KULTURA

Malí divadelníci z regionu se sešli na prknech Zábřežské opony

8. března 2015, 00:00, BH
Malí divadelníci z regionu se sešli na prknech Zábřežské opony Zábřeh - Regionální přehlídka dětského divadla Zábřežská opona 2015 představila dětské a studentské divadelní soubory z regionu, které měly odvahu a chuť si zahrát na prknech, která znamenají svět. Malí i větší divadelníci se sešli 27. února na jevišti v sále Katolického domu v Zábřehu. Partnerem akce se letos stala Místní akční skupina Horní Pomoraví s projektem nazvaným Národní pohádky a pověsti – poklady národní identity a tradic.

Přehlídka Zábřežská opona je určená dětským divadelním, loutkářským a recitačním souborům, které pracují při jakékoliv školské, kulturní či jiné instituci, organizaci nebo občanském sdružení. „Zábřežská opona není soutěžní přehlídkou. Porota pouze doporučí vybrané soubory do přehlídky vyššího stupně, a tím je krajská přehlídka dětského divadla,“ objasnila Magda Schwarzová z pořadatelského zábřežského Domu dětí a mládeže Krasohled.


Tříčlenná odborná porota letos zhlédla pět představení v podání těch nejmenších dětí z Mateřské školy Sluníčko Zábřeh, přes scénické čtení pohádky Jiřího Žáčka Krysáci v podání Dramaťáčku KIX Domu dětí a mládeže Krasohled Zábřeh až po starší soubor Takové normální třídy Střední školy sociální péče a služeb Zábřeh. Na přehlídce vystoupili žáci z Libavé a také soubor z Rejchartic, v němž hrají děti i dospělí. 


Právě v rámci projetu Národní pohádky a pověsti se členové souboru Justini Rejchartice účastnili divadelních workshopů, kde měli možnost naučit se a procvičit, jak se pohybovat na jevišti, jak improvizovat či jak pracovat s loutkou. Výsledek své práce, uvedení regionální pověsti Rejchartický čertovský mlejn, představili koncem února v Zábřeze.


Doporučení pro postup do krajského kola doporučila porota právě souboru zábřežského Krasohledu Dramaťáček KIX.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.