SPORT

Memoriál Petry Urbáškové již po 17.

27. dubna 2011, 11:15, téma GYMNASTIKA, rejdakce
Memoriál Petry Urbáškové již po 17. Šumperk - Letos již po 17. uspořádal Gymnastický klub Šumperk závod ve sportovní gymnastice konaný jako vzpomínka na bývalou šumperskou gymnastku Petru Urbáškovou, která tragicky zahynula před 18 lety.

16. dubna se v gymnastické tělocvičně na Sluneční ulici sešlo 60 gymnastek od těch nejmenších až po juniorky, aby bojovaly o krásné ceny, které se pořadatelům za pomoci četných sponzorů podařilo zajistit. Škoda, že jarní termín závodu nevyhovoval pozvaným zahraničním účastníkům a účast tak nakonec odřekly kluby z Polska, Holandska a Maďarska. V Šumperku jsme přivítali gymnastky ze slovenského Popradu a Košic, z českých klubů jsme mohli vidět závodnice z Ostravy, Prahy, Prostějova, Přerova a samozřejmě děvčata z GK Šumperk, která tak měla jednu z mála příležitostí zacvičit před domácím publikem.

Při slavnostním zahájení přivítali mladé gymnastky starosta města pan Mgr. Zdeněk Brož a ředitel ZŠ Sluneční pan PaedDr. Hynek Pálka. Závod zahájila ředitelka závodu paní Mgr. Zdena Langerová.
 

Jako první předvedly své umění závodnice kategorie I, ročník narození 2003 a mladší. Vítězství spolu s dárkem pro nejmladší účastnici závodu si odvezla do Prahy Daniela Hálová. Jen o desetinku za ní stanula na stupních vítězů domácí Nikola Urbanová. Těsně za medailovým umístěním skončila na 4. místě Agáta Kněžková a do 1. desítky se ještě vměstnala Natálie Němcová na 9. místě. V této kategorii sbíraly závodnické zkušenosti i další naděje šumperské gymnastiky – Eliška Talandová, Eva Kubíčková, Michaela Pavlů a Nikola Muschálková.

V následující kategorii II už byly vidět i těžší gymnastické prvky, diváci mohli srovnávat úroveň žákyň zařazených do žákovského výběru ČR, těžší prvky ale také přinášejí větší riziko chyb a pádů. A chyb se bohužel nevyvarovaly ani rozhodčí, nakonec ale výsledky správně spočítány a opraveny a ve výsledkové listině figuruje na 1. místě závodnice GK Šumperk Adéla Měrková před Dominikou Ponížilovou z Prostějova a svojí oddílovou kolegyní Bárou Fricovou. Vendula Měrková obsadila 4. a Marie Nevrklová 6. místo.

V této kategorii předvedly své sestavy i Kristýna Dunková a Karolína Melková, které ale do 1. desítky nezasáhly.

V kategorii juniorek nenechala nic náhodě zkušená Viktorie Harásková a výborně zacvičenými sestavami právem získala zlatou medaili. Na stupně vítězů ji doprovodila domácí Tereza Vařeková a Sandra Povazsayová z Popradu. Jana Vlčková z GK Šumperk skončila po solidním výkonu na 4. místě.

Celý závod proběhl v příjemné sportovní atmosféře, po závěrečném nástupu si každá závodnice odnášela diplom a drobnou cenu. Gymnastický klub Šumperk děkuje všem sponzorům i všem těm, kteří se nějakým způsobem podíleli na zajištění kvalitního průběhu tohoto již tradičního sportovního podniku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.