ZPRÁVY

Kulturní dům se proměnil v nové Komunikační a koordinační centrum

5. září 2012, 09:18, téma JESENÍKY, BH
Rapotín – Obec Rapotín chystá o víkendu 8. a 9. září hodové veselí. Součástí akce s názvem Rapotínské hody budou oslavy otevření Komunikačního a koordinačního centra (KKC) v Rapotíně, otevření první etapy rapotínské smíšené stezky a oslavy výročí patnácti let existence Svazku obcí údolí Desné, spojené se vzpomínkou na povodně v roce 1997.

Pořadatelé připravili na oba dny bohatý program zaměřený jak na dospělé návštěvníky, tak na děti. V rámci Rapotínských hodů proběhne v prostorách někdejšího kulturního domu, nyní Komunikačního a koordinačního centra, výstava fotografií z historie starého kurátního domu a z průběhu výstavby nového moderního centra. Současně mohou příchozí zhlédnout expozici k výročí založení Svazku obcí údolí Desné či dokumenty z povodní z roku 1997. Návštěvníci se seznámí také s dokumentací výstavby připravovaného nového obecního úřadu.

„KKC Rapotín podpoří cestovní ruch v údolí Desné i v celých Jeseníkách. Zásadní přínos vidím především v informování návštěvníků regionu a v komunikaci s nimi nejen po dobu jejich pobytu,“ raduje se ze zahájení provozu KKC Rapotín Jan Závěšický, ředitel Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu.

Slavnostní otevření KKC Rapotín, spojené s prohlídkou budovy proběhne v sobotu 8. září v 10 hodin. „KKC Rapotín je jednou z řady zásadních investic do infrastruktury cestovního ruchu, které do Jeseníků doputovaly v posledních letech v rámci integrovaného plánu rozvoje území Šumperko, jenž předložilo Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu a který je řízen Výborem Regionální rady regionu soudržnosti střední Morava, v jehož čele je předseda Martin Tesařík. Díky této společné práci se v regionu daří prosazovat tak zásadní investice do cestovního ruchu,“ připomenul Závěšický. „Nejde o drobné peníze, včetně soukromého spolufinancování jsme do regionu přihráli už přes jednu miliardu korun,“ dodal.

Po celou sobotu ožijí i venkovní prostory kolem KKC. Návštěvníci se mohou těšit na jarmark, ukázky zásahu zdejších dobrovolných hasičů a večer také na ohňostroj. Chybět nebude ani hodová zábava. Nedělní hodové veselí odstartuje hodová mše. Chuťové smysly uspokojí vepřové hody, které zahájí půl hodiny před polednem. Program doplní kulturní akce v kostele Nanebevzetí Panny Marie a sportovní na hřišti TJ Jiskra Rapotín. Rapotínské hody uzavře projekce filmu Okresní přebor, poslední zápas Pepika Hnátka, která se uskuteční v letním kině.

Na pořádání hodového víkendu v Rapotíně se podílejí obec Rapotín, Svazek obcí údolí Desné, SDH Rapotín a TJ Jiskra Rapotín.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).