SPORT

Je radost přijít ráno do kabiny, těší kouče Draků Jozefa Zavadila

15. srpna 2018, 19:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Je radost přijít ráno do kabiny, těší kouče Draků Jozefa Zavadila Šumperk – I když je letní příprava na ledě v případě šumperských hokejistů teprve v raném stádiu, jejich trenér Jozef Zavadil překypuje pozitivní energií. „Věřím, že to bude dobré. Dokonce jsem o tom přesvědčený,“ hlásil spokojeně po skončení přátelského utkání s Porubou.

 Potom, co v minulé sezóně přebral žlutomodrý tým po Pavlu Hulvovi, se nikdy netajil svým kritickým názorem. „Mužstvo není typologicky dobře složené,“ opakoval při každé příležitosti. „Chtěli jsme ho postavit jinak a myslím si, že se nám to podařilo. Atmosféra je výborná, v mančaftu vládne pohoda. Je radost přijít ráno do kabiny. Chlapci na tréninku makají a dřou jako blázni,“ ocenil morální vlastnosti svých současných svěřenců.
V premiérovém testovacím duelu podlehli Porubě. Prvoligový nováček si z Tyršova stadiónu odvezl těsné vítězství 4:3. „Po sedmi dnech na ledě to pro nás byla první zápasová prověrka, takže je složité cokoliv hodnotit. Na hráčích bylo znát, že jsou ve fázi těžké přípravy, že bojují s únavou a že všechno dělají v laktátu. Nohy, ruce a hlava občas nepracovaly a nefungovaly tak, jak by normálně měly,“ vypozoroval kormidelník Draků. „I když ráno podstoupili nelehký trénink, sehráli utkání, které lze hodnotit kladně. U některých z nich bylo vidět, že mají myšlenku a že jim neschází náboj,“ dodal potěšeně Zavadil.
Přestože vyrovnanému střetnutí nepřikládal žádnou extrémní důležitost, jako správný trenér ho chtěl vyhrát. „Pro Porubu to byl už třetí zápas. Prakticky celé léto trénovali na ledě a na jejich pohybu a herních věcech to bylo dobře vidět,“ zmínil nerovné podmínky vzájemného souboje. „Na odstraňování chyb, které se na naší straně objevily, je potřeba pracovat hned od prvního dne. Na naše kluky nečeká nic snadného. Na středu pro ně chystáme trénink z kategorie hrozných a ten čtvrteční bude ještě horší. Dřina, kterou momentálně podstupují, je nezbytná. V průběhu sezóny se jim všechno vrátí,“ tvrdil přesvědčeně lodivod Šumperka.
Draci se v tomto týdnu vydají na Slovensko, kde podstoupí náročnou zápasovou zátěž. Během tří dnů se poměří se třemi zahraničními soupeři. „Až se vrátíme domů, budeme mít odehraná čtyři utkání a herně se díky tomu posuneme jinam, než jsme teď,“ prohlásil optimisticky Jozef Zavadil.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY

7. SRPNA: Šumperk – Poruba 3:4. 15. SRPNA: 17.00 Skalica – Šumperk. 16. SRPNA: 17.00 Martin – Šumperk. 17. SRPNA: 17.00 Považská Bystrica – Šumperk. 21. SRPNA: 18.00 Šumperk – Jastrzebie. 23. SRPNA: 18.00 Šumperk – Přerov. 30. SRPNA: 18.00 Jastrzebie – Šumperk. 6. ZÁŘÍ: 18.00 Šumperk – Moravská Třebová.


Foto: Petr Fišer

Karel Plášek hokejově válí i po čtyřicítce. Klobouk dolů!


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.8.2018 13:06
Titulek: jen
Autor: cerny
41
jen se neposer
Reagovat
Datum: 20.8.2018 16:14
Titulek: Re: jen
Autor: adam
47
se sklidni :)
Reagovat