ZPRÁVY

Kulturní dům se proměnil v nové Komunikační a koordinační centrum

5. září 2012, 09:18, téma JESENÍKY, BH
Rapotín – Obec Rapotín chystá o víkendu 8. a 9. září hodové veselí. Součástí akce s názvem Rapotínské hody budou oslavy otevření Komunikačního a koordinačního centra (KKC) v Rapotíně, otevření první etapy rapotínské smíšené stezky a oslavy výročí patnácti let existence Svazku obcí údolí Desné, spojené se vzpomínkou na povodně v roce 1997.

Pořadatelé připravili na oba dny bohatý program zaměřený jak na dospělé návštěvníky, tak na děti. V rámci Rapotínských hodů proběhne v prostorách někdejšího kulturního domu, nyní Komunikačního a koordinačního centra, výstava fotografií z historie starého kurátního domu a z průběhu výstavby nového moderního centra. Současně mohou příchozí zhlédnout expozici k výročí založení Svazku obcí údolí Desné či dokumenty z povodní z roku 1997. Návštěvníci se seznámí také s dokumentací výstavby připravovaného nového obecního úřadu.

„KKC Rapotín podpoří cestovní ruch v údolí Desné i v celých Jeseníkách. Zásadní přínos vidím především v informování návštěvníků regionu a v komunikaci s nimi nejen po dobu jejich pobytu,“ raduje se ze zahájení provozu KKC Rapotín Jan Závěšický, ředitel Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu.

Slavnostní otevření KKC Rapotín, spojené s prohlídkou budovy proběhne v sobotu 8. září v 10 hodin. „KKC Rapotín je jednou z řady zásadních investic do infrastruktury cestovního ruchu, které do Jeseníků doputovaly v posledních letech v rámci integrovaného plánu rozvoje území Šumperko, jenž předložilo Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu a který je řízen Výborem Regionální rady regionu soudržnosti střední Morava, v jehož čele je předseda Martin Tesařík. Díky této společné práci se v regionu daří prosazovat tak zásadní investice do cestovního ruchu,“ připomenul Závěšický. „Nejde o drobné peníze, včetně soukromého spolufinancování jsme do regionu přihráli už přes jednu miliardu korun,“ dodal.

Po celou sobotu ožijí i venkovní prostory kolem KKC. Návštěvníci se mohou těšit na jarmark, ukázky zásahu zdejších dobrovolných hasičů a večer také na ohňostroj. Chybět nebude ani hodová zábava. Nedělní hodové veselí odstartuje hodová mše. Chuťové smysly uspokojí vepřové hody, které zahájí půl hodiny před polednem. Program doplní kulturní akce v kostele Nanebevzetí Panny Marie a sportovní na hřišti TJ Jiskra Rapotín. Rapotínské hody uzavře projekce filmu Okresní přebor, poslední zápas Pepika Hnátka, která se uskuteční v letním kině.

Na pořádání hodového víkendu v Rapotíně se podílejí obec Rapotín, Svazek obcí údolí Desné, SDH Rapotín a TJ Jiskra Rapotín.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.