KULTURA

Losinské kulturní léto je plné hvězd

25. června 2009, 10:00, rejdakce
Velké Losiny - Již devátý ročník festivalu Losinské kulturní léto také letos nabídne divákům kvalitní divadelní a hudební program.
„Věřím, že ocenění, kterého se festivalu dostalo v tomto roce, pomůže ještě více zvýšit divácký zájem a přiláká i ty, kteří si doposud cestu na nádvoří losinského zámku nenašli.“ Festival Losinské kulturní léto získal prestižní cenu Olomouckého kraje za výjimečný počin roku v oblasti profesionálního divadla za rok 2008.

Festival začíná na nádvoří zámku ve Velkých Losinách již s úvodem prázdnin a to 3. července. Dramaturgicky je opět založen především na kvalitní divadelní a hudební tvorbě a snaží se divákům představit také méně tradiční formy jednotlivých žánrů. „Sázka na kvalitu se nám vyplatila, čehož je důkazem každým rokem se zvyšující počet diváků, který za dobu historie festivalu převyšuje počet 26 tisíc.“

První představení, které budou moci diváci zhlédnout 3. července, je herecký koncert Jaroslava Duška a jeho přátel nazvaný Vizita. Základem je mistrovské umění improvizace a to nejen mluveného slova, ale také hudebního doprovodu. „Vizitu můžete vidět snad stokrát a pokaždé bude jiná.“ Toto představení bylo v rámci festivalu uvedeno před dvěma lety a setkalo se s obrovským zájmem diváků.

Opravdu hvězdným představením bude originální kabaret nazvaný Komediograf, který je pro diváky připraven na 11. července. Hlavními protagonisty jsou Pavel Liška, Tomáš Matonoha, Josef Polášek, Marek Daniel a další. Jedná se o dnes už slavné představení inspirované francouzskými a německými mistry černého humoru a grotesky.
 

Velmi zajímavý příběh a jeho originální pojetí nabídne divadelní představení nazvané Šampionky. V hlavních rolích třech žen, které běží svůj „životní“ marathón, se představí Simona Postlerová, Kateřina Janečková (mimo jiné známá ze seriálu Ošklivka Katka)  a Zuzana Katolická. Celým večerem je bude v roli jakéhosi komentátora provázet Michal Malátný, frontman skupiny Chinasky. Tuto divadelní hru uvidí diváci 17. července.

Slavný titul Tři mušketýři, který není třeba rozhodně veřejnosti představovat, si vzalo jako inspiraci pro svoji divadelní hru Hoffmannovo divadlo z Uherského Hradiště. Nejedná se však o klasické zpracování, ale o komedii, jejíž hlavní zápletkou je setkání mušketýrů po třiceti letech. Humorné příhody stárnoucích mužů, kteří si však zachovali své mušketýrské srdce, budou moci diváci sledovat 24. července.

Pro fanoušky a milovníky flamenca jsme 31. července připravili již pátý ročník Andalůské noci flamenca. Jako každým rokem se divákům představí špičkoví umělci v čele s kytaristou Petrem Vítem, španělskou tanečnicí Virginii Delgado a izraelským perkusistou Azarem Abou.

Závěr festivalu bude patřit Ořechovskému divadlu, které je již takřka kultovním souborem, který na festivalu vystupuje. Tentokrát nabídnou divákům premiéru hudební komedie, která má název Babička v trenkách, aneb aprílová komedie.

Diváci si budou moci zakoupit vstupenky jako každý rok v Informačním centru v Šumperku, na pokladně zámku a v prodejně ZDEKUP ve Velkých Losinách. Kompletní informace na www.scarongroup.cz

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.