SPORT

Loštice se těší na cyklokrosový svátek, uvidí českou elitu

8. ledna 2014, 11:20, téma CYKLO, Petr Fišer
Loštice se těší na cyklokrosový svátek, uvidí českou elitu Loštice - Loštice se stanou v sobotu 11. ledna od 11 hodin hlavním místem cyklokrosu. Zcela zaslouženě. Právě malé město nedaleko Mohelnice, které je proslulé zejména výrobou pravých olomouckých tvarůžků, bude totiž hostit stěžejní podnik Českého poháru TOI TOI CUPU. A nebude to akce jen tak ledajaká.

„Jedná se důležitý závod cyklokrosové sezony. Zároveň je vypsán jako mistrovství republiky,“ upřesnila základní fakta jedna z klíčových postav organizátorského týmu Emil Hekele.

Cyklokros v Lošticích má dlouholetou tradici, píše se od roku 1977. Letos se pojede již 36. ročník. Republikový šampionát zavítal do stejného města už v roce 1998, tehdy v areálu Hotelu Střelnice vyhrál Radomír Šimůnek starší. Tentokrát budou hlavní stany rozbity v blízkosti koupaliště a fotbalového hřiště.

Na start se postaví kompletní národní špička v čele s Martinem Bínou, Lubomírem Petrušem nebo Radomírem Šimůnkem mladším. Ve hře zůstává i možná účast čtyřnásobného mistra světa Zdeňka Štybara. „Celkově se do zápolení hlavní kategorie ELITE zapojí kolem padesáti závodnických profesionálů,“ prozradil Hekele.

Mistrovství republiky se v Lošticích pojede i jako Velká cena Olomouckého kraje a v neposlední řadě rovněž jako Memoriál Emila Hekeleho staršího. V přímém přenosu ho bude vysílat sportovní kanál České televize, a to od 10.55 do 12.30 hodin. „Dohromady bude náš závod snímat třináct televizních kamer. Předběžně se počítá, že by k obrazovkám mohlo usednout až půl milionu diváků. Přímo v Lošticích by měla dorazit početná návštěva tří tisíc fanoušků,“ věřil optimisticky Emil Hekele.

Nemalá část z nich se přijde podívat právě na něj. Známá sportovní postava se totiž kromě pořadatelských povinností pustí do nelítostné bitvy s nejlepšími! „Moc pěkná by byla první desítka, ale reálnější je umístění do třináctého místa,“ plánovala loštická ikona týden před vrcholem sezony. „Chce to najít správnou a optimální formu v den závodu. Taky to bude hodně o štěstí. A o tom, jak zvládnete první metry po startu. Na trati, kde se nebude dát moc předjíždět, je potřeba zachytit úvodní tempo. Když se vám to nepodaří a hned zkraje ztratíte, bude se vám to hodně složitě dohánět,“ věděl Hekele. „Budu se snažit odvést maximální výkon a uvidíme, co se z toho vyvrbí,“ dodal zkušený harcovník, který v koutku duše sní o nominaci na mistrovství světa. „To by byla hotová fantazie. Ale snažím se na to dívat reálně. Cyklokrosová špička je hodně našlapaná a kvalitní.“


Foto: archiv redakce
Domácí závodník Emil Hekele touží po umístění v elitní desítce.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).