SPORT

Jaký byl rok 2009 pro rychlostní in-lineisty?

1. prosince 2009, 20:00, téma IN-LINE, -zag-, TJ SOKOL Šumperk
Šumperk - In-line team TJ SOKOL Šumperk rekapituluje sezónu 2009 v 5. ročníku seriálu Nestlé LifeInLine Tour.
Pátý rok v řadě za sebou nabízí rodinný festival in-line bruslení,  symbiózu vrcholového, výkonnostního i fitness sportu doplněnou o show, do níž se každý může aktivně zapojit. Tour si vydobyla pozici největšího in-line seriálu v Čechách a na Slovensku. Čím dál tím víc lidí propadá v posledních letech sportu na in-line, který zažívá neuvěřitelný rozmach napříč celou populací bez rozdílu  pohlaví, věku, společenského postavení.
Letos se organizátoři, rozšířeni o další sponzory, zaměřili na zkvalitnění organizace a historicky poprvé v historii českého in-line sportu se jim podařilo skoro nemožné - Ostrava, jedno z měst seriálu, hostila závod Světového inline poháru. Získání závodu seriálu World Inline Cup do Ostravy, kde se představila absolutní světová špička - včetně zámořských závodníků, znamená mílový posun. Ostravu již zařadil do kalendáře Světového poháru 2010.
Seriál Nestlé In line tour v roce 2009 obsahoval 12 závodů, z toho 4 závody na Slovensku a 8 závodů v Česku. Sezóna začala dne 29.3.2009 v Bratislavě a skončila 27.9. v Pardubicích. Československý inline seriál Nestlé LifeInLine tour je největší sportovní akcí tohoto druhu v ČR a SR. Oddíl in-line TJ Sokol Šumperk cestou na závody ujel v roce 2009 neuvěřitelných 5276 kilometrů.

Závodí se v těchto kategoriích:
• 1 km (dětská do 7 let, 8-9 let), 129 závodníků
• 3 km (dětská 10-11 let, 12-13 let), 252 závodníků
• 5 km (dětská 14-15 let), 57 závodníků
• 10 km (Fitness Desítka), 192 žen a 416 mužů všech věkových kategorií
• Štafeta (muži/chlapec+žena/dívka+dítě do 11 let)
• 21 km (OPEN půlmaratón), 146 žen a 485 mužů

Závody se uskutečnily v těchto městech: Bratislava, Hradec Králové, Praha, České Budějovice, Ostrava, Brno, Prievidza, Trebišov, Poprad, Plzeň, Opava a Pardubice.

TJ Sokol Šumperk zajistil působivou reprezentaci města Šumperk, když dosáhl v tomto mladém sportu řadu velmi cenných vítězství.

Vrcholem každého závodu Nestlé InLine tour se stal Open Půlmaratón. Z celkového vyhodnocení sezóny 2009 vyplývá, že zástupci TJ Sokol Šumperk dosáhli velmi zajímavých výsledků a obhájili tak dosažené pozice z předchozího roku.

 

Výsledky sezóny 2009 na půlmaratón (21 km)


Milan Jeřábek - 7. místo celkově; 1. místo v kategorii 40 až 49 let, při 12 závodech
Jan Choma - 8. místo celkově; při 12 závodech
Roman Fišnar - 14. místo celkově; při 9 závodech

Tým ve složení Roman Fišnar, Milan Jeřábek a Jan Choma se celkově stali nejúspěšnějším týmem na jednadvacetikilometrové trati pro rok 2009.

Nejdůležitější závody celé sezóny byly závody v Ostravě a Plzni.
V Ostravě se jednalo o World Inline Cup – světový pohár WIC Maratón na 33 km dlouhé závodní trati (první závod tohoto druhu v České republice).

Naši zástupci zde dosáhli vynikajících výsledků, kdy:
Roman Fišnar obsadil 21. místo celkově, Milan Jeřábek 30. místo celkově a 1. místo v kategorii 40 až 49 let a Jan Choma 40. místo celkově.
V týmech obsadili výše jmenovaní 1. místo.

V Plzni se jednalo o start v Mistrovství České republiky na trati o celkové délce 21 km. I v tomto závodě získali Sokolové ze Šumperka vynikající výsledky.

 

MČR na 21 km:

Roman Fišnar - 4. místo celkově
Milan Jeřábek - 7. místo celkově a zároveň se stal Mistrem České republiky ve věkové kategorii 40 až 49 let
Jan Choma - 21. místo celkově
Svatopluk Sladký - 29. místo celkově a 6. místo v kategorii 30 až 39 letNaši závodníci, kteří soutěží ve Fitness desítce, dosáhli následujících výsledků:
 

Muži Fitness desítka:

3. místo celkově Martin Holoubek; 1. místo v kategorii 30-39 let; při 11 závodech
4. místo celkově Svatopluk Sladký; 2. místo v kategorii 30-39 let; při 11 závodech
5. místo celkově Petr Janda; 1. místo v kategorii 40-49 let; při 10 závodech
44. místo celkově Viktor Ptáček; při 8 závodech
160. místo celkově Robert Bukový; 43. místo v kategorii 30-39 let; při 3 závodech

V celkovém hodnocení týmů získal TJ Sokol Šumperk 1. místo ve složení závodníků Martin Holoubek, Svatopluk Sladký a Petr Janda.
 

Ženy Fitness desítka:

31. místo celkově Gabriela Petrůňová; 9. místo v kategorii 30-39 let; při 7 závodech
47. místo celkově Lída Jandová; 15. místo v kategorii 30-39 let; při 7 závodech

V kategorii dívky do 7 let na trati o délce 1 km obsadila naše nejmladší závodnice Nikol Jandová celkové 3. místo při 8 uskutečněných závodech.

Sezóna 2009 již pro bruslaře skončila a nám nezbývá než našim sportovcům poděkovat za dosažené výsledky a příkladnou reprezentaci města Šumperk v Čechách a na Slovensku a popřát hodně zdraví a sportovních úspěchů v nadcházejícím roce 2010.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Do kin míří film Yesterday. Víte jaké to je, když jste jediný člověk na světě, který zná písničky The Beatles? Dvě legendy britského filmu, oscarový režisér Danny Boyle a scenárista legendárních komedií Richard Curtis, spojili síly a natočili originální a hravou komedii o muzice a lásce. Šunmerské kino OKO ho promítne ve čtvrtek 27. června. Tři z vás mohou být u toho, když správně odpoví na soutěžní otázku a budou mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Jaký film nenatočil režisér Danny Boyle?
a) Milionář z chatrče
b) Trainspotting
c) Jobs

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na divadelní představení Manželství v kostce, které uvede zábřežský kulturní dům v pátek 21. června od 19 hodin zcela netradičně v kině RETRO, vyhrávají: Květa Dvořáková z Velkých Losin, Petra Brachtlová z Libiny a Bronislava Nečesaná z Mohelnice. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně Kulturního domu.