KULTURA

Koncert pro Jeseníky, hiphop workshop a Traband přijíždí do Jeseníku

13. června 2010, 00:00, rejdakce
Jeseník - Pořadatelé z Městských kulturních zařízení Jeseník, Domu kultury Nysa a CHKO Jeseníky se rozhodli navázat na úspěšnou akci z loňského roku Koncert pro Jeseníky. Letos bude navíc probíhat víkendový hiphop workshop pro začínající hudebníky a tanečníky.
Workshop pro tanečníky a hudebníky proběhne pod vedením zkušených lektorů. Zájemci o účast na workshopu se mohou přihlásit na mail navratil@mkzjes.cz nebo na číslo 774 801 971. Taneční workshop povede lektor a tanečník Street Dance Mikee z crew The Next Movement www.movement.cz. Lekce New Styles, Funk Styles a Break Dance proběhnou v sobotu 19. června v 9:30-10:45, v 11:00-12:15, v neděli 20. června v 11:00-12:15 v tělocvičně na ZŠ Průchodní. Hudební workshop proběhne v sobotu 19. června od 9:30 hodin ve studiu Půda v Divadle P. Bezruče.

Myšlenka uspořádat tento workshop se zrodila na projektu Jesenicko-nysské klubování, které nabídlo možnost konfrontace polských a českých mladých hudebníků a tanečníků. Ukázalo se, že se mohou navzájem hodně přiučit a potvrdila potřebu setkávání mladých hudebníků a tanečníků pro jejich růst. Během víkendového workshopu účastníci zlepší své dovednosti a připraví společné vystoupení s polskými kolegy, které v rámci festivalu předvedou. V rámci hudebního workshopu vznikne ve studiu Půda společná českopolská nahrávka. Společná choreografie se představí i na festivalu Polsko-česká fiesta, který proběhne ve dnech od 16.-18. července v Bastionu Sv. Judviky v Nyse. „Koncert pro Jeseníky si klade za cíl představovat a podporovat místní a začínající umělce, nabídne minijarmark místních produktů a spoustu zajímavé hudby z obou stran hranice,“ říká k festivalu jeho hlavní pořadatel Kamil Navrátil.

„Díky včasnému bookingu přijede do Jeseníku Traband v čele s Jardou Svobodou. V rámci Domasa Tour představí novinkové, již sedmé album Domasa, které vzniklo pod producentskou taktovkou Ondřeje Ježka ve studiu JáMor. Příjemným faktem je, že účast na festivalu přijala i kapela Naarden, která do své alternativní hudby šikovně implantuje zvuk lesního rohu a opírá se o nezaměnitelné texty. Pohodová kytarovka Two Man Whose Love´s Music některé návštěvníky možná uspí, ale spánek to bude příjemný. Za sebou mají spolupráci s Michalem Pavlíčkem i velké letní festivaly. Před sebou koncert v Jeseníku, kam zavítají v rámci jarní tour 2010,“
dodává Navrátil.

Živá hudební produkce začíná v sobotu 19. června v areálu Astur v 17 hodin. Akce se koná s podporou grantu Olomouckého kraje „Podpora kulturních aktivit v Olomouckém kraji 2010“, mediálních partnerů Jesenický týdeník a Rej.cz.

„Projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro regionálná rozvoj ERDF - Překračujeme hranice."


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.