SPORT

Marie Březinová přivezla z mistrovství světa tři bronzy

1. září 2011, 20:04, téma CYKLO, Michal Šíma
Marie Březinová přivezla z mistrovství světa tři bronzy Šumperk - Po loňském titulu mistryně světa z Portugalska se šumperská juniorská závodnice v disciplíně MTBO, neboli orientačním závodě na horských kolech, dočkala dalších úspěchů.
 V italské Vicenze vybojovala Marie Březinová tři bronzové medaile z klasické trati, krátké trati a ze štafetového závodu, ke kterým přidala i velice dobré šesté místo ze sprintu. K takovýmto úspěchům nezbývá než pogratulovat.

S jakými cíli jsi jela do Itálie ty osobně a jaké naděje do tebe vkládali trenéři, přece jen po zlatu z loňska se už asi očekával nadprůměrný výsledek? Mým cílem bylo objet všechny závody pokud možno bez mapových chyb, jedině tak je člověk se závodem spokojený. Samozřejmě fyzická připravenost je také důležitá, obzvláště letos, kdy se většina závodů jela v kopcích a ve více jak čtyřicetistupňových vedrech. Myslím, že trenéři jsou s výsledky víc než spokojeni, stejně tak jako já.
Marie Březinová po boku s reprezentačními kolegy
 
Která z těch tří bronzových medailí a i pěkného šestého místa ze sprintu je nejcennější a nejvíc vybojovaná a který ten výsledek mohl být podle tebe ještě lepší?
Nejvíce si vážím bronzu z klasické trati. Je to moje nejoblíbenější trať. Byl to náročný závod jak mapově, tak hlavně fyzicky. Jelo se opravdu v ukrutném vedru. Jen škoda těch menších mapových zaváhání. Ve štafetách jsme letos chtěly opět obhájit zlato, ale musím uznat, že jak Rusky, tak také Finky byly letos silnější. Bronzu z krátké trati se stále nepřestávám divit, s výkonem nejsem spokojená. A co se týče letošního sprintu, byl v závěru mapově velmi záludný. Nestihla jsem to umapovat v plné rychlosti.

Byla jsi nervózní, když jsi stála na startu sprintu, kde jsi obhajovala zlato? Nevzpomněla sis na loňský závod?
Byla jsem nervózní stejně jako na ostatních závodech. I když trošku větší nervozita tam asi byla. Sprint se jel letos jako úplně poslední závod (loni byl na programu první - pozn. red.) a věděla jsem, že je to moje poslední šance na medaili v juniorské kategorii. Ale snažila jsem se na to před závodem nemyslet.

Zmínila jsi, že šlo o tvůj poslední závod v juniorské kategorii. Jak vidíš svoji kariéru v dalších letech? Přechod mezi dospělé bude asi těžký, stejně jako skloubení špičkového sportu se školou...
V současnosti nedělá nikdo MTBO profesionálně. Takže studovat budu určitě nadále a trénovat jak nejvíce to půjde. V dospělých už je konkurence podstatně větší, nedokáži zatím odhadnout, jak to bude vypadat příští rok.

Na závěr obligátní otázka. Co bys vzkázala nebo poradila mladým lidem, kteří by si tento sport chtěli vyzkoušet a věnovat se mu?
Aby se rozhodně nestyděli, protože všichni jsme někdy začínali. Mohou navštívit naše oddílové stránky www.lkt80.cz a kontaktovat nás. Nováčci jsou u nás určitě vítáni!

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.