KULTURA

Kino Oko naservíruje plnotučné řecké hody s filmy Mamma Mia!

11. července 2018, 13:00, Roman Tyčka
Kino Oko naservíruje plnotučné řecké hody s filmy Mamma Mia! Šumperk – Na milovníky léta, řecké kultury i přírody a především nestárnoucích hitů švédské skupiny ABBA čeká v šumperském kině ojedinělý večer. Veleúspěšný muzikálový megahit Mamma Mia! se totiž dočkal druhého dílu, který nyní vstupuje do kin. Oko se tomuto filmovému fenoménu rozhodlo věnovat ve svém programu značný prostor.

 Ve středu 18. července kino promítne v 17.30 nejprve první díl Mamma Mia! a poté od 20 hodin nové pokračování, které navíc šumperské kino uvede ve světové předpremiéře!
V novém filmu s podtitulem Here We Go Again se prolínají dvě dějové linky. „V prvním příběhu se vrátíme do časů, kdy byla Donna (Meryl Streep a Lily James) čerstvou absolventkou univerzity. Druhý příběh se odehrává přesně deset let po událostech prvního dílu, kdy zcestovalejší a moudřejší Sophie (Amanda Seyfried) plánuje velkolepé znovuotevření rodinného hotelu na Kalokairi. Oba příběhy se rafinovaně proplétají a propojují písničkami švédského kvarteta ABBA, ať už novými aranžemi kousků, které zazněly v minulém díle, nebo hity, na něž se předtím nedostalo,“ popisuje ze široka očekávaný filmový hit Kamil Navrátil, ředitel kina Oko Šumperk.

Zvýhodněné vstupné

Kamil Navrátil dále připomněl vábničku, kterou pro fanoušky kinematografie nachystal: kdo se rozhodne zhlédnout oba díly Mamma Mia! po sobě, ušetří. „Diváci, kteří si koupí vstupenku na večerní předpremiéru 18. července, zaplatí za lístek na projekci prvního dílu pouze šedesát korun,“ uvedl ředitel kina.

Projekce se špičkovým zvukem

První díl Mamma Mia! přišel do kin před deseti lety a diváky si okamžitě získal nakažlivě lenošivou náladou pohádkového ostrova Kalokairi a nesmrtelnými hity kapely ABBA. Film slavil obrovský úspěch také v Česku, kde přilákal úctyhodných 750 tisíc diváků.
Druhý díl vstupuje na filmová plátna 19. července, v Šumperku o den dříve, zde bude promítán s novým revolučním zvukem Dolby Atmos.


Foto: kinosumperk.cz

Do kin míří dlouho očekávané pokračování filmového hitu Mamma Mia!, které se opět odehrává na pohádkovém řeckém ostrově Kalokairi.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.