ZPRÁVY

Ministr obhlížel městské památky

8. září 2015, 13:00, bav
Zábřeh - Ministra kultury Daniela Hermana přivítali minulý týden lidé v Zábřeze. Do města zamířil při cestě do Loštic, kam jel do židovské synagogy odhalit pamětní desku autorce první modlitební knihy pro ženy.

 Herman v Zábřeze navštívil zámek, kostel sv. Bartoloměje, Dům pod Podloubím, novou budovu ZUŠ i zámek Skalička. Program zavedl ministra také do kostela sv. Barbory, který je před dokončením náročné rekonstrukce. Oprava památky trvala osm let a spolykala téměř deset miliónů korun. „Jako člověk pověřený správou kultury v této zemi vám chci poděkovat," zhodnotil ministr náročnou rekonstrukci historické stavby, kterou jeho úřad podpořil dotací dva a půl miliónu korun.
„Cílem bohatého programu bylo prezentovat město, jeho živou kulturu a památky zapojené do života komunity. Pan ministr neskrýval překvapení z bohatých kulturních aktivit v Zábřeze a spousty lidí, kteří se jí v různých formách aktivně věnují,“ vyjádřil se k návštěvě Daniela Hermana starosta Zábřeha František John.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.9.2015 20:45
Titulek: ?
Autor: paad
15
Jak se má kultura k modlitební knížce?
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).