SPORT

MALÝ KOUSEK OD SENZACE! Basketbalistky trápily pražského obra, Sparta měla v Šumperku problémy

24. září 2014, 17:30, téma BASKETBAL, Petr Fišer
MALÝ KOUSEK OD SENZACE! Basketbalistky trápily pražského obra, Sparta měla v Šumperku problémy Šumperk - Protože v úvodním utkání narazily na soupeře, který bude patřit k největším favoritům na celkové prvenství, moc šancí se jim nedávalo. Šumperské basketbalistky se ale slavné Sparty Praha nezalekly a sehrály s ní partii, která byla napínavá až do konce. Od prvoligové senzace je dělil malý kousek.

 První liga
ŠUMPERK – BA SPARTA PRAHA 61:68 (34:36)


Historicky premiérový koš Šumperka ve vyšší soutěži padl na konci druhé minuty. Podhorná nasadila ke střele z tříbodové vzdálenosti a byla úspěšná. Mladý výběr Sparty se v tu chvíli ocitl v těsné ztrátě, což se mu jinak nestávalo. V průběhu zápasu si udržoval mírné vedení, které se ani v jednom případě nepřehouplo přes desetibodovou hranici.
Nováček neprodával kůži lacino a v plné nahotě naznačoval, co bude jeho základní devízou – nezměrná bojovnost. Zvláště agilní Valentová a na obou koncích hřiště velmi prospěšná Vlková se statečně praly o každý míč.
V bouřlivém prostředí sympaticky zaplněné haly se rozhodovalo až v závěru. Šumperk k velké radosti vděčného publika srovnal na 54:54 a měl hned několik možností k tomu, aby převážil misky vah na svoji stranu. V klíčových momentech mu ale totálně odešla střelba, tedy činnost, která mu v sobotu poněkud haprovala a připravila jej o lepší výsledek. Jeho útočná fáze tentokrát zaostávala za solidně fungující obranou, což se ukázalo jako zásadní.
Rozdílovou hráčkou dramatické přetahované byla hostující obryně Julia Reisingerová. Téměř dva metry měřící a devadesát kilogramů vážící pivotka strávila na palubovce bezmála třicet minut a dohromady zaznamenala 22 bodů. Pod oběma koši vzácně připomínala basketbalový buldozer, který před sebou bez milosti hrne všechno, co mu stojí v cestě.
BODY: Podhorná 12, Valentová 10, Vlková 9, Dlouhá 8, Vavříková 6, Zelená 4, Knířová 4, Hejlová 2, Eflerová 2, Kohoutová 2, Leštinská 2, Hegrová. Po čtvrtinách – 19:19, 34:36, 49:49.

ŠUMPERK – NYMBURK B 67:59 (32:24)

Už je to tady! Šumperk o den později ukořistil první vítězství. Po vyrovnané zahajovací periodě na něj zadělal v průběhu druhé a třetí čtvrtiny. Jeho náskok se v době největšího herního rozmachu vyšrouboval až na sedm klasických košů. Hostitelskou partu táhla za důležitou výhrou Michaela Dlouhá, autorka 21 bodů.
BODY: Dlouhá 21, Podhorná 13, Vlková 13, Zelená 5, Valentová 5, Hejlová 5, Vavříková 4, Leštinská 1, Knířová, Kohoutová, Eflerová, Hegrová. Čtvrtiny – 17:15, 15:9, 22:16, 13:19.

DALŠÍ PROGRAM


SOBOTA 4. ŘÍJNA: 17.00 Šumperk - UP Olomouc.
NEDĚLE 5. ŘÍJNA: 10.00 Šumperk - Neom Arch Brno.


Foto: Petr Fišer

Právě v tuto chvíli začaly psát basketbalistky Šumperka čerstvou historii ve druhé nejvyšší soutěži.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).