SPORT

JAK TO VIDÍM JÁ: Co se divíme, když fotbalová ryba páchne od hlavy

24. ledna 2018, 16:00, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Co se divíme, když fotbalová ryba páchne od hlavy Česko - Kdo pozitivně doufal, že český fotbal v posledních letech s pomocí očisťovací kúry pádí za lepšími a klidnějšími zítřky, jen naivně naletěl bláhovým slibům a nepravdivým řečem. Čutání na zelené trávě bylo ornou půdou pro nejrůznější černoty odnepaměti a podvádět se bude vesele dál. Je to odraz celé společnosti od zkorumpovaných politiků až po rádoby sportovce. Najde se spousta těch, kteří to myslí férově a ku prospěchu všech. Klobouk dolů před nimi. Jenže se najde i spousta těch, kteří to dobře nemyslí a za vším vidí pouze peníze. Pro tučný zisk udělají cokoliv, a proto se nezastaví vůbec před ničím.

 Jen si to představte. Celotýdenní přípravě dáváte více než sto procent, a jakmile dojde na víkendové vyvrcholení v podobě mistrovského utkání, radši byste se nechal zabít, než abyste ho prohrál. Později se dozvíte, že snažení celého týmu systematicky nabourával spoluhráč, jenž schválně ovlivňoval a prodával zápasy a úmyslně vsázel proti vám a celému mužstvu. Nezasloužil by nic jiného, než hromadně zlynčovat a sportovně popravit přímo v kabině.
Dovolávat se spravedlnosti přímo u fotbalových orgánů totiž většinou nemá smysl. Zvlášť když speciálně na české scéně smrdí ryba od hlavy a pánové kolem vyčůraného bafuňáře Miroslava Pelty a neoficiálního vůdce rozhodčích Romana Berbra dělají ze všech akorát šašky.
Stačí připomenout případ, který vyvolalo otevřené vyjádření losinského trenéra Jiřího Miky. Když po víkendovém mistrovském střetnutí upozornil na skutečnost, že jeden z jeho svěřenců byl telefonicky kontaktován se zjevným záměrem druhé strany ovlivnit ho úplatkem, musel důvod své „drzé prostořekosti“ vysvětlovat před krajskou komisí. S jakým výsledkem? Nemáte důkazy a znevažujete jméno českého fotbalu. Zaplatíte pokutu!
Zkázou nejednoho sportovního odvětví jsou sázkové kanceláře. Všechno se vyhrotilo natolik, že si můžete vsadit takřka na cokoliv. Kdo vyhraje losování u středového kruhu a bude mít úvodní výkop, kdo dá premiérový gól zápasu, kdo jako první obdrží žlutou kartu, kolik padne dohromady branek… Postupně narůstá i počet soutěží, jejichž duely lze zanést na váš tiket. Je libo krajský přebor mužů nebo snad ligu dorostenců? Žádný problém. Ani bych se nedivil, kdyby se v blízké budoucnosti objevil ve stále bohatší nabídce některý ze šlágrů nejnižšího výkonnostního patra, takzvaného pralesu. Třeba mezi Palonínem a Krchleby. Možné je úplně všechno.
Protože se jedná o výhodný byznys, pochybných sázkařských skupin přibývá. Zároveň se v početném stádu hromadí zainteresované a ochotné černé ovce, které mají takzvaně pod palcem a přímo na hřišti se podílejí na úspěšnosti nekalého „podnikání“. Kolikrát stačí velmi málo. Buď mít totožné smýšlení a inteligenční frekvenci naladěnou na stejnou vlnu, nebo být součástí profesionálního klubu, který se dostal do finančních problémů a svým zaměstnancům nevyplácí to, na čem se předem domluvili.
Co je ještě horší, nad hlubokou propastí balancují jedinci, v jejichž případě se zpočátku úsměvná zábava proměnila v regulérní závislost. Kolikrát přicházejí o většinu majetku a veškeré rodinné vazby. Ze začarovaného kruhu, v němž se každý den točí jako na nezastavitelném kolotoči, vede extrémně složitá a trnitá cesta…
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 31.1.2018 13:58
Titulek: Ignorant
Autor: David
26
Tak jo, tak prvně začněte u pana Charváta a nechte prověřit zápasy za posledních 5 let od I.A třídy směr dolů... a ne jen Mohelnici
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.