SPORT

Losinský lodivod Jiří Mika by uvítal útočníkův restart

20. ledna 2016, 15:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Losinský lodivod Jiří Mika by uvítal útočníkův restart Velké Losiny - V prvním kole deklasovali Chválkovice, ve druhém sestřelili sedmi góly Kralici. A to dokonce na jejím hřišti! Pomineme-li zbytečnou domácí remízu s Hněvotínem, fotbalisté Velkých Losin si v úvodu nového ročníku krajského přeboru počínali stylem parního válce. V okresním derby to na vlastní kůži pocítil i Zábřeh. Všechno se jevilo více než nadějně, svěřenci Jiřího Miky pravidelně bodovali a navrch bavili diváky atraktivním ofenzivním pojetím.

 Jenže rozjetý expres, který se řítil nejvyšší krajskou soutěží závratnou rychlostí, vykolejil na Hané. Premiérová porážka, utrpěná v průběhu října, ho přibrzdila tak, že byl zralý na převoz do depa. Od té doby to nebylo úplně ono. „S první polovinou podzimní části můžeme být stoprocentně spokojeni. Dařilo se nám herně i výsledkově. Zadrhli jsme se v Dolanech. Následně jsme prohráli i s Jeseníkem, což bych za žádnou ostudu nepovažoval. Je to mančaft zralý na postup do divize. Daleko víc mě mrzí zpackaný zápas závěrečného kola proti Kralici. Darovali jsme jí tři body, díky nimž se odlepila z posledního místa tabulky,“ připomněl kouč Mika.
Pro jarní odvety počítá se stejným kádrem. Vrátí se do něj dvojice marodů Mičunda – Nýdecký. A možná i útočník Uvízl. „Pokusíme se Jirku přemluvit, aby provedl restart a zase s fotbalem začal. Podle mě by byla velká škoda, kdyby aktivní kariéru nadobro ukončil. Chyběl nám. Mít ho v sestavě po celý podzim, věřím tomu, že by naše konto bylo o pár bodů bohatší,“ tvrdil losinský kouč přesvědčeně.
Od čtvrtečního odpoledne prohání své svěřence třikrát týdně. „Na začátek února máme naplánované pětidenní soustředění v domácích podmínkách. Protože se pohybujeme v lázeňském prostředí, chybět nebude ani důkladná regenerace,“ prozradil Jiří Mika.
V prvních kolech dlouhého soutěžního maratónu postrádal Petra Lineta. Důležitá postava stabilizovaného mužstva pobývala pracovně mimo republiku. „Je to pro nás jeden z klíčových hráčů. Pokud během přípravy dožene manko spojené s kondicí, znovu to může být týmový lídr. Záležet bude jen na něm,“ vyjádřil se kormidelník Losin na adresu všestranného univerzála, jenž v uplynulých týdnech podstoupil operaci ramena. Do tréninkového procesu by se mohl zapojit na konci ledna. Zdravotní potíže musel chirurgickým způsobem řešit i Marek Smrž.
Ve Velkých Losinách myslí i na zábavu. Nedávný ples v Rapotíně organizovaný právě fotbalisty navštívilo 400 lidí. Ani tentokrát nechybělo předem nacvičené vystoupení vybraných členů kádru, úsměvné číslo sklidilo velký aplaus. „Všechny peníze, který jsme díky této akci získali, nepůjdou nikam jinam než zpátky do fotbalu,“ ujišťoval Mika.


Foto: Petr Fišer

Vrátí se Jiří Uvízl na zelené trávníky? Gólový útočník přerušil kariéru z prostého důvodu – soutěžní fotbal ho přestal bavit a naplňovat.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA BIOSLAVNOSTI ZADARMO


Hrajte s REJEM o 2 krát 2 vstupenky na Bioslavnosti, které se uskuteční 9. července ve Starém Městě pod Sněžníkem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme dva výherce, kteří získají po dvou vstupenkách na Bioslavnosti.

Soutěžní otázka:

Jakou novinku mohou poprvé ochutnat návštěvníci letošních Bioslavností?

a) pivo Špaldový Pašerák
b) pohankové víno Sněžník

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ:

Originální triko k filmu HLEDÁ SE DORY, který šumperské kino OKO uvádí denně až do 30. června, vyhráli Jana Stuchlá ze Šumperka, Petr Termer z Velkých Losin, Jan Karger z Nového Malína a Lenka Dusová z Postřelmova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko.