ZPRÁVY

Kvůli modernizaci je sever okresu bez železnice

29. července 2015, 06:00, Jaroslav Kropáč
Kvůli modernizaci je sever okresu bez železnice Okres - Od minulého týdne se musí obejít bez železnice občané Hanušovicka, Staroměstska i části Šumperska. Správa železniční dopravní cesty totiž začala s modernizací šedesátikilometrového úseku trati z Bludova do Jeseníku. Vlaky tudy nebudou jezdit do konce roku, cestující musí podstoupit nepříjemnou dopravu autobusem.

 České dráhy zajistily náhradní autobusovou dopravu na celém úseku výluky. Zatímco přeprava osob funguje bez problémů, potíže čekají třeba na cyklisty nebo maminky s kočárky. „Upozorňujeme, že během výluky je vyloučena přeprava jízdních kol v náhradní dopravě za osobní vlaky. V náhradní dopravě za rychlíky a spěšné vlaky je přeprava jízdních kol zajištěna v omezené míře nákladním automobilem,“ uvádí mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

Výluky kam se podíváš

Kromě páteřní tratě ze Zábřeha do Jeseníku čeká cestující výluka i na trati z Hanušovic do Starého Města. Také tam budou lidi přepravovat náhradní autobusy. Už několik týdnů je mimo provoz i železnice Desná, a to kvůli elektrifikaci. Projekt za několik set miliónů korun má skončit letos na podzim, cestujícím přinese rychlejší a pohodlnější dopravu.Ilustrační foto: jak

Cestující na trase z Bludova do Jeseníku musí počítat s dlouhodobou výlukou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 31.7.2015 10:46
Titulek: Dřív tam železnice vůbec nebyla
Autor: Bzukak
175
155
a lidé tam také žili.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).