SPORT

JAK TO VIDÍM JÁ: Ondro Banku, díky za všechno

2. března 2016, 16:00, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Ondro Banku, díky za všechno Praha, Šumperk - Jeho rozhodnutí je potřeba respektovat a přijmout. Bez sebemenších připomínek a jakýchkoliv průtahů. On sám nejlépe ví, jak na tom je. On sám nejlépe ví, že nastal ten správný čas. Proto se rozhodl pro zásadní krok. Nejúspěšnější sjezdový lyžař v české historii alpských disciplín Ondřej Bank oznámil, že definitivně „spadla klec“.

 Dohnaly ho k tomu okolnosti. Stačí letmo proletět nekonečný seznam zranění, co během kariéry prodělal, a okamžitě vám ztuhne úsměv na rtech. A přitom můžete být sebevětší smíšek, kterého jen tak něco nerozhází. Je malý zázrak, že to dotáhl do relativně pokročilého sportovního věku. Za způsob, jakým se pral s osudem, i za to, kolikrát se byl schopen vrátit, zaslouží obrovské uznání. Klobouk dolů! Ani zdaleka by to nedokázal každý. Zapotřebí je naplno bijící srdce válečníka a duše nezdolného bojovníka. Tím vším bezpochyby byl.
Rodák z Rudy nad Moravou připomínal nezničitelného Terminátora. I když musel překonávat neuvěřitelné množství překážek a pod nohama se mu otravně zjevoval jeden klacek za druhým, statečně odolával. Jenže i v lyžařském životě platí, že nic netrvá věčně. Každý pohár jednou přeteče. Zdravotních komplikací se nahromadilo až přespříliš, v poslední době navíc místo očekávaného zlepšení neustupovaly, ale spíše se znásobovaly. Minulé pondělí se svěřil s tím, že už nemá sílu pokračovat. Je konec, rozhlásil smířeně do celého světa.
Český sport přichází o známou tvář. O osobnost s přirozeným charisma. O hvězdu, která nikdy neměla hvězdné manýry. O usměvavého pohodáře, dobře naloženého sympaťáka a vtipného glosátora, jenž se za žádných okolností neschovával za strohé fráze. O hladového dravce, co neohroženými výkony velmi často přinášel radost, nadšení, vzrušení a spoustu nezapomenutelných zážitků. A hlavně o skvělého závodníka, který pozvedl sjezdové lyžování v malé zemičce uprostřed Evropy na úplně jiný level.
Ondro Banku, díky. Veliké díky za všechno!


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.3.2016 16:18
Titulek: Bez titulku
Autor: Zdeněk.K
94
Já se přidám
Ondro Banku, díky za všechno Přeji ti hodně zdraví nikdy nezapomenu Zdeněk.K
Reagovat
Datum: 2.3.2016 16:50
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Blanicka
80
Ondřeji, i já se přidávám a přeji v životě jen to krásné. Užívejte si každý přítomný okamžik. Blanička
Reagovat
Datum: 3.3.2016 08:07
Titulek: Bez titulku
Autor: Adéla
95
Samozřejmě, Ondra je borec... ale naspat o mě někdo takový článek, tak mu půjdu "pogratulovat"... mi to přijde jako nějaký epitaf...
Reagovat
Datum: 3.3.2016 09:11
Titulek: Ondro, hlavu vzhůru! :-)
Autor: stella
75
Ondro, vždycky jsem Vám s rodinou fandila a stále Vás máme rádi! Kdykoliv Vás na městě potkám, hned mám lepší den, protože z Vás čiší optimismus a dobrá nálada. Přeji hezké dny Vám i ženě, radost z dětí a ať se Vám všem daří!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na animovanou komedii MIMI ŠÉF, kterou promítá šumperské kino OKO od 20. do 30. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kterou úspěšnou komedií se proslavili tvůrci nového animáku Mimi šéf?

a) Doba ledová
b) Madagaskar
c) Rákosníček

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ


Vstupenku na LADIES NIGHT EROTIC DANCE SHOW GLADIATORS, která se uskuteční v pátek 28. dubna od 19 hodin v H-clubu v Šumperku, vyhráli Elenka Hrbáčková ze Šumperka, Simona Jílková ze Šumperka, Daniel Balcárek z Rapotína a Vladislava Jančíková ze Sudkova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká u vstupu v H-clubu.