ZPRÁVY

Lenka Dusová: „Jsem polévkový typ.“

27. října 2015, 15:00, Hana Písková
Lenka Dusová: „Jsem polévkový typ.“ Šumperk - S Lenkou Dusovou, projektovou manažerkou Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu, jsem se nedávno potkala na zahajovacím koncertu Džemfestu v Loučné nad Desnou, jehož součástí byla také prezentace živnostníků, kteří jsou aktivní v projektu Ochutnejte Jeseníky. Lenka má na jednu stranu záviděníhodnou práci, když komunikuje s majiteli restaurací, penziónů i výroben nejrůznějších regionálních dobrot a přitom ochutnává. Na druhou stranu by s ní asi neměnil nikdo, kdo má rád volné víkendy, protože těch má projektová manažerka doprovázející nejrůznější návštěvy a delegace, aby jim ukázala krásy Jeseníků i jejich podhůří, pomálu.

 Profesi projektové manažerky si většina lidí asi představí jako kancelářskou práci. Vy jste asi ale hodně v terénu, je to tak?
Je to tak půl na půl. Jsem hodně v terénu, ale i ta kancelářská práce je potřeba. Každopádně moje práce nejde dělat od stolu. Musím Jeseníky znát, zažívat i ochutnávat, abych je pak mohla dobře prezentovat a přemýšlet, jak k nám přilákat více návštěvníků.

Stěžejní součástí vaší práce je iniciativa Ochutnejte Jeseníky. Chápu to správně, že se snažíte motivovat místní restaurace, aby vařily z místních produktů a poskytovaly kvalitní služby, když už se je snažíte zviditelnit třeba i za hranicemi naší republiky?
V podstatě to tak je. Snažíme se, aby lidé nejen navštěvovali naše hory, ale aby také ochutnávali to, co ke zdejšímu kraji patří. Myslím, že v dnešní době, když člověk někam vycestuje, chce ochutnávat místní gastronomii. A je to projekt i pro místní lidi, aby si uvařili něco dobrého z místních surovin.

S čím jste do tohoto projektu šla a do jaké míry se plní vaše očekávání?
Očekávám, že se nabídka v místních restauracích bude rozšiřovat o tradiční a dobré recepty. Protože když si vyjdete s batůžkem někam dál do hor, tak si přece chcete dát dobrou houbačku (houbovou polévku, pozn. red.) anebo borůvkové knedlíky, a ne jen smažené hranolky, párek v rohlíku nebo bramborovou kaši z prášku.

A zlepšuje se to?
Máme tu už různé výrobce a zpracovatele sýrů, masa, ryb, tak proč nenabízet to místní, co se tu pěstuje, co se tu chová? Samozřejmě to není jednoduché. Neustále mluvíme s kuchaři a provozními restaurací. Snažíme se jim ukazovat, že se dá jídelníček rozšířit o báječná jídla z místních surovin podle tradičních receptů, ale přitom v moderním kabátku.

Můžete uvést příklad?
Snažíme se kuchařům nabízet i vzdělávání, pořádáme pro ně různá setkání, aby si vyměňovali zkušenosti. Právě teď třeba chystáme ve Starém Městě pod Sněžníkem setkání s firmou Pro- Bio. Její odborníci budou předvádět přímo v kuchyni, jaká kouzla se dají dělat se špaldou nebo pohankou, ale i dalšími zdravými surovinami. Z bezmasých jídel totiž stále převládá nabídka smaženého sýru nebo žampiónů. Proč nezkusit něco, co je velmi chutné a pěstuje se přímo v našem regionu?

Kdybyste si udělala čas a podobně jako to dělají Francouzi nebo Italové byste si dopřála několikahodinový oběd nebo večeři, co by tam z regionálního jídelníčku nemělo chybět?
Já jsem polévkový typ, takže vzhledem k tomu, že máme podzim, bych uvítala poctivou houbačku, dýňovou polévku nebo polévku z červené řepy. Nedávno jsem ochutnala skvělé houbové špaldoto s grilovanou zeleninou. Dále bych si dala něco z místní zvěřiny, třeba jelení medailónky s nějakou dobrou omáčkou a jeřabinami. A ze sladkého by nechyběla třeba bramborová placka s ořechy nebo vynikající Maruščiny koláče.

Podzim je asi pro gastronomii hodně příznivým obdobím.
To ano. Je tu čas dýní a hub. Vymýšlíme kampaně, budeme ochutnávat svatomartinskou husu a zvát na zvěřinové hody.

Některé z regionálních receptů se objevily i v našem týdeníku. Mají lidé možnost je někde najít?
Najdete je na stránkách www.navstivtejeseniky.cz v sekci Ochutnejte Jeseníky. Recepty postupně přidáváme a do budoucna plánujeme i speciální stránky.

Pokud si plánujete dovolenou, míříte znovu do Jeseníků, nebo si líp odpočinete v jiných destinacích?
Jeseníky mám spojené s prací a jsem v nich neustále, těžko bych tu vypínala hlavu, nutilo by mě to neustále některé věci sledovat. Takže jedu jinam, i když je pravda, že i jinde monitoruji cestovní ruch a gastronomii. Ráda se ale domů vracím. Když mám chvilku volna, utíkám do hor. Ráda se projdu třeba do lesa ke kostelíčku, kde jsem ráda sama, vychutnávám si klid a srovnám si myšlenky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.