ZPRÁVY

Kvůli modernizaci je sever okresu bez železnice

29. července 2015, 06:00, Jaroslav Kropáč
Kvůli modernizaci je sever okresu bez železnice Okres - Od minulého týdne se musí obejít bez železnice občané Hanušovicka, Staroměstska i části Šumperska. Správa železniční dopravní cesty totiž začala s modernizací šedesátikilometrového úseku trati z Bludova do Jeseníku. Vlaky tudy nebudou jezdit do konce roku, cestující musí podstoupit nepříjemnou dopravu autobusem.

 České dráhy zajistily náhradní autobusovou dopravu na celém úseku výluky. Zatímco přeprava osob funguje bez problémů, potíže čekají třeba na cyklisty nebo maminky s kočárky. „Upozorňujeme, že během výluky je vyloučena přeprava jízdních kol v náhradní dopravě za osobní vlaky. V náhradní dopravě za rychlíky a spěšné vlaky je přeprava jízdních kol zajištěna v omezené míře nákladním automobilem,“ uvádí mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

Výluky kam se podíváš

Kromě páteřní tratě ze Zábřeha do Jeseníku čeká cestující výluka i na trati z Hanušovic do Starého Města. Také tam budou lidi přepravovat náhradní autobusy. Už několik týdnů je mimo provoz i železnice Desná, a to kvůli elektrifikaci. Projekt za několik set miliónů korun má skončit letos na podzim, cestujícím přinese rychlejší a pohodlnější dopravu.Ilustrační foto: jak

Cestující na trase z Bludova do Jeseníku musí počítat s dlouhodobou výlukou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 31.7.2015 10:46
Titulek: Dřív tam železnice vůbec nebyla
Autor: Bzukak
132
132
a lidé tam také žili.
Reagovat

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).