SPORT

Když stará láska nerezaví. Jan Fišnar se vrátil na leštinský trůn po dvanácti letech

6. září 2017, 16:00, Petr Fišer
Když stará láska nerezaví. Jan Fišnar se vrátil na leštinský trůn po dvanácti letech Leština - Ve vítězném duchu si podmanil první čtyři ročníky. Pátého triumfu se dočkal letos po neskutečných dvanácti letech. Šestnácté pokračování Moravského bikemaratonu v Leštině se na královské trati odehrávalo pod taktovkou ikonické postavy vyhlášeného bikerského podniku. Největší aplaus si vysloužil Jan Fišnar z Loučné.

 „Jen tím dokázal, že stará láska nerezaví. Jednoznačně porazil i o mnoho let mladší soupeře. Sekundovat mu stačil pouze Martin Borák z Libiny,“ pokyvoval uznale hlavou ředitel závodu Jiří Chlebníček.
Odvaha poprat se s nejvýživnější porcí 80 kilometrů nechyběla 60 bikerům. Nejpočetnější obsazení měla střední padesátka, do níž se zapojilo 247 přihlášených. Nejrychlejší byl po extrémně napínavém finiši Tomáš Fláma z Uničova. „Maximálně se nám zamlouvala nevídaná účast dětí. Přijeli i tělesně znevýhodnění sportovci, kteří měli úžasnou trasu vedoucí přímo přes hospodu U Kouřilů v Brníčku. Hospodský Tonda jim připravil nečekanou občerstvovačku,“ popisoval s úsměvem na tváři Chlebníček. „Velkým zpestřením byla přítomnost černošky Esther Lubadiky, která se proslavila v soutěži Česko Slovensko má talent. Nechyběli ani pozvaní herci Pavel Nečas a Ondra Studénka,“ potěšilo ústřední postavu pořadatelského týmu. „Velký dík patří všem pomocníkům na křižovatkách a občerstvovacích stanicích v Brníčku a Rohli. A taky stále aktivním starším chlapům. Bez nich by to opravdu nešlo,“ vzkazoval Jiří Chlebníček.
Pohodový víkend si mohl užít úplně každý. V pestré nabídce nejrůznějších kategorií se tradičně objevilo soupeření tandemů, mistrovství pekařů nebo populární zápolení jedinců nad 100 kg. „Díky za perfektně zorganizovaný závod. Všechno včetně počasí bylo na jedničku. Profil trati s kilometráží na zadní straně startovního čísla je super nápad!“ nešetřil chválou jeden z mnoha spokojených účastníků Petr Bartoš. Do leštinského dobrodružství se jich zapojilo více než 400.

MORAVSKÝ BIKEMARATON

80 KM: 1. Fišnar (CK Kolokrám) 2:53:31, 2. Borák (In-Life Cycling Team) 2:55:51, 3. Smolka (Bikecentrum Olomouc) 3:01:00, 4. Krčma (OD Holešov) 3:01:16, 5. Neset (In-Life CT) 3:04:42.
50 KM: 1. T. Fláma (Bike Sport Uničov) 1:48:41, 2. M. Novák (Velocentrum Stratos) 1:48:42, 3. Vávra (Anag Olomouc) 1:50:19, 4. Válek (Drásal team Holešov) 1:51:01, 5. Formánek (Tufo Otrokovice) 1:52:33.
30 KM: 1. Zemene (Zábřeh) 1:04:19, 2. Kunert (Hrabová) 1:07:45, 3. Koukol (Olomouc) 1:14:42, 4. Heger (Šumperk) 1:14:49, 5. Hetflajš (Tři šneci) 1:16:46.
 

Foto: Jaroslav Kocián (www.fotokocian.cz)

Jan Fišnar při rozhovoru s Jiřím Chlebníčkem. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).