SPORT

JAK TO VIDÍM JÁ: Ondro Banku, díky za všechno

2. března 2016, 16:00, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Ondro Banku, díky za všechno Praha, Šumperk - Jeho rozhodnutí je potřeba respektovat a přijmout. Bez sebemenších připomínek a jakýchkoliv průtahů. On sám nejlépe ví, jak na tom je. On sám nejlépe ví, že nastal ten správný čas. Proto se rozhodl pro zásadní krok. Nejúspěšnější sjezdový lyžař v české historii alpských disciplín Ondřej Bank oznámil, že definitivně „spadla klec“.

 Dohnaly ho k tomu okolnosti. Stačí letmo proletět nekonečný seznam zranění, co během kariéry prodělal, a okamžitě vám ztuhne úsměv na rtech. A přitom můžete být sebevětší smíšek, kterého jen tak něco nerozhází. Je malý zázrak, že to dotáhl do relativně pokročilého sportovního věku. Za způsob, jakým se pral s osudem, i za to, kolikrát se byl schopen vrátit, zaslouží obrovské uznání. Klobouk dolů! Ani zdaleka by to nedokázal každý. Zapotřebí je naplno bijící srdce válečníka a duše nezdolného bojovníka. Tím vším bezpochyby byl.
Rodák z Rudy nad Moravou připomínal nezničitelného Terminátora. I když musel překonávat neuvěřitelné množství překážek a pod nohama se mu otravně zjevoval jeden klacek za druhým, statečně odolával. Jenže i v lyžařském životě platí, že nic netrvá věčně. Každý pohár jednou přeteče. Zdravotních komplikací se nahromadilo až přespříliš, v poslední době navíc místo očekávaného zlepšení neustupovaly, ale spíše se znásobovaly. Minulé pondělí se svěřil s tím, že už nemá sílu pokračovat. Je konec, rozhlásil smířeně do celého světa.
Český sport přichází o známou tvář. O osobnost s přirozeným charisma. O hvězdu, která nikdy neměla hvězdné manýry. O usměvavého pohodáře, dobře naloženého sympaťáka a vtipného glosátora, jenž se za žádných okolností neschovával za strohé fráze. O hladového dravce, co neohroženými výkony velmi často přinášel radost, nadšení, vzrušení a spoustu nezapomenutelných zážitků. A hlavně o skvělého závodníka, který pozvedl sjezdové lyžování v malé zemičce uprostřed Evropy na úplně jiný level.
Ondro Banku, díky. Veliké díky za všechno!


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.3.2016 16:18
Titulek: Bez titulku
Autor: Zdeněk.K
109
Já se přidám
Ondro Banku, díky za všechno Přeji ti hodně zdraví nikdy nezapomenu Zdeněk.K
Reagovat
Datum: 2.3.2016 16:50
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Blanicka
103
Ondřeji, i já se přidávám a přeji v životě jen to krásné. Užívejte si každý přítomný okamžik. Blanička
Reagovat
Datum: 3.3.2016 08:07
Titulek: Bez titulku
Autor: Adéla
190
Samozřejmě, Ondra je borec... ale naspat o mě někdo takový článek, tak mu půjdu "pogratulovat"... mi to přijde jako nějaký epitaf...
Reagovat
Datum: 3.3.2016 09:11
Titulek: Ondro, hlavu vzhůru! :-)
Autor: stella
94
111
Ondro, vždycky jsem Vám s rodinou fandila a stále Vás máme rádi! Kdykoliv Vás na městě potkám, hned mám lepší den, protože z Vás čiší optimismus a dobrá nálada. Přeji hezké dny Vám i ženě, radost z dětí a ať se Vám všem daří!
Reagovat