KULTURA

Letošní ročník festivalu Hudba bez hranic navštívily tisíce posluchačů kvalitní muziky

27. června 2017, 10:00, redakce
Letošní ročník festivalu Hudba bez hranic navštívily tisíce posluchačů kvalitní muziky Dolní Studénky - Na festivalu Hudba bez hranic, který se uskutečnil tento víkend (23. až 25. června) v Dolních Studénkách zazpívaly hvězdy jako Olympic, kapela O5 a Radeček, Dasha a spoustu dalších hudebních a pěveckých talentů.

Hlavními star letošního ročníku dolnostudénského festivalu Hudba bez hranic byli zmiňovaní O5 a Radeček a Olympic, kteří vystoupili v pátek 23. června od 19 hodin. Ve znamení hvězd ale festival pokračoval i v sobotu večer, kdy se Dolními Studénkami rozléhaly populární a muzikálové melodie v podání zábřežského orchestru se zpěvákem Janem Smigmatorem. Ten si poté ještě znovu sólově zazpíval s muzikálovou zpěvačkou Dashou v doprovodu zábřežského Moravia Big Bandu. Na roztančený večer navázala zábavová kapela Styl Music Orchestra.

„Festival Hudba bez hranic původně vznikal jako přehlídka dechových hudeb a mažoretek, ale v programu dostávají prostor i jiné hudební žánry jako jazz, ska, punk nebo rock. Letos se zúčastnilo čtrnáct kapel a mažoretkových skupin ze šesti zemí,“ podotkl organizační ředitel festivalu Radim Sršeň.
Program festivalu sahal i za hranice Dolních Studének. V sobotu od půl desáté dopoledne prošly dechové kapely s mažoretkami centrem Šumperka a následně koncertovaly „Na Točáku“ a v parku „U sovy“. Odpoledne se program přesunul zpět do Dolních Studének, kde od 13:45 hodin prošel průvod obcí, na který po 14. hodině navázala vystoupení jednotlivých účastníků festivalu v místním kulturním areálu.

Nedělní odpoledne bylo věnováno satelitním koncertům v obcích Místní akční skupiny (MAS) Šumperský venkov, která je spoluorganizátorem akce. „Každý rok se počet posluchačů zvyšuje, což nám dělá samozřejmě radost, loni přišlo na všechny festivalové akce více jak pět tisíc návštěvníků, letos odhadujeme ještě o tisícovku více,“ raduje se umělecký ředitel přehlídky a současně dirigent Dechového orchestru Zábřeh Lubomír Vepřek.
Festival Hudba bez hranic je regionálním zážitkem, který je certifikovaný značkou JESENÍKY originální produkt®. Záštitu nad festivalem převzali Marian Jurečka, ministr zemědělství ČR, Petr Gazdík, místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, Zdeněk Brož, senátor Parlamentu České republiky, a Stanislav Polčák, poslanec Evropského parlamentu, kteří osobně přijeli účastníky akce pozdravit.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.