Marek Malý přeborník ČOS

30. listopadu 2007, 04:08, Monika Lužíková
Šumperk - Až do Mladé Boleslavi si mladí šachisté ŠK Sokol Šumperk zajeli pro další diplomy. V sobotu 10.listopadu pořádala šachová agentura Caissa Mladá Boleslav celorepublikový přebor ČOS v rapid šachu mládeže do 16 let.

Nejvzdálenější a nejúspěšnější byli šachisté ŠK Sokol Šumperk, kteří zístali celkem 3 umístění na stupních vítězů. Nejlépe si vedl Marek Malý, který se ziskem 5,5 bodu stal přeborníkem ČOS v kategorii do 14 let. Úspěšná byla i Nicola Lužíková, která s 5 body obsadila 2.místo v kategorii do 12 let. V silné konkurenci 16-ti letých se prosadili i Jan Kostecký – celkově 3.místo s 5,5 body a Petr Müller na 4.místě se 4,5 body.

Souběžně s přeborem ČOS probíhal v sále Domu kultury II.ročník Mitlener rapidu zařazeného do Grand Prix ČR. Turnaje se zúčastnil i nejlepší šachista ČR – GM David Navara (ELO 2618) z ŠK  Mahrla Praha, který skončil celkově na 2.místě za vítězným Radkem Kalodem (ELO 2489). 14.místo obsadil Pavel Strašil ze Zábřeha, který se tímto výsledkem katapultoval na průběžné 1.místo po třetím turnaji Grand Prix ČR.

Výsledky Mitlener rapidu :

1. Radek Kalod 7,5 bodu
2. David Navara 7 bodů
3. Jan Šuráň 7 bodů
14. Pavel Strašil 6 bodů

V sobotu 24.listopadu se v DDM Olomouc konal I.turnaj Grand Prix ŠSOK v rapid šachu mládeže. V kategorii do 12 let se ze šumperských šachistů nejlépe vedlo Nicole Lužíkové, která s 5 body obsadila 5.místo. V turnaji prohrála pouze s medailisty Jirkou Navrátilem a Lukášem Vyhnálkem. Cenného úspěchu dosáhla v 5.kole, kdy v koncovce přehrála Jana Homolu - pozdějšího vítěze. Jakub Vaculík potvrdil svou kvalitu a se 4 body skončil na 7.místě a Tomáš Kostecký se po pomalém začátku postupně propracoval na hezké 8.místo se 4 body. V kategorii dospělých skončil se 3 body na 6.místě Libor Lužík a hned v závěsu na 7.místě Jan Kostecký (2,5 bodu).