SPORT

Memoriál Petry Urbáškové

24. dubna 2012, 21:45, téma GYMNASTIKA, rejdakce
Šumperk - Dne 14. dubna se sešly gymnastky z 10 klubů včetně pořádajícího GK Šumperk v tělocvičně ZŠ na Sluneční ulici, aby změřily síly na 18. ročníku Memoriálu Petry Urbáškové.

Jako první se divákům předvedly začínající gymnastky do 8 let. V této kategorii zvítězila Klára Jaklová z KSG SK Přerov, ze šumperských závodnic se i přes drobné nezdary nejlépe umístila Eliška Talandová na 6. místě, Michaela Pavlů s nepatrným rozdílem necelých 0,2 bodu na místě 7.

Pořadí dalších šumperských závodnic:10. Z. Poštůlková, 14. Minolová (TJ Šumperk),15. J.Hrozová.
Nejpočetnější startovní pole měla kategorie dívek 9-12 let.. Nejvíce bodů v trojboji (bradla, kladina, prostná) získala Dominika Ponížilová z Prostějova, stříbrnou medaili vybojovala domácí gymnastka Marie Nevrklová, bronz zůstal doma zásluhou Venduly Měrkové. Z domácích závodnic se po velmi dobrém výkonu do 1. desítky vešly ještě Bára Fricová na 4. místě, 5. skončila Sabina Maršálková a 6. Veronika Veselá. Mezi těmito již zkušenými závodnicemi si letos prošly svůj křest ohněm i mladé gymnastky, které teprve pronikají do tajů gymnastického umění. Nikola Urbanová se umístila na 18. místě, Agáta Kněžková byla 21., Eva Kubíčková 22. a Natálie Němcová 25..
Ve III.. kategorii – ročník narození 1999 a starší - rovněž zvítězila prostějovská gymnastka a to Markéta Vidmuchová. Domácí Viktorii Haráskovou odsunul pád z kladiny na druhé místo, Tereza Vařeková si po velmi povedeném závodě odnesla pohár za třetí místo.

Výsledky


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.