KULTURA

Kina rozezpívají hity Michala Davida

10. února 2016, 11:00, Ondřej Polák
Kina rozezpívají hity Michala Davida Zábřeh - Šlágry Michala Davida, které již třicet let uvádějí na večírcích i diskotékách do varu mladé i starší tanečníky, míří na filmové plátno, a to prostřednictvím nového muzikálu Decibely lásky. Šumperské kino Oko uvede očekávaný filmový hit v únoru celkem osmkrát a pozadu nezůstane ani kino Retro v Zábřeze, které chystá vedle premiéry pět repríz.

 „Decibely lásky jsou romantickým snímkem o lidské touze po lásce, životním partnerství, o snech a touhách, které jsou vlastní všem generacím,“ popisuje filmový muzikál Michala Davida vedoucí zábřežského biografu Věra Smrčková.
Diváci se mohou těšit nejen na původní slavné songy Michala Davida, ale i na nově zkomponovanou hudbu doplněnou písničkami Joea Cockera, Westlife nebo Barryho Whitea.
V hlavních rolích se objeví Iva Janžurová, Rudolf Hrušínský ml., Rudolf Hrušínský nejml., Lucie Vondráčková nebo fotbalista Pavel Horváth v roli zaměstnance technických služeb.
„V Retru uvedeme film poprvé v pátek 12. února. O dva dny později, na svátek zamilovaných, bude v galerii kina připraven stylový valentýnský fotokoutek, kde se diváci budou moci nechat vyfotit a následně se zapojit do soutěže na Facebooku o vstupenky na chystaný český film Jak básníci čekají na zázrak,“ pozvala na neobvyklou akci spojenou s projekcí filmu Decibely lásky Věra Smrčková.
Šumperské Oko uvede snímek poprvé ve čtvrtek 11. února a jedna z chystaných repríz se odehraje také na Valentýna v 18.10 hodin.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.2.2016 22:12
Titulek: Michal David je špičkový umělec !
Autor: RSDr. Rostislav Švehla
38
Přátelé a soudruzi, vážení bezpartijní !
Bývalý předseda Strany a vlády, budoucí prezident republiky př.Paroubek to vyjádřil za nás opravdové členy Strany již v létě (Napsal jsem Michalu Davidovi a omluvil se za ČSSD)
http://zpravy.idnes.cz/paroubek-napsal-jsem-michalu-davidovi-a-omluvil-se-za-cssd-p3q-/domaci.aspx?c=A100720_205631_domaci_iky :
"... Jestli si volební manažer Honza Hamáček myslí, že tohle je správná cesta a že Michal David je normalizační umělec, tak je mi to líto. Urážet umělce, který je jako jeden z mála špičkových českých umělců na straně ČSSD, to se myslím moc nepovedlo. Nedávno byl koncert Michala Davida a ze 17 tisíc diváků byly dobré dvě třetiny mladí lidé. Já jsem napsal dopis Michalu Davidovi, ve středu ho dostane, kde se mu omlouvám. Nabídl jsem mu také, že se s ním sejdu, abych se mu za to křupanství omluvil. ..."

Ano, my věčně mladí komunisté a socialisté milujeme našeho Míšu Davida, naší Helenku, naší Kačenku Brožovou, našeho Karla, Statise Prusalise, Pepíčka Zímu a další populární, jakož i Národní a Zasloužilé umělce.
Proto návrat Míši Davida na naše předvolební pódia vítáme doslova se slzami v očích. Vždyť s Míšou Davidem nás budou volit všichni mladí ! Ano, díky radám přítele Paroubka opět slavně zvítězíme ! A pak se bude tančit všude !

My všichni jsme mladí, měšťácký západe, mladý je každý komunista ! (V.Nezval) ***

Reagovat
Datum: 11.2.2016 06:59
Titulek: Bilance
Autor: kinderman
36
Wilsonov, Celebrity s.r.o. (říjen 2015), Vánoční Kameňák, Padesátka (prosinec 2015), Muzikál aneb Cesty ke štěstí, Lída Baarová (leden 2016) A co Decibely lásky? Zdá se, že nastoupený trend tuzemské kinematografie je zřetelný: každý měsíc do kin aspoň jeden špatný český film, když se (ne)povedou rovnou dva, ještě lépe.
Reagovat
Datum: 11.2.2016 11:53
Titulek: My sme ten správnej tým ! Re: Bilance
Autor: RSDr. Rostislav Švehla
34
Tzv. filmy u nás vyrábějí soukromokapitalisté za stamilionové podpory imperialisty živeného fondu buržoasní kinematografie. Ale to se po našem opětovném vítězství změní !

A tančit, tančit se bude zítra všude !

https://www.youtube.com/watch?v=8iGwHnG3l4Q
Reagovat
Datum: 11.2.2016 16:19
Titulek: Re: Bilance
Autor: aNONYM
34
No jo, když ale na takové capiny lid chodí...
Reagovat
Datum: 14.2.2016 00:30
Titulek: Umění holt zušlechťuje Re: Bilance
Autor: Né mocný
38
Reagovat