SPORT

Juniorští florbalisté vyhráli 3.ligu

5. dubna 2008, 22:03, simi
Juniorští florbalisté vyhráli 3.ligu Šumperk - Již poslední utkání čekalo na mladé florbalisty v sobotu 5.4. v Olomouci, kde jim v cestě za prvním místem v lize a práva účasti baráže o ligu druhou stál nevyzpytatelný celek SK K2 Sportcentrum Prostějov. Prostějovští se takřka celou sezonu potáceli na dně tabulky, ale v posledních čtyřech zápasech zaznamenali čtyři výhry, a tak nikdo nevěděl s čím vyrukují.

Do Olomouce přicestovali hráči Šumperka s dvěma pěticemi odhodlanými dovést základní část ligy do vítězného konce. Případná jakákoli bodová ztráta by při kvalitě druhého FBS Olomouc znamenala téměř jistý propad na druhou příčku.

To šumperští florbalisté nechtěli připustit a pustili se do soupeře od prvních minut a hned od začátku ukázali na čí straně je kvalita. Prostějov sice z náhodné střely nastřelil tyč branky střežené Haintlem, ale skóre otevřel na druhé straně Lakomý, centr druhého útoku. To uklidnilo někdy problematickou psychiku svěřenců trenéra Vlčka. A když zanedlouho zvýšil Šíma na 2:0, utkání dostalo jasný ráz. Do konce třetiny se ukazatel skóre posunul ještě jednou po střele Vlka.

Ve druhé části hry se opakoval stejný průběh. Navrh měl Asper a prostějovští hrozili jen sporadicky z protiútoků, až za stavu 4:0 se jim podařilo potrestat jedno zaváhání obrany a zkorigovat tak na 4:1. Poté se o trochu vzruchu postarali rozhodčí, když neuznali Matějův gól pro dva míčky na hřišti, přičemž v první třetině jim podobná situace nevadila. Změna stran se ale i tak konala za stavu 5:1 a uvolnění hráči Šumperka pak již celkem v poklidu dokráčeli k celkovému vítězství 8:2.

Pro minulou sezonu z druhé juniorské ligy sestoupivší Asper je to důležitý úspěch, protože první tým tabulky 3.ligy Olomoucké skupiny vyzve v boji o postup do ligy druhé vítěze Moravskoslezské divize. Tzv. baráž se bude hrát ve dvou zápasech systémem doma-venku a hráči i fanoušci Asperu tak budou mít tu čest být svědky dvou atraktivních utkání se soupeřem dosud neznámým, kdy se o soupeři Šumperka rozhoduje ve vyrovnané ostravské soutěži ještě mezi pěti týmy. Nejblíže k baráži má ale celek z Bohumína. Již teď je však jasné, že sérii začne na domácí půdě FBC Asper Šumperk 20. dubna, odveta bude na programu o týden později.

FBC Asper Šumperk  -  SK K2 Sportcentrum Prostějov  8:2


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.