SPORT

Jeseníky CUP Euro 2010

2. prosince 2010, 00:00, téma GYMNASTIKA, rejdakce
Jeseníky CUP Euro 2010 Šumperk - Dne 20. listopadu 2010 zahájil starosta města Šumperka Mgr. Zdeněk Brož na základní škole na Sluneční další ročník mezinárodního závodu ve sportovní gymnastice. Závodu, který pořádal oddíl sportovní gymnastiky TJ Šumperk, se zúčastnilo mnoho dětí z českých klubů a hosté z maďarské Budapešti.
Některé děti závodily poprvé a jenom se představit rozhodčím a něco málo ukázat bylo pro ně velkým výkonem. Zvládla to Vendulka Trojanová, Natálka Žváčková, Zuzanka Hrdinová a Barunka Švejkovská, která získala zvláštní cenu pana Hynka Pálky, ředitele školy. V závodní kategorii nejmladších vyhrála zlato Eliška Talandová, Michala Pavlů byla druhá a Lucie Minolová si vybojovala první životní medaili na třetím místě.

V kategorii ročníku 2003 zvítězila Nikola Urbanová před Agátou Kněžkovou a Evou Kubíčkovou z GK Šumperk a za nimi soutěžily Zuzana Brzobohatá, Veronika Hrdinová a Karolína Zbožínková z TJ Šumperk. První velký závod zvládli i naši hosté ze ZŠ Loučné, děvčata Natálie Březinová a Emma Halaxová. Soutěžili také chlapci. S velkým bodovým náskokem zvítězil Jakub Švějkovský před Patrikem Berkou, třetí byl Radek Minol.
 

V kategorii nejmladších žákyň si pohár a vítěznou cenu odvezla Kormassah Gogbekh Z UTE Torna Budapesť před Monikou Ježkovou z Bruntálu a Veronikou Veselou z GK Šumperk. V kategorii začínajících zvítězila Nikola Jiřiová z Bruntálu před Natálií Němcovou z GK Šumperk a Vanesou Hobzovou z TJ Šumperk. Na dalších místech bojovaly kamarádky Vanesy Adélka Švejkovská, Marie Nimmerrichterová a její sestra Natálie Hobzová.
 

Ve starší kategorii odvezla zlato do Bruntálu Veronika Mičková před Sabinou Maršálkovou a Barborou Drábkovou z Bruntálu. Za Šumperk bojovala ještě Karolína Melková, Vendula Zvárová, Kristýna Dunková a Iva Brzobohatá. V nejtěžší konkurenci zvítězila děvčata GK před maďarskými závodnicemi Boroku Modli a Zsuzsu Lippai, které přijely z Budapešti a přijaly naše pozvání. Letos nepřijelo vždy početné zastoupení závodnic z Nysy, posunutím našeho závodu z důvodu nešťastné události se spojily termíny soutěží v Šumperku i v Nyse a polské závodnice se nemohly zúčastnit.

Nejstarší závodnice si rozdělily medaile do tří měst, zlato zůstalo zásluhou Terezy Vařekové v Šumperku, stříbro odvezla Susan Simonová do Náchoda a bronz Jana Prchlíková do Bruntálu. Na závěr se představily velmi pěknými výkony závodnice ve finále na kladině. V juniorkách A zvítězila Marie Nevrklová z GK Šumperk, juniorky B vyhrál Náchod zásluhou Adély Zákravské a Pavlíny Vejrkové. Poděkování patří nejstarším, Janě Vlčkové z GK Šumperk a Adéle Pukyšové z TJ Šumperk, která celý závod vedla své začínající svěřenkyně jako trenérka a v závěru soutěže nastoupila jako závodnice.
 

Všichni si odvezli pěkné dárky se vzpomínkou na město Šumperk a všem se líbila přátelská a velmi příjemná atmosféra závodu, kterou pomohli vytvořit rodiče a činovníci závodu, kteří pomáhají již několik desítek let. Hlasatel Jiří Šváb, zpracování výsledků manželé  Turkovi z Loučné, pomohl Ing. Jindřich Hefner, zvukovou techniku zajistil pan Žváček, líbily se diplomy pana Miloslava Svatoně a dárky, které připravily maminky s paní Rounovou a Skopalovou, ředitelkou závodu. S občerstvením pomohly paní kuchařky ze Sluneční. Děkujeme vedení základní školy na Sluneční, městu Šumperk a sponzorům O.P. papírna Olšany za pomoc a podporu v roce 2010 a věříme, že pomohou i v roce příštím.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru