KULTURA

Leoš Šimánek uvádí velkoplošnou panoramatickou live-diashow se sedmi projektory

18. září 2010, 00:00, rejdakce
Leoš Šimánek uvádí velkoplošnou panoramatickou live-diashow se sedmi projektory Šumperk - Tato velkoplošná panoramatická live-diashow nese název AUSTRÁLIE - Křížem krážem - Zimní putování po červeném kontinentu.
Austrálie je sice malým kontinentem, ale zároveň i ohromně velikou zemí! Je zemí úžasných protikladů s nepředstavitelným množstvím přírodních krás. Na jihu se od moře zdvihají vysoké hory – v zimě pokryté sněhem, v severní části se do nekonečna táhne tropické pobřeží s kokosovými palmami a korálovými útesy. Jsou zde rozlehlé lesy s obrovitými stromy i oblasti s nedozírnou pouští. Fascinující hluboké kaňony s bizarními skalními formacemi.

Leoš Šimánek s manželkou, synem a dcerou procestovali během tří měsíců Austrálii do těch nejzazších koutů. Bez vozidla by však cesta nebyla myslitelná. Po zkušenostech z Nového Zélandu si zapůjčili kempr – obytný vůz, tím nebyli nuceni den co den hledat tábořiště pro stany a vždy měli po ruce výzbroj pro nejrůznější aktivity. Vyráželi na koních, horských kolech, kánoích či plachetnicích s potápěčskou technikou. Se sněžnicemi na nohou zdolali nejvyšší horu kontinentu a na lyžích pak sjížděli po jejích zasněžených svazích. Podnikli celou řadu pěších túr podél pobřeží, do kaňonů, k vodopádům a vylezli i na nejznámější skálu světa – na Ayers Rock / Uluru, tento ohromný rudý monolit uprostřed pouště.

Pro Leoše Šimánka to nebyla první cesta k protinožcům, o to více byl překvapen, kolik dalších přírodních unikátů Země se mu při tomto putování podařilo poznat! Novou live-diashow doplňuje vydání stejnojmenné fotografické knihy – AUSTRÁLIE: Křížem krážem, kterou vydal Leoš Šimánek v nakladatelství ACTION-PRESS jako svoji šestnáctou publikaci.

Více o autorovi, jeho knihách a diashows najdete na internetových stránkách: www.leossimanek.cz.
 

ŠUMPERK
Pondělí 4.10., 19.00 hod., Dům kultury, Fialova 3
Předprodej: Dům kultury, Fialova 3, tel.: 583 214 279; Tilak - podniková prodejna, Krátká 1, tel.: 583 222 152

PROSTĚJOV
Úterý 5.10., 15.30 a 19.30 hod., Městské divadlo, Vojáčkovo nám. 1
Předprodej: Městské divadlo, Vojáčkovo nám. 1, tel.: 582 333 390; Informační služba, nám. T. G. Masaryka 12-14, tel.: 582 329 722

PŘEROV
Středa 6.10., 19.00 hod., Klub Teplo, Horní náměstí 9
Předprodej: Městské informační centrum, Kratochvílova 14, tel.: 581 217 187

OLOMOUC
Čtvrtek 7.10., 15.30 a 19.30 hod., (Pá) 8.10., 15.30 a 19.30 hod., Kino Metropol, Sokolská 25
Předprodej: Kino Metropol, Sokolská 25, tel.: 585 222 466; Informační centrum-radnice, Horní nám., tel.: 585 513 392


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.