ZPRÁVY

MAS Horní Pomoraví rozdělí dalších 5 milionů korun

17. srpna 2012, 09:10, BH
MAS Horní Pomoraví rozdělí dalších 5 milionů korun Okres – Další kolo přijímání žádostí vyhlásila Místní akční skupina (MAS) Horní Pomoraví v pátek 17. srpna. Celková částka, která přes MAS do regionu doputuje, tak vzroste na více než 48 milionů korun.

V rámci této výzvy se mohou o podporu ucházet projekty v šesti oblastech podpory, tzv. Fichích. V oblasti cestovního ruchu půjde o podporu projektů týkajících se ubytování a sportu, dále v oblasti občanské vybavenosti a služeb na zachování kulturního dědictví v regionu. V oblasti vzdělávání se podpora zaměří na zpracování regionální produkce a venkovské turistiky (na budování rozhleden a turistických stezek). Žadateli mohou být podnikatelské subjekty, obce i neziskové organizace, působící v regionu Zábřežska a Hanušovicka. Příjem žádostí bude v kanceláři v Hanušovicích probíhat ve dnech 6. až 27. září 2012.

„Podrobné informace o tom, kdo může být žadatelem v jednotlivých opatřeních, jaké jsou způsobilé výdaje, co je třeba doložit k žádosti a další informace jsou pro zájemce zveřejněny na webových stránkách www.hornipomoravi.eu v záložce LEADER/ Výzva č. 6,“ uvedla Renata Baslerová, manažerka pro realizaci Strategického plánu LEADER. „Pro potencionální žadatele připravujeme na září informační seminář, předběžně proběhne 12. září v Dubicku. Členové naší organizace obdrží veškeré informace e-mailem, ostatním doporučujeme sledovat náš web,“ dodala Baslerová.

V rámci již realizovaných pěti výzev v letech 2009 až 2012 bylo mezi 78 projektů rozděleno již více než 43 milionů korun. Nejúspěšnějšími žadateli jsou podnikatelé (37 podpořených projektů), největší objem finančních prostředků zatím vyčerpaly obce (16,5 mil. korun). Konkrétní rozdělení ukazuje následující tabulka.


*v rámci toho 5 projektů farností v celkové výši 5.137.311,- Kč

„Z výše uvedeného vyplývá, že se nám daří naplňovat základní myšlenku metody LEADER, kterou je spolupráce, podpora vzniku a rozvoj partnerství místních subjektů, tedy neziskových organizací, podnikatelů a zástupců veřejné správy za účelem zvyšování konkurenceschopnosti a vyváženého rozvoje regionu MAS Horní Pomoraví,“ uzavřela Baslerová.

Obnova fasády a reliéfu kostela sv. Vavřince v Rudě nad Moravou
foto: archiv MAS Horní Pomoraví


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 21.8.2012 07:23
Titulek: brzy budou ve vatě
Autor: aNONYM
134
189
Do kostelů už bych veřejné peníze nevrážel, zanedlouho to stejně omlátí a budou to pozlacvovat. Náš kostelník už si v hospodě dělá výběrové řízení na osobního šoféra.
Reagovat