ZPRAVODAJSTVÍ

Konečně je venku. Technici vyzvedli jeřáb ze dna nádrže

31. července 2018, 16:00, Jaroslav Kropáč
Kouty nad Desnou – Týdny příprav a plánování zabraly práce na vyzdvižení havarovaného autojeřábu, který vloni skončil na dně dolní nádrže přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně. Minulý týden se stroj konečně podařilo vytáhnout na pevninu.

 „V pondělí 23. července v podvečer proběhla na Dlouhých Stráních porada všech zainteresovaných, kde bylo shledáno, že nastaly vhodné podmínky pro vytažení jeřábu,“ uvedl mluvčí ČEZ Vladislav Sobol.
Mnohatunový automobil se z vypuštěné nádrže elektrárny podařilo vyprostit minulé úterý. Poškozený stroj si převzala firma, které patří.
K nehodě autojeřábu došlo minulý rok na podzim. Stroj se převrátil a zůstal viset nad dolní nádrží. Technici tehdy rozhodli, že bude jistější spustit jeřáb do vody a vytáhnout ho až poté, co se přehrada vypustí.
Při nehodě zahynul řidič autojeřábu. Policie před několika týdny vyšetřování případu uzavřela s tím, že na tragické události se žádná cizí osoba nepodílela a k trestnému činu nedošlo.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert populární zpěvačky Lenky Nové a úspěšného klavíristy Petra Maláska. Společný recitál se uskuteční v úterý 13. listopadu v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve které kapele se proslavila zpěvačka Lenka Nová?

A) Laura a její tygři
B) Tichá dohoda
C) Hudba Praha

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října, vyhráli Vladimír Frank z Hrabišína, Františka Tonová z Rudy nad Moravou, Olga Šalamounová z Rapotína, Petra Brachtlová z Libiny a Miroslav Zbíral z Bohuslavic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.