KULTURA

Když má stříbro cenu zlata

12. dubna 2017, 07:00, ok
Když má stříbro cenu zlata Loučná nad Desnou - Dětský sbor Loučňáček z Loučné slaví mimořádný úspěch. Poslední březnový den si v Uničově „vyzpíval“ Stříbrné pásmo v krajském kole celostátní přehlídky školních pěveckých sborů. Úspěch je o to cennější, že zpěváci z údolí řeky Desné obstáli v silné konkurenci desítek škol s rozšířenou hudební výukou i mezi sbory základních uměleckých škol.

 „Jsou dny, kdy má stříbro cenu zlata. Musím děti velmi pochválit za kvalitní výkon,” ocenil své svěřence sbormistr Petr Lukáš a dodal: „Součástí přehlídky je vždy beseda s lektorským sborem spojená s analýzou jednotlivých vystoupení. Členové poroty při rozboru našeho vystoupení našli mnoho chvályhodného a navíc nám prospěli cennými odbornými radami.”

Za odměnu aprílový žert

Za obětavou uměleckou práci odměnili zpěváci a zpěvačky Loučňáčku svého sbormistra povedeným aprílovým žertem. Hned následující den, při koncertním vystoupení v sobotu 1. dubna na Zlaté lyře v klášterním kostele v Šumperku, totiž děti prokázaly smysl pro humor. Když nastoupily na pódium, tak při písni Po dolině tichý větr povívá začaly sice příkladně artikulovat, avšak nevydaly přitom ani hlásku.


Foto: Věra Smrčková

Dětský sbor Loučňáček uspěl v obrovské konkurenci nejen základních, ale i uměleckých škol.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.4.2017 10:05
Titulek: řeči
Autor: aNONYM
29
Stříbro nemá cenu zlata, to je jen takový chlácholivý blábol. Stříbro vždy znamená, že se našel ještě někdo lepší. Tvrdit, že druhé místo je vlastně první je nefér pohrdání pravým vítězem.
Reagovat
Datum: 12.4.2017 10:36
Titulek: Žádné řeči
Autor: Věrka
34
Někdy ani nemusíte vyhrát, aby jste měl pocit velkého vítězství. I za stríbrným místem se schovává hodně práce, ale třeba také velkého pokroku, které jsou vlastně tím nejlepším měřítkem.
Reagovat
Datum: 12.4.2017 11:27
Titulek: Re: Žádné řeči
Autor: aNONYM
35
To jistě, ale nikdy jsem si nedovolil tvrdit, že jsem vlastně vítěz. To mi přijde nefér vůči opravdovému vítězi. Ale pokud má někdo pocit, že zvítězil sám nad sebou, proč ne, ale rozhodně bych to nevyjádřil tak nešikovně.
Reagovat
Datum: 16.4.2017 02:18
Titulek: Stříbro-nestříbro.
Autor: Bluff
37
Důležité je, že taková činnoost existuje a dík těm, kteří se angažují a pro věc pracují..
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).