SPORT

Memoriál Petry Urbáškové již po 17.

27. dubna 2011, 11:15, téma GYMNASTIKA, rejdakce
Memoriál Petry Urbáškové již po 17. Šumperk - Letos již po 17. uspořádal Gymnastický klub Šumperk závod ve sportovní gymnastice konaný jako vzpomínka na bývalou šumperskou gymnastku Petru Urbáškovou, která tragicky zahynula před 18 lety.

16. dubna se v gymnastické tělocvičně na Sluneční ulici sešlo 60 gymnastek od těch nejmenších až po juniorky, aby bojovaly o krásné ceny, které se pořadatelům za pomoci četných sponzorů podařilo zajistit. Škoda, že jarní termín závodu nevyhovoval pozvaným zahraničním účastníkům a účast tak nakonec odřekly kluby z Polska, Holandska a Maďarska. V Šumperku jsme přivítali gymnastky ze slovenského Popradu a Košic, z českých klubů jsme mohli vidět závodnice z Ostravy, Prahy, Prostějova, Přerova a samozřejmě děvčata z GK Šumperk, která tak měla jednu z mála příležitostí zacvičit před domácím publikem.

Při slavnostním zahájení přivítali mladé gymnastky starosta města pan Mgr. Zdeněk Brož a ředitel ZŠ Sluneční pan PaedDr. Hynek Pálka. Závod zahájila ředitelka závodu paní Mgr. Zdena Langerová.
 

Jako první předvedly své umění závodnice kategorie I, ročník narození 2003 a mladší. Vítězství spolu s dárkem pro nejmladší účastnici závodu si odvezla do Prahy Daniela Hálová. Jen o desetinku za ní stanula na stupních vítězů domácí Nikola Urbanová. Těsně za medailovým umístěním skončila na 4. místě Agáta Kněžková a do 1. desítky se ještě vměstnala Natálie Němcová na 9. místě. V této kategorii sbíraly závodnické zkušenosti i další naděje šumperské gymnastiky – Eliška Talandová, Eva Kubíčková, Michaela Pavlů a Nikola Muschálková.

V následující kategorii II už byly vidět i těžší gymnastické prvky, diváci mohli srovnávat úroveň žákyň zařazených do žákovského výběru ČR, těžší prvky ale také přinášejí větší riziko chyb a pádů. A chyb se bohužel nevyvarovaly ani rozhodčí, nakonec ale výsledky správně spočítány a opraveny a ve výsledkové listině figuruje na 1. místě závodnice GK Šumperk Adéla Měrková před Dominikou Ponížilovou z Prostějova a svojí oddílovou kolegyní Bárou Fricovou. Vendula Měrková obsadila 4. a Marie Nevrklová 6. místo.

V této kategorii předvedly své sestavy i Kristýna Dunková a Karolína Melková, které ale do 1. desítky nezasáhly.

V kategorii juniorek nenechala nic náhodě zkušená Viktorie Harásková a výborně zacvičenými sestavami právem získala zlatou medaili. Na stupně vítězů ji doprovodila domácí Tereza Vařeková a Sandra Povazsayová z Popradu. Jana Vlčková z GK Šumperk skončila po solidním výkonu na 4. místě.

Celý závod proběhl v příjemné sportovní atmosféře, po závěrečném nástupu si každá závodnice odnášela diplom a drobnou cenu. Gymnastický klub Šumperk děkuje všem sponzorům i všem těm, kteří se nějakým způsobem podíleli na zajištění kvalitního průběhu tohoto již tradičního sportovního podniku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.