ZPRÁVY

Ministr obhlížel městské památky

8. září 2015, 13:00, bav
Zábřeh - Ministra kultury Daniela Hermana přivítali minulý týden lidé v Zábřeze. Do města zamířil při cestě do Loštic, kam jel do židovské synagogy odhalit pamětní desku autorce první modlitební knihy pro ženy.

 Herman v Zábřeze navštívil zámek, kostel sv. Bartoloměje, Dům pod Podloubím, novou budovu ZUŠ i zámek Skalička. Program zavedl ministra také do kostela sv. Barbory, který je před dokončením náročné rekonstrukce. Oprava památky trvala osm let a spolykala téměř deset miliónů korun. „Jako člověk pověřený správou kultury v této zemi vám chci poděkovat," zhodnotil ministr náročnou rekonstrukci historické stavby, kterou jeho úřad podpořil dotací dva a půl miliónu korun.
„Cílem bohatého programu bylo prezentovat město, jeho živou kulturu a památky zapojené do života komunity. Pan ministr neskrýval překvapení z bohatých kulturních aktivit v Zábřeze a spousty lidí, kteří se jí v různých formách aktivně věnují,“ vyjádřil se k návštěvě Daniela Hermana starosta Zábřeha František John.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.9.2015 20:45
Titulek: ?
Autor: paad
11
Jak se má kultura k modlitební knížce?
Reagovat

NA FLÁM FEST ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.