SPORT

INSPEKTOR TÝDNE NA INSPEKCI: Postřelmovská nudle jako v NHL

22. dubna 2015, 15:30, Petr Fišer
INSPEKTOR TÝDNE NA INSPEKCI: Postřelmovská nudle jako v NHL Postřelmov - Sportovní redakce týdeníku Týden najala nové posily. Budou pracovat inkognito, v částečném utajení a hlavně nekompromisně. Jejich úkol bude prostý – z pozice nesmlouvavého inspektora mapovat situaci na fotbalových stadiónech klubů, které zastupují šumperský okres v krajských nebo celomoravských soutěžích. Občas zavítají i na jiná sportovní kolbiště.

 Jako první se vydal na inspekci zábřežský rodák ANTONÍN TITZL. Zkušený matador, jemuž se během hráčské kariéry přezdívalo „hbitý panter“, proslul především jako trenér tehdy velmi úspěšné Libiny. Dodnes tam na charismatického kouče s oblibou vzpomínají. V současné době si užívá sportovního důchodu, který tráví aktivně a často právě na fotbale. Jak se mu zamlouvala návštěva Postřelmova?

POSTŘELMOV


„Postřelmovské prostředí bych označil za velmi specifické. Těžko se to s něčím porovnává. Stísněné prostory ovlivněné nedostatkem místa mi trochu připomínají arény v kanadsko-americké NHL, kde se hraje hokej na zmenšených kluzištích. Jsou to hrozně malé nudle. Vyplývají z toho i některé menší výhody, diváci mají zápasové dění na dosah ruky. Že bych ale zrovna v Postřelmově uspořádal benefiční zápas a pozval na ně bývalé reprezentanty, to určitě ne. Už kvůli bezprostřednímu sousedství s několika neútulnými budovami v čele s komunistickým panelákem MEPu. Celkový dojem to dost kazí.
Na fotbal se můžete dostat mnoha způsoby. Jednou z variant je cesta vlakem, nádraží se nachází několik metrů od oddílové pokladny. U stolku výběrčích zaplatíte lidovou dvacku. Mně bylo bez váhání nabízeno snížené důchodcovské vstupné. Protože se jako žádný děda Lebeda ještě necítím, s díky jsem ho odmítl.
Občerstvovací servis nebyl špatný. Obsluha se jevila snaživě a pokoušela se pracovat v co možná nejrychlejším režimu. Kromě obvyklých pochutin a nápojů nabízela i něco málo navíc.
Postřelmov na mě působí dojmem, že si I. B třídu zaslouží. Jako nováček si vede velmi dobře a v horní polovině tabulky se dravě tlačí na mančafty před sebou. I když je na svůj prťavý stadiónek s menší trávou běžné vesnické kvality zvyklý, přál bych mu lepší fotbalový stánek. Co jsem zaslechl, mohl by se ho dočkat v nejbližších letech. Momentálně to tam není ono. Pro hráče ani pro fanoušky.
I proto bych za normálních okolností udělil jednu hvězdičku z pěti. Druhou přidávám za sympatickou sekretářku, která v den zápasů mužského áčka vypomáhá přímo na střídačce nebo kolem ní. Takového funkcionáře může postřelmovskému klubu každý jen tiše závidět.“


Foto: Petr Fišer

Častá kulisa postřelmovských zápasů – projíždějící vlak. Nádraží je vedle fotbalového stadiónu co by člověk kamenem dohodil.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 23.4.2015 11:32
Titulek: Tajní agenti-pomocníci Velkého bratra.
Autor: ZuZumila
98
...Budou pracovat inkognito, v částečném utajení a hlavně nekompromisně....Budou mít černé brýle
se zabudovanou kamerou a budou mít statut veřejného činitele. Budou pracovat ve zvláštním režimu.
Na jejich hlášeních do centra GANGU budou záviset životy sportovních klubů.
Reagovat
Datum: 24.4.2015 08:42
Titulek: Re: Tajní agenti-pomocníci Velkého bratra.
Autor: Postroj
91
ZuZumila není kompatibilní s dnešním pojetím sportu. Za jakou ligu hraje,
Reagovat
Datum: 24.4.2015 07:53
Titulek: Bez titulku
Autor: miki
121
Zuzumilo,jinak vše v pořádku,netrápí tě nějaké mindráky? :)
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).