ZPRAVODAJSTVÍ

Kraj rozděluje statisíce roušek. Nejdříve půjdou lidem v první linii

24. března 2020, 12:22, redakce
Kraj rozděluje statisíce roušek. Nejdříve půjdou lidem v první linii Kraj – Olomoucké hejtmanství pokračuje v distribuci ochranných pomůcek. V pondělí 23. března míří do celého kraje obří zásilka roušek a respirátorů. Po dohodě s hygieniky a epidemiology půjde největší část dodávky sociálním službám, zdravotníkům, hasičům a záchranářům – tedy lidem, kteří proti koronaviru stojí v první linii.

„Prioritní je také dostat ochranné pomůcky na uzavřené Litovelsko a Uničovsko. Tam jsme už minulý týden dodali 10 tisíc roušek a dalších 25 tisíc obdrží teď,“ uvedl předseda krizového štábu a hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Jak hejtman zároveň dodal, hygieniky uzavřený region už také obdržel 2 600 respirátorů nejvyšší kvality, přičemž dnes k nim míří dalších 1 400 kusů.
„Celkem jsme rozvezli po celém Olomouckém kraji 70 400 respirátorů a 196 tisíc roušek. S distribucí nám pomohli hasiči, zaměstnanci krajského úřadu i nemocnic a mnozí další,“ poděkoval spolupracovníkům Okleštěk.

Hejtmanství už rozdistribuovalo v minulých dnech 10 tisíc litrů dezinfekce, k tomu téměř dvacet tisíc rukavic, 650 brýlí, 550 ochranných štítů, 3 750 speciálních nanoroušek a 7 tisíc rychlotestů.
Další ochranné pomůcky jsou na cestě do Olomouckého kraje včetně 14 tisíců litrů dezinfekčních prostředků.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 25.3.2020 08:56
Titulek: Rady ministra zdravotnictví,
Autor: Zdenda
14
smrkejte do papírových kapesníčků.Podle mne je to největší pitomost co lze v této situaci vypustit z úst.Podívejte se jen kolem sebe kolik se jich válí kolem chodníků a na trávnících?A ti co je vhodí do odpadkových košů jsou disciplinovanější ale stejně bacilům v šíření nezabrání.Měli by také vysvětlit co po použití s nimi.My starší občané ve většině se držíme toho nač jsme byli zvyklí.Používání bavlněných kapesníků,ty se vyperou a vyžehlí a je po bacilech.Papírové šíří bacily se země či koše dál,dokud je někdo neuklidí.
Reagovat
Datum: 25.3.2020 17:05
Titulek: Re: Rady ministra zdravotnictví,
Autor: Michal
12
Ještě jsi zapomněl na důležitou radu a to je kašlání a kýchání do rukávu,oni snad Ti blbani ani neznají bavlněné kapesníky.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.