ZPRAVODAJSTVÍ

Město chce znát nedostatky v dopravě. Lidé je mohou vyznačit na mapě

7. května 2019, 16:00, jak
Šumperk – Obyvatelé Šumperka, ale i lidé, kteří městem jenom projíždí, mohou radnici pomoci najít místa, která jsou z hlediska dopravy nejproblematičtější. Zaznačit je mohou do takzvané pocitové mapy, která je dostupná na webu města.

 „Zpětná vazba od lidí je pro vedení města mimořádně důležitá. Umožní nám třeba lépe plánovat některá chystaná opatření v dopravě, jako jsou třeba cyklostezky nebo stavba kruhových křižovatek,“ uvedla místostarostka Šumperka Irena Jonová.

Lidem se po najetí na odkaz umístěný na webu radnice otevře interaktivní mapa, kam mohou problematická místa v dopravě snadno vyznačit. Prostor je také pro vkládání vlastních návrhů a komentářů.

Do průzkumu se mohou zapojit i lidé, kteří přístup k internetu nemají. „Pocitovou mapu mohou zájemci vyplnit v tištěné podobě také v informačním centru v budově divadla,“ dodala mluvčí šumperské radnice Olga Hajduková.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.5.2019 13:08
Titulek: konfort bydlení na ulici Vančurové nehledejte...
Autor: Jarda Hofman
Průjedzní komunikace na Vančurově ulici je problém. Proč jsou zde vedeny autobusové trasy pro průjezd téměř 100 autobusů denně? Linky všech autobusů by měly být vedeny po ulici Jesenické, Zábřežské, které jsou dostatečně široké a hluk se neprojevuje tak silně, jako v úzkém profilu ulice Vančurovy. Jízda osobních automobilů nevadí, je slyšet jen slabé šustění valících se pneumatik. Po opravě silnice se přestaly domy natřásat, ale hluk a prach je stále velký, to je realita. Míru zdar!
Reagovat
Datum: 8.5.2019 15:13
Titulek: Re: konfort bydlení na ulici Vančurové nehledejte...
Autor:
16
Asi kvůli autobusové zastávce u Mototechny troubo.
Reagovat
Datum: 8.5.2019 22:28
Titulek: komfort bydlení na ulici Vančurové nehledejte...
Autor: Jarda Hofman
Možná tomu nebudeš věřit, ale i ze zastávky u Mototechny lze pokračovat dále v jízdě ulicí Zábřežskou. Přeji hezký den, troubo. :-)
Reagovat
Datum: 9.5.2019 08:05
Titulek: Re: komfort bydlení na ulici Vančurové nehledejte...
Autor: Jenda Benda
12
To jako myslíte projet ulicí Myslbekovou, Dobrovského, nebo až ke Koruně?
Reagovat
Datum: 9.5.2019 15:09
Titulek: komfort bydlení na ulici Vančurové nehledejte...
Autor: Jarda Hofman
Až ke Koruně, nic neřešitelného to není.
Reagovat
Datum: 10.5.2019 11:29
Titulek: Re: komfort bydlení na ulici Vančurové
Autor: Vlado
Pán bydlí na Vančurově ulici?
Reagovat
Datum: 10.5.2019 20:44
Titulek: komfort bydlení na ulici Vančurové
Autor: Jarda Hofman
komfort bydlení na ulici Vančurové nehledejte...
Reagovat
Datum: 8.5.2019 20:33
Titulek: Chtělo by to milým točvolantům vysvětlit,
Autor: Jarda
že MUSÍ při odbočování na ZELENÉHO PANÁČKA pustit chodce. Tento týden u Koruny jsem viděl 2 holčiny na in-line bruslích, které na zelenou vjely na přechod a přitom chybělo pár centimetrů a srazila ji odbočující řidička škodovky, která se ještě rozčilovala, že měla (taky) zelenou.

Neuvědomují si točvolanti, že policajti půjdou v takových případech primárně po nich? Bruslař je ze zákona pořád chodec, i když se klidně může pohybovat 30 km/h.
Reagovat
Datum: 9.5.2019 10:40
Titulek: Bez titulku
Autor: Občan N
Malá nepřesnost: Policie při šetření zjišťuje hlavně kdo a jaké předpisy porušil. O zbytku se můžete soudit. Ale jelikož většinou nikdo není bez viny tak pokutu dostanou všichni.
Nejsem si jistý jestli je bruslař brán jako chodec a jestli má co dělat na chodníku a zda-li má vůbec nějakou přednost na přechodu. Případná srážka by zřejmě víc bolela bruslaře (a to i peněžně, protože není ze zákona pojištěný).
Reagovat
Datum: 9.5.2019 12:23
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Mart.ini
Bruslař je považován za chodce. Takže musí po chodníku.
Reagovat
Datum: 10.5.2019 20:05
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jarda
Bruslař je chodec (stejně jako skejťák nebo lyžař) a 14leté děcka (víc bych jim nehádal) nemůžou dostat pokutu, ať už na silnici vyvedou cokoliv.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.