KULTURA

Léto u zámku: divadlo, film a čtyři revivaly

19. července 2017, 11:00, Ondřej Polák
Léto u zámku: divadlo, film a čtyři revivaly Zábřeh - Cyklus kulturních akcí pod otevřeným nebem Léto u zámku i letos o prázdninách nabídne obyvatelům Zábřeha i jeho prázdninovým návštěvníkům kratochvíle v podobě koncertů a divadelních představení.

Jednotlivé pořady se budou konat od poloviny července až do konce srpna vždy ve čtvrtek ve večerních hodinách. „V amfiteátru před zábřežským zámkem nabídneme příchozím pohodové koncerty, letní komedie a 10. srpna představení ochotníků z Václavova,“ uvedl Zdeněk David z kulturního domu.
Pódium před zámkem poprvé ožije 20. července, a to dvojkoncertem kapel 4WD a Velvet Gang. Zatímco mohelnický „hippies revival“ zahraje největší hity rockových legend, oblíbená domácí skupina Velvet Gang rozezní náměstí největšími šlágry současných českých i světových popových hvězd.
O týden později promítne „kino pod hvězdami“ českou letní komedii Špunti na vodě, jejíž tvůrci se výrazně inspirovali komedií století S tebou mě baví svět. „Špunti“ vstoupili do kin v dubnu letošního roku a bavili diváky všemožnými peripetiemi z vodáckého prostředí. „Jedná se o film, který zcela suverénně zvítězil v anketě, jež rozhodovala o snímcích pro letní kino,“ zmínil David.

Vystoupí i ochotníci z Václavova

V srpnu nabídne festival Léto u zámku večer plný blues a jižanského rocku v podání litovelského revivalu legendárních vousáčů z Texasu ZZ Top, komorní příběh Poslední doutník v nastudování Divadla Václav, lákavé filmové komedie Všechno nebo nic či snímek Dítě Bridget Jonesové a také revival skupiny Kabát z Uherského Hradiště, který patří k nejvyhledávanějším kapelám české revivalové scény.
Koncerty odstartují vždy ve 20 hodin, letní kino bude začínat po setmění. Zatímco v případě nepřízně počasí se filmová představení přesunou do kina Retro a divadlo do kulturního domu, koncerty se uskuteční venku za každého počasí.


Foto: archiv

Komedie Špunti na vodě, jejíž tvůrci se výrazně inspirovali komedií století S tebou mě baví svět, suverénně zvítězila u obyvatelů Zábřeha při hlasování, který film chtějí vidět během festivalu Léto u zámku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.