ZPRÁVY

Kurz nabídne učitelům další vzdělávání v oblasti environmentální výchovy

2. prosince 2012, 20:14, redakce, MB
Kurz nabídne učitelům další vzdělávání v oblasti environmentální výchovy Kraj – Cílem projektu Další vzdělávání pedagogických pracovníků v environmentálním vzdělávání, výchově a osvětě je zvýšení dostupnosti dalšího školení v environmentální oblasti pro pedagogické pracovníky středních škol v Olomouckém kraji. Specializační studium umožní absolventům vykonávat pozici školního koordinátora environmentálního vzdělávání, výuky a osvěty (EVVO).
Specializační studium má 7 základních modulů, každý z nich pak obsahuje minimálně 3 podkapitoly. Kurz zahrnuje celkem 250 hodin výuky. Větší část se uskuteční prezenční formou, ta bude kombinována s distanční formou prostřednictvím interaktivního e-learningového portálu. Jedním z cílů projektu je tvorba naučného DVD a výukových textů se zaměřením na aktuální otázky environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty. Studium zakončí obhajoba závěrečné práce a závěrečný pohovor. Úspěšný absolvent získá osvědčení MŠMT „Školní koordinátor EVVO“.

Pilotní prověřování vzdělávacích materiálů probíhá zpravidla během dvoudenního soustředění jedenkrát měsíčně. Celá výuka bude obohacena dvěma dvoudenními exkurzemi do lokalit, které jsou zaměřeny na environmentální vzdělávání. A to zejména do středisek ekologické výchovy, kde mají praktické zkušenosti v dané oblasti. Jedna exkurze již byla realizována ve středisku ekologické výchovy v Oucmanicích.

Hlavní cílovou skupinou tohoto projektu jsou pedagogičtí pracovníci středních škol zřízených Olomouckým krajem. A to především z řad učitelů biologie, chemie a dalších příbuzných předmětů. V tomto školním roce by mělo kurzem projít 27 učitelů.

Garantem studia je Doc. PaedDr. Milada Švecová CSc., zkušená lektorka a předsedkyně Klubu ekologické výchovy v Praze. Výukové programy jsou tvořeny čtyřmi lektory Střední odborné školy, Šumperk, Zemědělská 3 a třemi externími lektory z Vily Doris v Šumperku.

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.