KULTURA

Kina rozezpívají hity Michala Davida

10. února 2016, 11:00, Ondřej Polák
Kina rozezpívají hity Michala Davida Zábřeh - Šlágry Michala Davida, které již třicet let uvádějí na večírcích i diskotékách do varu mladé i starší tanečníky, míří na filmové plátno, a to prostřednictvím nového muzikálu Decibely lásky. Šumperské kino Oko uvede očekávaný filmový hit v únoru celkem osmkrát a pozadu nezůstane ani kino Retro v Zábřeze, které chystá vedle premiéry pět repríz.

 „Decibely lásky jsou romantickým snímkem o lidské touze po lásce, životním partnerství, o snech a touhách, které jsou vlastní všem generacím,“ popisuje filmový muzikál Michala Davida vedoucí zábřežského biografu Věra Smrčková.
Diváci se mohou těšit nejen na původní slavné songy Michala Davida, ale i na nově zkomponovanou hudbu doplněnou písničkami Joea Cockera, Westlife nebo Barryho Whitea.
V hlavních rolích se objeví Iva Janžurová, Rudolf Hrušínský ml., Rudolf Hrušínský nejml., Lucie Vondráčková nebo fotbalista Pavel Horváth v roli zaměstnance technických služeb.
„V Retru uvedeme film poprvé v pátek 12. února. O dva dny později, na svátek zamilovaných, bude v galerii kina připraven stylový valentýnský fotokoutek, kde se diváci budou moci nechat vyfotit a následně se zapojit do soutěže na Facebooku o vstupenky na chystaný český film Jak básníci čekají na zázrak,“ pozvala na neobvyklou akci spojenou s projekcí filmu Decibely lásky Věra Smrčková.
Šumperské Oko uvede snímek poprvé ve čtvrtek 11. února a jedna z chystaných repríz se odehraje také na Valentýna v 18.10 hodin.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.2.2016 22:12
Titulek: Michal David je špičkový umělec !
Autor: RSDr. Rostislav Švehla
52
126
Přátelé a soudruzi, vážení bezpartijní !
Bývalý předseda Strany a vlády, budoucí prezident republiky př.Paroubek to vyjádřil za nás opravdové členy Strany již v létě (Napsal jsem Michalu Davidovi a omluvil se za ČSSD)
http://zpravy.idnes.cz/paroubek-napsal-jsem-michalu-davidovi-a-omluvil-se-za-cssd-p3q-/domaci.aspx?c=A100720_205631_domaci_iky :
"... Jestli si volební manažer Honza Hamáček myslí, že tohle je správná cesta a že Michal David je normalizační umělec, tak je mi to líto. Urážet umělce, který je jako jeden z mála špičkových českých umělců na straně ČSSD, to se myslím moc nepovedlo. Nedávno byl koncert Michala Davida a ze 17 tisíc diváků byly dobré dvě třetiny mladí lidé. Já jsem napsal dopis Michalu Davidovi, ve středu ho dostane, kde se mu omlouvám. Nabídl jsem mu také, že se s ním sejdu, abych se mu za to křupanství omluvil. ..."

Ano, my věčně mladí komunisté a socialisté milujeme našeho Míšu Davida, naší Helenku, naší Kačenku Brožovou, našeho Karla, Statise Prusalise, Pepíčka Zímu a další populární, jakož i Národní a Zasloužilé umělce.
Proto návrat Míši Davida na naše předvolební pódia vítáme doslova se slzami v očích. Vždyť s Míšou Davidem nás budou volit všichni mladí ! Ano, díky radám přítele Paroubka opět slavně zvítězíme ! A pak se bude tančit všude !

My všichni jsme mladí, měšťácký západe, mladý je každý komunista ! (V.Nezval) ***

Reagovat
Datum: 11.2.2016 06:59
Titulek: Bilance
Autor: kinderman
125
Wilsonov, Celebrity s.r.o. (říjen 2015), Vánoční Kameňák, Padesátka (prosinec 2015), Muzikál aneb Cesty ke štěstí, Lída Baarová (leden 2016) A co Decibely lásky? Zdá se, že nastoupený trend tuzemské kinematografie je zřetelný: každý měsíc do kin aspoň jeden špatný český film, když se (ne)povedou rovnou dva, ještě lépe.
Reagovat
Datum: 11.2.2016 11:53
Titulek: My sme ten správnej tým ! Re: Bilance
Autor: RSDr. Rostislav Švehla
41
121
Tzv. filmy u nás vyrábějí soukromokapitalisté za stamilionové podpory imperialisty živeného fondu buržoasní kinematografie. Ale to se po našem opětovném vítězství změní !

A tančit, tančit se bude zítra všude !

https://www.youtube.com/watch?v=8iGwHnG3l4Q
Reagovat
Datum: 11.2.2016 16:19
Titulek: Re: Bilance
Autor: aNONYM
90
No jo, když ale na takové capiny lid chodí...
Reagovat
Datum: 14.2.2016 00:30
Titulek: Umění holt zušlechťuje Re: Bilance
Autor: Né mocný
81
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.