SPORT

Libinský vůdce Lukáš Vrána: „Derby už není takové jako dřív.“ Florbalisty z Vítkovic přirovnal k Realu Madrid

30. března 2016, 13:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Libinský vůdce Lukáš Vrána: „Derby už není takové jako dřív.“ Florbalisty z Vítkovic přirovnal k Realu Madrid Šumperk, Libina - Derby mezi Šumperkem a Libinou už dávno není tak peprné, šťavnaté, jiskrné a vyhrocené, jak bývalo dřív. Alespoň to tvrdí velký libinský pamětník a důležitá postava tradičního okresního klubu Lukáš Vrána. Vzájemný duel v hale na šumperském gymnáziu, který vyvrcholil dramatickou dělbou bodů, ho příliš nenadchl.

 Mužská rezerva divizního Asperu po zvládnutém utkání s Mohelnicí naverbovala na druhý domácí zápas do zbraně čerstvou trojici Křivohlávek, Malík, Venouš. „Ještěže se na každé straně najde nějaký ten prudič, jinak by diváci na tribunách snad usnuli. Narychlo povolaný junior Venouš a náš Láďa Minařík se postarali o trochu vzruchu tím, že se pustili do vzájemné šarvátky. Jinak to byla na můj vkus až moc poklidná partie s vyrovnaným průběhem, v níž každý chvilku tahal pilku. Remízou skončila asi spravedlivě,“ přemítal Vrána nahlas.
Libina za příznivého stavu vyprodukovala několik chyb v defenzívě a dovolila, aby jí Šumperk v rámci obratu odskočil na dvougólový rozdíl. Nabrané manko zlikvidovala se štěstím až v závěru, kdy udeřila dvakrát během krátké chvíle.
Lukáš Vrána měl o víkendu napilno, o den dříve vedl svůj výběr v dalších bojích v oficiální lize veteránů. Podruhé v sezóně k nim došlo v nové libinské hale. Stejně jako při neslavné domácí premiéře se hostitelům nepovedlo bodovat ani tentokrát. „Ostravské Pepino k nám přijelo v plné síle a zpočátku to bylo znát. Za devět minut jsme prohrávali 0:4 a na zdramatizování utkání by si vsadil nejspíš jen největší snílek. Jenže druhou třetinu se nám podařilo ovládnout herně i výsledkově a bylo vyrovnáno!“ popisoval se zaujetím Vrána. „Bohužel, vstup do závěrečné části byl z naší strany katastrofální. Tomáš Daniš nám dal za necelou půlminutu dva góly a vrátil na hokejky Pepina větší klid. Škoda. I když jsme dál bojovali a vynutili si tlak, na remízu jsme nedosáhli,“ litoval zkušený obránce Libiny.
Proti nadupaným Vítkovicím byla hostitelská parta bez šance. Kočka si pohrála s myší, nekompromisní soupeř ji vyplatil dvanáctibrankovým přídělem. „Znovu nám udělily lekci z velkého florbalu. Musíme sportovně uznat, že je to pro nás takový Real Madrid,“ použil přirovnání se světovým fotbalovým velkoklubem Lukáš Vrána.

KRAJSKÁ LIGA
Libina – Šumperk B 7:7 (Kilčický 3, Vlček 2, Kocián, Petržela – Trávníček 2, D. Venouš 2, Feltl 2, T. Křivohlávek), Libina – Přerov C 12:1 (Vlček 3, Šenk 3, Vicenec 2, Minařík 2, Petržela, Čikl), Šumperk B – Mohelnice B 10:7 (Feltl 4, Trávníček 3, Vlk 2, Košátko), Mohelnice B – Hranice B 8:4.

LIGA VETERÁNŮ
Old Libina – FBC Pepino Ostrava 8:9 (Kulda 2, Navrátil 2, Vicenec 2, Holík, Čech), Old Libina – Vítkovice B 1:12 (Holík).


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).