ZPRÁVY

Kvůli modernizaci je sever okresu bez železnice

29. července 2015, 06:00, Jaroslav Kropáč
Kvůli modernizaci je sever okresu bez železnice Okres - Od minulého týdne se musí obejít bez železnice občané Hanušovicka, Staroměstska i části Šumperska. Správa železniční dopravní cesty totiž začala s modernizací šedesátikilometrového úseku trati z Bludova do Jeseníku. Vlaky tudy nebudou jezdit do konce roku, cestující musí podstoupit nepříjemnou dopravu autobusem.

 České dráhy zajistily náhradní autobusovou dopravu na celém úseku výluky. Zatímco přeprava osob funguje bez problémů, potíže čekají třeba na cyklisty nebo maminky s kočárky. „Upozorňujeme, že během výluky je vyloučena přeprava jízdních kol v náhradní dopravě za osobní vlaky. V náhradní dopravě za rychlíky a spěšné vlaky je přeprava jízdních kol zajištěna v omezené míře nákladním automobilem,“ uvádí mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

Výluky kam se podíváš

Kromě páteřní tratě ze Zábřeha do Jeseníku čeká cestující výluka i na trati z Hanušovic do Starého Města. Také tam budou lidi přepravovat náhradní autobusy. Už několik týdnů je mimo provoz i železnice Desná, a to kvůli elektrifikaci. Projekt za několik set miliónů korun má skončit letos na podzim, cestujícím přinese rychlejší a pohodlnější dopravu.Ilustrační foto: jak

Cestující na trase z Bludova do Jeseníku musí počítat s dlouhodobou výlukou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 31.7.2015 10:46
Titulek: Dřív tam železnice vůbec nebyla
Autor: Bzukak
158
143
a lidé tam také žili.
Reagovat

CD FLEKSIBLE ZADARMO


Hrajte s REJEM o debutové album skupiny FLEKSIBLE, které muzikanti pokřtí tento týden ve středu před šumperským divadlem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jméno šťastlivce, který získá podepsané CD zadarmo.

Soutěžní otázka:

Podle čeho vznikl název kapely Fleksible?

A) podle hudebního stylu ze 70. let
B) podle příjmení zpěváka Radka Fleka
C) podle slavné písně Deep Purple

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na YOUSHOW s DenisemTV, Pjayem a Naty, která se uskuteční v KD Zábřeh v sobotu 16. prosince, vyhráli Filip Drozd ze Šumperka, Vendula Chlupová z Libiny, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Vevoda z Chromče.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).