SPORT

MĚSTSKÝ NESOULAD! Mezi gymnastickými kluby to skřípe

18. listopadu 2015, 13:00, téma GYMNASTIKA, Petr Fišer
MĚSTSKÝ NESOULAD! Mezi gymnastickými kluby to skřípe Šumperk, Ostrava - Mezi dvěma šumperskými oddíly provozujícími stejný sport to skřípe. Přispěl k tomu vzájemný nesoulad, k němuž došlo před několika dny. Představitele Gymnastického klubu namíchlo, že se jejich mladé naděje nemohly zapojit do tradičního Jesenio Cupu. Městský soused fungující pod hlavičkou Tělovýchovné jednoty jim jako organizátor start na domácí akci nepovolil.

 „Do minulého ročníku to bylo bez potíží, pro nás překvapivý problém nastal až letos. TJ Šumperk přitom léta využívá k tréninku i závodění nářadí, které jsme zakoupili a vlastníme právě my. Tentokrát jsme museli příznivcům a rodičům oznámit, že nám účast v Jesenio Cupu nebyla umožněna,“ zaznělo v oficiálním prohlášení GK Šumperk. „Pořádající oddíl nám sdělil, že můžou startovat pouze děvčata, která se nepřipravují na vrcholové soutěže. Mrzí nás, že se z této akce vyklubal jen pouťák pro rekreační gymnastky a že v ní nemohou předvést své umění všechny šumperské závodnice.“
Šumperk se odjakživa pyšní nadprůměrnou úrovní nejen u sportovních gymnastek, ale i v chlapeckých kategoriích. S dětmi pracovali a stále se jim věnují vynikající trenéři, kteří s nimi sklidili řadu triumfů na tuzemských i zahraničních scénách. Namátkou to byli Vilém Kocián, Oldřich Kadlec, Ludmila Krejčí, Zdena Dokoupilová, Jiří Navrkal nebo Silvie Urbanová.
Za jeden z mnoha vzácných důkazů lze aktuálně považovat výborné vystoupení tří odchovankyň Gymnastického klubu v Závodě olympijských nadějí v Liberci. Juniorky Adéla a Vendula Měrkovy (momentálně Bohemians Praha) a Marie Nevrklová (Sokol Brno) jako členky národních družstev vzorně reprezentovaly Českou republiku i Šumperk v konkurenci největších světových velmocí z Argentiny, Austrálie, Egypta, Maďarska či Izraele. Sestry Měrkovy získaly v barvách „domácí jedničky“ bronzové medaile, když se musely sklonit pouze před kvalitami současných absolutních špiček z Velké Británie a Číny. Vendula Měrková podtrhla úctyhodný úspěch osmým místem mezi jednotlivkyněmi, což byl vůbec nejlepší český výsledek.

Závod v Ostravě

Velmi početné šumperské zastoupení měl vítkovický dvojboj pro začínající adeptky. Gymnastický klub přihlásil do populárního Baby Gym Cupu šestnáct zástupkyň. Čtyři nejúspěšnější si domů přivezly cenné medaile, konkrétně se jednalo o stříbrné Lenku Machytkovou a Adélu Osladilovou a bronzovou Gábinu Macháčkovou. Nejvýraznějšího resultu dosáhla Agáta Kněžková. Na závěr celého soutěžního dne dokázala zvítězit v osmé kategorii pro ročníky narození 2003. Šumperku dělalo společnost třináct oddílů z celé republiky.
DALŠÍ UMÍSTĚNÍ – ročník 2009: 9. Jitka Machytková, 18. Karolína Jakubíková. Ročník 2008: 9.-10. Amélie Diňová a Marie Paraska, 12. Anna Paraska. Ročníky 2006 a 2007: 7. Eliška Kubíčková, 27. Julie Machytková – 5. Klára Peterková, 6. Sabina Žandová, 8. Berenika Diňová, 18. Bára Pražáková, 19. Kateřina Friedlová.

Mezi nejznámější současné trenérky Gymnastického klubu patří Silvie Urbanová (vlevo).


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.11.2015 17:30
Titulek: Reakce na článek
Autor: Lenka Hrdinová
299
405
Pane Fišere, udivuje mne, že si neověříte, co otiskujete ?!
Mezi gymnastickými kluby to skřípe už pěkně dlouho, přinejmenším od doby, kdy GK neumožňuje oddílu TJ trénovat na nářadí, které získal od TJ darem, neumožnil tak naší dceři připravit se na m. republiky v letošním roce. Jelikož o peníze jde především, ne o zájmy dětí sportovat,
snaží se GK vyštípat druhý oddíl z tělocvičny. Co mne udivuje nejvíc, je absolutní nezájem organizace TJ a potažmo tedy města o vlastní majetek. Celý článek je navíc zavádějící, protože v úvodu uvádí, že GK nebylo umožněno startovat... dále pak, že mohou startovat děvčata... Podmínka pro účastníky byla stejná všem zúčastněným oddílům, jen GK nestálo ani za odpověd na pozvání. Do článku, který jste otiskl, zapomněli také napsat, že GK neumožnil zahraničním závodnicím trénovat den předem v tělocvičně a tento maďarský oddíl podal na GK stížnost u České gymnastické federace ... co dodat, ostuda je to pro všechny.
Reagovat
Datum: 20.11.2015 18:56
Titulek: ZPRÁVA O JESENIO CUP 2015 NA ŠUMPERSKO.NET
Autor: Lenka Hrdinová
souhlas
311
nesouhlas
376
ještě je nutné dodat, že na šumpersko.net vyšel dne 14.11.2015 článek, který podrobně informuje o průběhu závodu a v závěru také zmiňuje, zda se GK přihlásil či nikoliv...
http://zpravodajstvi.sumpersko.net/Sumpersky-Jesenio-Cup-2015-8254/clanek
Reagovat
Datum: 27.11.2015 18:33
Titulek: Re: ZPRÁVA O JESENIO CUP 2015 NA ŠUMPERSKO.NET
Autor: Jiří Domanik
389
281
Paní Hrdinová má očividně milné informace. Vzkaz pro pí.Hrdinovou: Nepiště o něčem, o čem nemáte objektivní a pravdivé informace.
Reagovat
Datum: 28.11.2015 11:35
Titulek: reakce na odpověď
Autor: Lucie Minolová
souhlas
291
nesouhlas
346
Zajímalo by mě v čem má paní Hrdinová milné informace. Její článek je velice trefný. Chování SG klubu vůči TJ Šumperk je katastrofa. Nejsmutnější je za vše co trenéři mají a čem se chlubí je zásluha paní trenérky Pražákové. Vůbec žádná úcta vůči této osobě. Doufám, že jednou toto oplatí jejích svěřenkyně a dopadnou stejně. Je to jejich velká ostuda. K tomu není co dodat.
Reagovat
Datum: 28.11.2015 15:13
Titulek: Bez titulku
Autor: Miroslava Horáčková
328
366
Stačí Vaše poslední věta. Opravdu není co dodat. Nevíte vůbec o co jde.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Pokračujerme v soutěžní vánoční nabídce. Dnes hrajeme o volné vstupenky na koncert legendární skupiny Olympic a koncert Tomáše Kočko s orchestrem. Volňásky získáte, pokud pošlete správnou odpověď a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Odpovědi je potřeba posílat pod číslem i písmenem otázky!

Soutěžní otázka č. 1: ( sk. Olympic, 13. 12., 19.00, Dům kultury Šumperk, 2 vstupenky)
Jaký byl původní název skupiny Olympic?
1a) Kašpárek
1b) Karkulka
1c) Krteček


Otázka č. 2: (Tomáš Kočko & orchestr, 19.12., 19.00, KKC Rapotín, 2x2 vstupenky)
Jaké hudební prvky se mísí ve tvorbě Tomáše Kočka?
2a) rocku, folku a jazzu
2b) bluegrassu, hip hopu, diska
2c) metalu. rapu, reggae

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ:

Pro některý z 11 originálních dárků k filmu Ledové království 2 do šumperského kina OKO zamíří: S. Sittová, Zábřeh; Z. Galiszová, Bludov; B. Smrčková, Postřelmov; D. Jílková, Vikýřovice; J. Kupčíková, Libina; J. Kouřilová, Hrabenov a H. Hudosová, L. Čermáková, J. Růžičková, L. Zachová, J. Haramia ze Šumperka. Blahopřejeme!

Tři volné vstupenky na diashow s cestovatelem J. Kolbabou, konanou v KD Zábřeh 5. prosince, vyhrávají: Z. Trhalová ze Zábřeha, A. Sadilová z Dlouhomilova a P. Brachtlová z Libiny. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně KD.