ZPRAVODAJSTVÍ

Jak někdo může ukrást autobus? Snadno

13. prosince 2016, 10:00, Jaroslav Kropáč
Nový Malín - Kdekdo chtěl být v dětství pilotem, popelářem nebo řidičem autobusu. Touha po posledně jmenovaném povolání neopustila neznámého muže ani v dospělosti, a dokonce kvůli tomu vstoupil na šikmou plochu. Ve středu 7. prosince ukradl autobus v Novém Malíně a vyrazil na krátkou projížďku do Libiny.

 „Ve vozidle zůstaly klíčky v zapalování, čehož pachatel využil. Poté, co s autobusem dojel do Libiny, vydal se na cestu zpět do Nového Malína,“ uvedla mluvčí policie Ivana Paroulková. Návrat do místa startu ale už tak hladce neprobíhal. Zhruba v polovině cesty zloděj s autobusem havaroval, poškozený stroj ale „dotáhl“ až do Nového Malína, kde ho zaparkoval a vzal nohy na ramena. Totožnost pachatele policie dosud nezjistila. „Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin neoprávněné užívání cizí věci,“ dodala Paroulková.

Další odjel s bagrem


Krádež autobusu není jediným neobvyklým případem, který v těchto dnech policie na Šumpersku řeší. Vyšetřovatelé pracují také na případu odcizení bagru, k němuž došlo v noci 5. prosince v Krchlebech. Krádeží stroje značky Caterpillar vznikla stavební firmě škoda za zhruba jeden a půl miliónu korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.12.2016 15:52
Titulek: neznámého muže?
Autor: Nanosekunda ®
57
122
jak víte? že to nebyla ženská
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).