SPORT

Michaela Šímová veze pět medailí z Mistrovství ČR v plavání

13. prosince 2011, 23:00, téma PLAVÁNÍ, rejdakce
Michaela Šímová veze pět medailí z Mistrovství ČR v plavání Šumperk - Na třech frontách současně – v Prostějově, v Trutnově a v Litoměřicích - bojovali šumperští plavci v uplynulém víkendu na mistrovství republiky dvanácti-, třinácti- a čtrnáctiletého žactva.


Do Prostějova, dějiště mistrovství republiky dvanáctiletého žactva, se z krajského přeboru kvalifikoval Přemysl Pospíšil. Během dvoudenního soutěžení se třikrát probojoval do první desítky, nejlepšího výsledku dosáhl na 1500 metrů volný způsob, kde si o 49 sekund vylepšil osobní rekord a zajistil si tak pěkné šesté místo. Na vysokou úroveň šampionátu v Prostějově ukazuje sedminásobné překonání národního rekordu.
Do Trutnova zamířili třináctiletí plavci Michaela Šímová a Michal Müller. Také v trutnovském bazénu se plavalo hodně rychle, rekord ČR padl celkem desetkrát. Michaela Šímová, patřící k republikové špičce, mohla v závodě na 400 metrů volný způsob směle pomýšlet, s ohledem na svůj nejrychlejší kvalifikační čas, na zisk titulu mistra republiky. Přestože z tohoto času v závodě ještě ukrojila čtrnáct desetin, nestačilo to na víc než na třetí místo, pouhou jednu sekundu a tři desetiny za vítězkou. Náladu si zlepšila ziskem stříbrné medaile na 200 metrů polohový závod, ke které přidala ještě bronz na 200 metrů volný způsob. V nedělním dopoledni rozmnožila svou sbírku o další dvě bronzové medaile - na 200 metrů znak a 400 metrů polohový závod. V celkovém žebříčku závodnic podle umístění jí patří čtvrtá pozice.
Michal Müller doplaval třikrát na pátém místě, dvakrát klesl v pořadí o jednu příčku níž, to ale vykompenzoval ziskem skvělého čtvrtého místa na 400 metrů polohový závod. Tyto výsledky vynesly Michala na deváté místo v celkovém bodování. V hodnocení klubů zaujal Šumperk páté místo z devětapadesáti zúčastněných!
Nejdále musel cestovat do místa konání svého republikového mistrovství čtrnáctiletý Jakub Šmíd - až do severočeských Litoměřic. Kuba se výrazněji neprosadil, jeho maximem byl zisk čtrnáctého místa na sto metrů prsa a patnáctého místa na 200 metrů ve stejném plaveckém způsobu.
Účast čtyř šumperských plavců na mistrovství republiky přinesla úspěšné završení roku, a to ještě nemohl startovat zdravotně indisponovaný Jaromír Laštuvička. Ve skromných podmínkách se v Šumperku podařilo připravit mládež na vrcholové úrovni hlavně díky obětavé práci vedoucích a trenérů, zejména je třeba vyzvednout pana Jiřího Švába.
Příznivci šumperského plavání si budou muset na titul mistra republiky ještě chvíli počkat. Avšak již příští víkend bude mít šumperský plavecký oddíl další želízka v ohni na Pohárech České republiky deseti- a jedenáctiletého žactva, které se budou konat v České Třebové a Kopřivnici.

Trenér Jiří Šváb se svěřenci Michaelou Šímovou a Michalem Müllerem


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.