ZPRAVODAJSTVÍ

Město chce znát nedostatky v dopravě. Lidé je mohou vyznačit na mapě

7. května 2019, 16:00, jak
Šumperk – Obyvatelé Šumperka, ale i lidé, kteří městem jenom projíždí, mohou radnici pomoci najít místa, která jsou z hlediska dopravy nejproblematičtější. Zaznačit je mohou do takzvané pocitové mapy, která je dostupná na webu města.

 „Zpětná vazba od lidí je pro vedení města mimořádně důležitá. Umožní nám třeba lépe plánovat některá chystaná opatření v dopravě, jako jsou třeba cyklostezky nebo stavba kruhových křižovatek,“ uvedla místostarostka Šumperka Irena Jonová.

Lidem se po najetí na odkaz umístěný na webu radnice otevře interaktivní mapa, kam mohou problematická místa v dopravě snadno vyznačit. Prostor je také pro vkládání vlastních návrhů a komentářů.

Do průzkumu se mohou zapojit i lidé, kteří přístup k internetu nemají. „Pocitovou mapu mohou zájemci vyplnit v tištěné podobě také v informačním centru v budově divadla,“ dodala mluvčí šumperské radnice Olga Hajduková.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.5.2019 13:08
Titulek: konfort bydlení na ulici Vančurové nehledejte...
Autor: Jarda Hofman
Průjedzní komunikace na Vančurově ulici je problém. Proč jsou zde vedeny autobusové trasy pro průjezd téměř 100 autobusů denně? Linky všech autobusů by měly být vedeny po ulici Jesenické, Zábřežské, které jsou dostatečně široké a hluk se neprojevuje tak silně, jako v úzkém profilu ulice Vančurovy. Jízda osobních automobilů nevadí, je slyšet jen slabé šustění valících se pneumatik. Po opravě silnice se přestaly domy natřásat, ale hluk a prach je stále velký, to je realita. Míru zdar!
Reagovat
Datum: 8.5.2019 15:13
Titulek: Re: konfort bydlení na ulici Vančurové nehledejte...
Autor:
14
Asi kvůli autobusové zastávce u Mototechny troubo.
Reagovat
Datum: 8.5.2019 22:28
Titulek: komfort bydlení na ulici Vančurové nehledejte...
Autor: Jarda Hofman
Možná tomu nebudeš věřit, ale i ze zastávky u Mototechny lze pokračovat dále v jízdě ulicí Zábřežskou. Přeji hezký den, troubo. :-)
Reagovat
Datum: 9.5.2019 08:05
Titulek: Re: komfort bydlení na ulici Vančurové nehledejte...
Autor: Jenda Benda
10
To jako myslíte projet ulicí Myslbekovou, Dobrovského, nebo až ke Koruně?
Reagovat
Datum: 9.5.2019 15:09
Titulek: komfort bydlení na ulici Vančurové nehledejte...
Autor: Jarda Hofman
Až ke Koruně, nic neřešitelného to není.
Reagovat
Datum: 10.5.2019 11:29
Titulek: Re: komfort bydlení na ulici Vančurové
Autor: Vlado
Pán bydlí na Vančurově ulici?
Reagovat
Datum: 10.5.2019 20:44
Titulek: komfort bydlení na ulici Vančurové
Autor: Jarda Hofman
komfort bydlení na ulici Vančurové nehledejte...
Reagovat
Datum: 8.5.2019 20:33
Titulek: Chtělo by to milým točvolantům vysvětlit,
Autor: Jarda
že MUSÍ při odbočování na ZELENÉHO PANÁČKA pustit chodce. Tento týden u Koruny jsem viděl 2 holčiny na in-line bruslích, které na zelenou vjely na přechod a přitom chybělo pár centimetrů a srazila ji odbočující řidička škodovky, která se ještě rozčilovala, že měla (taky) zelenou.

Neuvědomují si točvolanti, že policajti půjdou v takových případech primárně po nich? Bruslař je ze zákona pořád chodec, i když se klidně může pohybovat 30 km/h.
Reagovat
Datum: 9.5.2019 10:40
Titulek: Bez titulku
Autor: Občan N
Malá nepřesnost: Policie při šetření zjišťuje hlavně kdo a jaké předpisy porušil. O zbytku se můžete soudit. Ale jelikož většinou nikdo není bez viny tak pokutu dostanou všichni.
Nejsem si jistý jestli je bruslař brán jako chodec a jestli má co dělat na chodníku a zda-li má vůbec nějakou přednost na přechodu. Případná srážka by zřejmě víc bolela bruslaře (a to i peněžně, protože není ze zákona pojištěný).
Reagovat
Datum: 9.5.2019 12:23
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Mart.ini
Bruslař je považován za chodce. Takže musí po chodníku.
Reagovat
Datum: 10.5.2019 20:05
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jarda
Bruslař je chodec (stejně jako skejťák nebo lyžař) a 14leté děcka (víc bych jim nehádal) nemůžou dostat pokutu, ať už na silnici vyvedou cokoliv.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.