SPORT

Marie Březinová přivezla z mistrovství světa tři bronzy

1. září 2011, 20:04, téma CYKLO, Michal Šíma
Marie Březinová přivezla z mistrovství světa tři bronzy Šumperk - Po loňském titulu mistryně světa z Portugalska se šumperská juniorská závodnice v disciplíně MTBO, neboli orientačním závodě na horských kolech, dočkala dalších úspěchů.
 V italské Vicenze vybojovala Marie Březinová tři bronzové medaile z klasické trati, krátké trati a ze štafetového závodu, ke kterým přidala i velice dobré šesté místo ze sprintu. K takovýmto úspěchům nezbývá než pogratulovat.

S jakými cíli jsi jela do Itálie ty osobně a jaké naděje do tebe vkládali trenéři, přece jen po zlatu z loňska se už asi očekával nadprůměrný výsledek? Mým cílem bylo objet všechny závody pokud možno bez mapových chyb, jedině tak je člověk se závodem spokojený. Samozřejmě fyzická připravenost je také důležitá, obzvláště letos, kdy se většina závodů jela v kopcích a ve více jak čtyřicetistupňových vedrech. Myslím, že trenéři jsou s výsledky víc než spokojeni, stejně tak jako já.
Marie Březinová po boku s reprezentačními kolegy
 
Která z těch tří bronzových medailí a i pěkného šestého místa ze sprintu je nejcennější a nejvíc vybojovaná a který ten výsledek mohl být podle tebe ještě lepší?
Nejvíce si vážím bronzu z klasické trati. Je to moje nejoblíbenější trať. Byl to náročný závod jak mapově, tak hlavně fyzicky. Jelo se opravdu v ukrutném vedru. Jen škoda těch menších mapových zaváhání. Ve štafetách jsme letos chtěly opět obhájit zlato, ale musím uznat, že jak Rusky, tak také Finky byly letos silnější. Bronzu z krátké trati se stále nepřestávám divit, s výkonem nejsem spokojená. A co se týče letošního sprintu, byl v závěru mapově velmi záludný. Nestihla jsem to umapovat v plné rychlosti.

Byla jsi nervózní, když jsi stála na startu sprintu, kde jsi obhajovala zlato? Nevzpomněla sis na loňský závod?
Byla jsem nervózní stejně jako na ostatních závodech. I když trošku větší nervozita tam asi byla. Sprint se jel letos jako úplně poslední závod (loni byl na programu první - pozn. red.) a věděla jsem, že je to moje poslední šance na medaili v juniorské kategorii. Ale snažila jsem se na to před závodem nemyslet.

Zmínila jsi, že šlo o tvůj poslední závod v juniorské kategorii. Jak vidíš svoji kariéru v dalších letech? Přechod mezi dospělé bude asi těžký, stejně jako skloubení špičkového sportu se školou...
V současnosti nedělá nikdo MTBO profesionálně. Takže studovat budu určitě nadále a trénovat jak nejvíce to půjde. V dospělých už je konkurence podstatně větší, nedokáži zatím odhadnout, jak to bude vypadat příští rok.

Na závěr obligátní otázka. Co bys vzkázala nebo poradila mladým lidem, kteří by si tento sport chtěli vyzkoušet a věnovat se mu?
Aby se rozhodně nestyděli, protože všichni jsme někdy začínali. Mohou navštívit naše oddílové stránky www.lkt80.cz a kontaktovat nás. Nováčci jsou u nás určitě vítáni!

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).