ZPRAVODAJSTVÍ

Konečně je venku. Technici vyzvedli jeřáb ze dna nádrže

31. července 2018, 16:00, Jaroslav Kropáč
Kouty nad Desnou – Týdny příprav a plánování zabraly práce na vyzdvižení havarovaného autojeřábu, který vloni skončil na dně dolní nádrže přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně. Minulý týden se stroj konečně podařilo vytáhnout na pevninu.

 „V pondělí 23. července v podvečer proběhla na Dlouhých Stráních porada všech zainteresovaných, kde bylo shledáno, že nastaly vhodné podmínky pro vytažení jeřábu,“ uvedl mluvčí ČEZ Vladislav Sobol.
Mnohatunový automobil se z vypuštěné nádrže elektrárny podařilo vyprostit minulé úterý. Poškozený stroj si převzala firma, které patří.
K nehodě autojeřábu došlo minulý rok na podzim. Stroj se převrátil a zůstal viset nad dolní nádrží. Technici tehdy rozhodli, že bude jistější spustit jeřáb do vody a vytáhnout ho až poté, co se přehrada vypustí.
Při nehodě zahynul řidič autojeřábu. Policie před několika týdny vyšetřování případu uzavřela s tím, že na tragické události se žádná cizí osoba nepodílela a k trestnému činu nedošlo.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.