KULTURA

JamRock: Předchozí ročníky nebyly nic, oproti tomu letošnímu!

4. června 2014, 16:03, Roman Tyčka
JamRock: Předchozí ročníky nebyly nic, oproti tomu letošnímu! Žamberk - Výjimečných festivalů v našem kraji příliš není. JamRock v nedalekém Žamberku je jeden z mála , který mezi ně patří. Výjimečný je svojí atmosférou, je totiž jediný z velkých festivalů, který se koná uprostřed opravdové přírody. Výjimečný je i programem, který krom obvyklých kapel nabízí neotřelá jména z tuzemska i zahraničí. Dramaturga festivalu Libora Pavlatu jsme při našem rozhovoru zastihli v plném pracovním nasazení:

Jak stíháte přípravy na letošní JamRock, který se uskuteční už 19. až 22. června?
Přiznám se, že je to letos šílenost. Chystáme sedm pódií, dva areály, účinkující z devíti zemí... Takže chodím do práce v půl osmé a odcházím mezi desátou a půlnocí. Ale ono se to nakonec vždycky nějakým zázrakem stihne.

Co diváka letos čeká?
Od loňského roku je nejvíc změn za celou existenci JamRocku. Chystáme dvakrát víc účinkujících, než nikdy, a také rozpočet na kapely máme dvojnásobný. V českých kapelách nabízíme obrovský výběr a můžu říct, že se budou diváci až divit, kolik kvalitní muziky u nás vzniká a jak zajímavé.

Konkrétně na jaké kapely se návštěvníci mohou těšit?
Skvělou a jen pro JamRock show přiveze Divokej Bill, jejichž vystoupení bude pro fanoušky nevšední zážitek v pátek, kdy uvidí taky klasiku jako MIG 21, Horkýže Slíže nebo Vypsanou Fixu. Peckou bude vystoupení Petra Spáleného, který vůbec porpvé zahraje na festivalu. Také se posluchači dočkají mnoha světoznámých zahraničních kapel.

Zažijí návtěvníci Jamrocku něco dalšího kromě koncertů?
Na JamRocku se vždycky dějí věci, které jsou i z jiných oblastí kultury a zábavy. Chystáme například podium, kde proběhne několik diskuzí a rozhovorů se známými osobnostmi. Dnes nám například potvrdili účast včetně autogramiády Ondřej Moravec a herci ze současných seriálů jako je například Ulice.

Novinkou letošního Jamrocku je také nový folkový areál. Jak vám napadlo spojit rockovou a folkovou přehlídku do jednoho festivalu?
Je to vlastně vložený samostatný festival folk, country a world muziky, který má svůj program a svoje hvězdy. V programu vystoupí Robert Křesťan s Druhou Trávou, Michal Prokop v akustickém triu, Kamelot, Samson Lenk, ale i Janet Robin (USA) nebo dvorní basák slavného Lou Reeda z USA. Folkové koncerty proběhnou v překrásném prostředí přímo pod rozhlednou Rozálka asi 400 m od areálu JamRocku. Hosté tam naleznou klid, pohodu a intimnější prostředí mezi stromy.

Co byste na závěr dodal pro ty, kteří se rozmýšlejí, zda na Jamrock vyrazit?
Přijeďte do Žamberku, nebudete litovat! Jamrock byl vždy u lidí oblíbeným festivalem, ale předchozí ročníky nebyly nic, oproti tomu letošnímu! Jsem rád, že předprodej vstupenek napovídá, že bude návštěvnost velká a že tady budou všichni, kdo žijí kulturou a společenským životem.

Více na jamrock.czDoporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 5.6.2014 16:28
Titulek: Zprávy z Regionu Orlicko-Ústecko
Autor: Kakamila
79
V květnu byl v Praze Maraton......,minulý víkend nějaká akce v Koutech....,ale na Reji ani čárka.....
Reagovat
Datum: 8.6.2014 08:39
Titulek: ..
Autor: Jimbo
93
kapely o nicem .. skoda penez
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.