskrýval překvapení z bohatých kulturních aktivit v Zábřeze a spousty lidí, kteří se jí v různých formách aktivně věnují,“ vyjádřil se k návštěvě Daniela Hermana starosta Zábřeha František John.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.9.2015 20:45
Titulek: ?
Autor: paad
11
Jak se má kultura k modlitební knížce?
Reagovat