KULTURA

Malí divadelníci z regionu se sešli na prknech Zábřežské opony

8. března 2015, 00:00, BH
Malí divadelníci z regionu se sešli na prknech Zábřežské opony Zábřeh - Regionální přehlídka dětského divadla Zábřežská opona 2015 představila dětské a studentské divadelní soubory z regionu, které měly odvahu a chuť si zahrát na prknech, která znamenají svět. Malí i větší divadelníci se sešli 27. února na jevišti v sále Katolického domu v Zábřehu. Partnerem akce se letos stala Místní akční skupina Horní Pomoraví s projektem nazvaným Národní pohádky a pověsti – poklady národní identity a tradic.

Přehlídka Zábřežská opona je určená dětským divadelním, loutkářským a recitačním souborům, které pracují při jakékoliv školské, kulturní či jiné instituci, organizaci nebo občanském sdružení. „Zábřežská opona není soutěžní přehlídkou. Porota pouze doporučí vybrané soubory do přehlídky vyššího stupně, a tím je krajská přehlídka dětského divadla,“ objasnila Magda Schwarzová z pořadatelského zábřežského Domu dětí a mládeže Krasohled.


Tříčlenná odborná porota letos zhlédla pět představení v podání těch nejmenších dětí z Mateřské školy Sluníčko Zábřeh, přes scénické čtení pohádky Jiřího Žáčka Krysáci v podání Dramaťáčku KIX Domu dětí a mládeže Krasohled Zábřeh až po starší soubor Takové normální třídy Střední školy sociální péče a služeb Zábřeh. Na přehlídce vystoupili žáci z Libavé a také soubor z Rejchartic, v němž hrají děti i dospělí. 


Právě v rámci projetu Národní pohádky a pověsti se členové souboru Justini Rejchartice účastnili divadelních workshopů, kde měli možnost naučit se a procvičit, jak se pohybovat na jevišti, jak improvizovat či jak pracovat s loutkou. Výsledek své práce, uvedení regionální pověsti Rejchartický čertovský mlejn, představili koncem února v Zábřeze.


Doporučení pro postup do krajského kola doporučila porota právě souboru zábřežského Krasohledu Dramaťáček KIX.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.