KULTURA

Koncert pro Jeseníky, hiphop workshop a Traband přijíždí do Jeseníku

13. června 2010, 00:00, rejdakce
Jeseník - Pořadatelé z Městských kulturních zařízení Jeseník, Domu kultury Nysa a CHKO Jeseníky se rozhodli navázat na úspěšnou akci z loňského roku Koncert pro Jeseníky. Letos bude navíc probíhat víkendový hiphop workshop pro začínající hudebníky a tanečníky.
Workshop pro tanečníky a hudebníky proběhne pod vedením zkušených lektorů. Zájemci o účast na workshopu se mohou přihlásit na mail navratil@mkzjes.cz nebo na číslo 774 801 971. Taneční workshop povede lektor a tanečník Street Dance Mikee z crew The Next Movement www.movement.cz. Lekce New Styles, Funk Styles a Break Dance proběhnou v sobotu 19. června v 9:30-10:45, v 11:00-12:15, v neděli 20. června v 11:00-12:15 v tělocvičně na ZŠ Průchodní. Hudební workshop proběhne v sobotu 19. června od 9:30 hodin ve studiu Půda v Divadle P. Bezruče.

Myšlenka uspořádat tento workshop se zrodila na projektu Jesenicko-nysské klubování, které nabídlo možnost konfrontace polských a českých mladých hudebníků a tanečníků. Ukázalo se, že se mohou navzájem hodně přiučit a potvrdila potřebu setkávání mladých hudebníků a tanečníků pro jejich růst. Během víkendového workshopu účastníci zlepší své dovednosti a připraví společné vystoupení s polskými kolegy, které v rámci festivalu předvedou. V rámci hudebního workshopu vznikne ve studiu Půda společná českopolská nahrávka. Společná choreografie se představí i na festivalu Polsko-česká fiesta, který proběhne ve dnech od 16.-18. července v Bastionu Sv. Judviky v Nyse. „Koncert pro Jeseníky si klade za cíl představovat a podporovat místní a začínající umělce, nabídne minijarmark místních produktů a spoustu zajímavé hudby z obou stran hranice,“ říká k festivalu jeho hlavní pořadatel Kamil Navrátil.

„Díky včasnému bookingu přijede do Jeseníku Traband v čele s Jardou Svobodou. V rámci Domasa Tour představí novinkové, již sedmé album Domasa, které vzniklo pod producentskou taktovkou Ondřeje Ježka ve studiu JáMor. Příjemným faktem je, že účast na festivalu přijala i kapela Naarden, která do své alternativní hudby šikovně implantuje zvuk lesního rohu a opírá se o nezaměnitelné texty. Pohodová kytarovka Two Man Whose Love´s Music některé návštěvníky možná uspí, ale spánek to bude příjemný. Za sebou mají spolupráci s Michalem Pavlíčkem i velké letní festivaly. Před sebou koncert v Jeseníku, kam zavítají v rámci jarní tour 2010,“
dodává Navrátil.

Živá hudební produkce začíná v sobotu 19. června v areálu Astur v 17 hodin. Akce se koná s podporou grantu Olomouckého kraje „Podpora kulturních aktivit v Olomouckém kraji 2010“, mediálních partnerů Jesenický týdeník a Rej.cz.

„Projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro regionálná rozvoj ERDF - Překračujeme hranice."


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.