ZPRÁVY

Kaple místo usmíření vyvolává rozpaky

3. prosince 2013, 06:00, Jaroslav Kropáč
Vyšehoří - Oprava kapličky ve Vyšehoří nedá mnoha lidem spát. Někteří starousedlíci kritizují hlavně liknavý postup firmy k opravě i kvalitu její práce. Oddálení termínu dokončení rekonstrukce potvrdil i obecní úřad. Jak ale jedním dechem dodává, za prodlení bude stavební firma muset zaplatit.

„Je to hrůza, řemeslníci sem v podstatě nejezdijou, a když náhodou jo, tak jenom na chvilku. Když například rozebírali střechu, nechali část z ní odkrytou a při deštích teklo přímo do kaple,“ pohoršuje se nad přístupem řemeslníků Eva Bláhová. Pochybné kvality práce najatých dělníků si všimli i ostatní občané. „Třeba tyhle uhnilé trámy tam nechali a jen to překryli plechem. Je to fušeřina, stejně jako oplechování věžičky,“ zlobí se při pohledu na výtvor stavební firmy další z místních lidí.

Firmu stihne penále

Z postupu stavební společnosti nejsou dvakrát nadšeni ani na obecním úřadě. „Celkem se na stavbě podílely čtyři firmy, které jsme vybrali v rámci výběrového řízení. Až na tu poslední pracovaly všechny v termínu. Za prodlení budeme požadovat penále, jak máme uvedeno ve smlouvě. Oddálit termín dokončení zastupitelstvo odmítlo,“ řekla Týdnu starostka obce Ilona Vařeková. Jak zároveň uvedla, kvalita práce je průběžně dozorována a současné zdržení v žádném případě neohrozí čerpání dotace, kterou obec na rekonstrukci kaple získala. Její oprava vyjde na jeden milion a dvě stě tisíc korun, státní podpora uhradí více než polovinu.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.