KULTURA

Koncert pro Jeseníky, hiphop workshop a Traband přijíždí do Jeseníku

13. června 2010, 00:00, rejdakce
Jeseník - Pořadatelé z Městských kulturních zařízení Jeseník, Domu kultury Nysa a CHKO Jeseníky se rozhodli navázat na úspěšnou akci z loňského roku Koncert pro Jeseníky. Letos bude navíc probíhat víkendový hiphop workshop pro začínající hudebníky a tanečníky.
Workshop pro tanečníky a hudebníky proběhne pod vedením zkušených lektorů. Zájemci o účast na workshopu se mohou přihlásit na mail navratil@mkzjes.cz nebo na číslo 774 801 971. Taneční workshop povede lektor a tanečník Street Dance Mikee z crew The Next Movement www.movement.cz. Lekce New Styles, Funk Styles a Break Dance proběhnou v sobotu 19. června v 9:30-10:45, v 11:00-12:15, v neděli 20. června v 11:00-12:15 v tělocvičně na ZŠ Průchodní. Hudební workshop proběhne v sobotu 19. června od 9:30 hodin ve studiu Půda v Divadle P. Bezruče.

Myšlenka uspořádat tento workshop se zrodila na projektu Jesenicko-nysské klubování, které nabídlo možnost konfrontace polských a českých mladých hudebníků a tanečníků. Ukázalo se, že se mohou navzájem hodně přiučit a potvrdila potřebu setkávání mladých hudebníků a tanečníků pro jejich růst. Během víkendového workshopu účastníci zlepší své dovednosti a připraví společné vystoupení s polskými kolegy, které v rámci festivalu předvedou. V rámci hudebního workshopu vznikne ve studiu Půda společná českopolská nahrávka. Společná choreografie se představí i na festivalu Polsko-česká fiesta, který proběhne ve dnech od 16.-18. července v Bastionu Sv. Judviky v Nyse. „Koncert pro Jeseníky si klade za cíl představovat a podporovat místní a začínající umělce, nabídne minijarmark místních produktů a spoustu zajímavé hudby z obou stran hranice,“ říká k festivalu jeho hlavní pořadatel Kamil Navrátil.

„Díky včasnému bookingu přijede do Jeseníku Traband v čele s Jardou Svobodou. V rámci Domasa Tour představí novinkové, již sedmé album Domasa, které vzniklo pod producentskou taktovkou Ondřeje Ježka ve studiu JáMor. Příjemným faktem je, že účast na festivalu přijala i kapela Naarden, která do své alternativní hudby šikovně implantuje zvuk lesního rohu a opírá se o nezaměnitelné texty. Pohodová kytarovka Two Man Whose Love´s Music některé návštěvníky možná uspí, ale spánek to bude příjemný. Za sebou mají spolupráci s Michalem Pavlíčkem i velké letní festivaly. Před sebou koncert v Jeseníku, kam zavítají v rámci jarní tour 2010,“
dodává Navrátil.

Živá hudební produkce začíná v sobotu 19. června v areálu Astur v 17 hodin. Akce se koná s podporou grantu Olomouckého kraje „Podpora kulturních aktivit v Olomouckém kraji 2010“, mediálních partnerů Jesenický týdeník a Rej.cz.

„Projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro regionálná rozvoj ERDF - Překračujeme hranice."


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.