KULTURA

Kino Oko naservíruje plnotučné řecké hody s filmy Mamma Mia!

11. července 2018, 13:00, Roman Tyčka
Kino Oko naservíruje plnotučné řecké hody s filmy Mamma Mia! Šumperk – Na milovníky léta, řecké kultury i přírody a především nestárnoucích hitů švédské skupiny ABBA čeká v šumperském kině ojedinělý večer. Veleúspěšný muzikálový megahit Mamma Mia! se totiž dočkal druhého dílu, který nyní vstupuje do kin. Oko se tomuto filmovému fenoménu rozhodlo věnovat ve svém programu značný prostor.

 Ve středu 18. července kino promítne v 17.30 nejprve první díl Mamma Mia! a poté od 20 hodin nové pokračování, které navíc šumperské kino uvede ve světové předpremiéře!
V novém filmu s podtitulem Here We Go Again se prolínají dvě dějové linky. „V prvním příběhu se vrátíme do časů, kdy byla Donna (Meryl Streep a Lily James) čerstvou absolventkou univerzity. Druhý příběh se odehrává přesně deset let po událostech prvního dílu, kdy zcestovalejší a moudřejší Sophie (Amanda Seyfried) plánuje velkolepé znovuotevření rodinného hotelu na Kalokairi. Oba příběhy se rafinovaně proplétají a propojují písničkami švédského kvarteta ABBA, ať už novými aranžemi kousků, které zazněly v minulém díle, nebo hity, na něž se předtím nedostalo,“ popisuje ze široka očekávaný filmový hit Kamil Navrátil, ředitel kina Oko Šumperk.

Zvýhodněné vstupné

Kamil Navrátil dále připomněl vábničku, kterou pro fanoušky kinematografie nachystal: kdo se rozhodne zhlédnout oba díly Mamma Mia! po sobě, ušetří. „Diváci, kteří si koupí vstupenku na večerní předpremiéru 18. července, zaplatí za lístek na projekci prvního dílu pouze šedesát korun,“ uvedl ředitel kina.

Projekce se špičkovým zvukem

První díl Mamma Mia! přišel do kin před deseti lety a diváky si okamžitě získal nakažlivě lenošivou náladou pohádkového ostrova Kalokairi a nesmrtelnými hity kapely ABBA. Film slavil obrovský úspěch také v Česku, kde přilákal úctyhodných 750 tisíc diváků.
Druhý díl vstupuje na filmová plátna 19. července, v Šumperku o den dříve, zde bude promítán s novým revolučním zvukem Dolby Atmos.


Foto: kinosumperk.cz

Do kin míří dlouho očekávané pokračování filmového hitu Mamma Mia!, které se opět odehrává na pohádkovém řeckém ostrově Kalokairi.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.