SPORT

Malé derby, velké překvapení: Postřelmov podruhé klopýtl, na první místo ztrácí pět bodů

10. dubna 2019, 15:00, Petr Fišer
Malé derby, velké překvapení: Postřelmov podruhé klopýtl, na první místo ztrácí pět bodů Štíty – V Novém Malíně porážka na penalty, o týden později překvapivé zaváhání ve Štítech. Fotbalisté Postřelmova nenakročili do jarních odvet správnou nohou. Na rozdíl od Lesnice vytěžili ze dvou otevíracích zápasů jen bod a jejich manko na vedoucí pozici povážlivě narostlo.

ŠTÍTY - POSTŘELMOV
3:2 (2:0)
I. B TŘÍDA C


Nestačilo první ani druhé varování. Nejprve trestný kop vytažený gólmanem na břevno a poté nepříjemné zaplavání balónu a školácky minutá dorážka. Postřelmov si koledoval a ze třetí nebezpečné standardky soupeře v utkání po právu inkasoval. Špatné přebrání hráčů na jeho straně přispělo k proslavení Jaroslava Lakomého. Zkušený matador trkl dobře načechraný míč do sítě hlavou.

Náskok Štítů se v 56. minutě vyšrouboval na tři góly. Ač se hosté hodně zlobili, praporek pomezního arbitra zůstal ve svěšené podobě a Tomáš Teffer zvýšil na 2:0. Dvořák a spol. museli otevřít hru, což byla voda na soupeřův mlýn. Do prostupnější obrany pronikl rychlík Šponar a zdálo se být rozhodnuto.

Nebylo! Při závaru před bránou si dal smolného „vlastňáka“ Lakomý a postřelmovští fotbalisté ožili. Na druhý gól ale dosáhli až těsně před koncem. Po centru ze strany a vzdušném souboji s brankářem doklepl vypadnutý balón úspěšně dorážející Jan Mičunda. „Myslím si, že jsme byli fotbalovější. Míč jsme měli ve své moci častěji, jenže tomu scházela kvalitnější finální přihrávka na útočníky. V současnosti je to naše největší slabina a bolest. Nedostáváme se tolik do zakončení a většina našich ofenzivních pokusů končí už kolem šestnáctky. Úroveň naší hry pozvedl až příchod střídajícího Ondry Nýdeckého. Zatopili jsme pod kotlem a byli nebezpečnější. Snad mu zdraví vydrží,“ přál si za celý Postřelmov Jiří Picka. „Za pozitivum můžeme považovat i premiéru mladého gólmana Marka Arbeita. Zvládl ji dobře. Předvedl několik slušných zákroků a na žádné obdržené brance se nepodepsal. Celkově to byl zápas, který se divákům mohl líbit. Nehrál se špatný fotbal. Jak už jsem říkal, v největší míře teď bojujeme s neschopností vytvářet si opravdu tutové šance,“ dodal hrající asistent trenéra.

BRANKY

18. J. Lakomý, 26. Teffer, 56. Šponar – 63. J. Lakomý (vlastní), 88. Mičunda. Diváci: 120.

ŠTÍTY

Kulíšek – Pařízek, Kropáček, Šín, Sedláček, Doležal, Šponar, Verner, Jandejsek, Teffer, J. Lakomý. Střídali: 62. Doležal, 89. Votroubek.

POSTŘELMOV

Arbeit – Špička, Vít, Jáně, Dvořák, Dus, Krátký, Mičunda, Picka, T. Wiesner, A. Blaťák. Střídali: 60. Nýdecký, 71. P. Janků, 81. Straka.


Foto: Petr Fišer

Zápasy mezi Postřelmovem a štíteckými fotbalisty jsou většinou nabité nejrůznějšími událostmi.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.4.2019 07:36
Titulek: Postřelmov podruhé klopýtl
Autor: xy
19
Moc pěkně řečeno, dalo se to říci i jadrněji !
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o 3 výherce, kteří získají vstupenku pro 2 osoby na Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem, konané 13. července. Pořadatelé zároveň výhercům zašlou PROBIO balíček v hodnotě 500 Kč. Můžete to být právě vy, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Kdo moderuje letošní Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem?
A) Marie Doležalová a Marek Zelinka                
B) Richard Genzer a Michal Suchánek                  
C) Pavla Tomicová a Marek Dědík  

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na film Yesterday, který šumperské kino OKO promítne ve čtvrtek 27. června vyhrávají: Ilona Krátká z Rudy nad Moravou, Alžběta Vévodová z Chromče a Sylvia Hynková ze Šumperka. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně kina.