SPORT

I cesta může být cíl! O slovo se znovu hlásí populární maratón horských kol v Leštině

27. srpna 2014, 15:00, téma CYKLO, Petr Fišer
I cesta může být cíl! O slovo se znovu hlásí populární maratón horských kol v Leštině Leština - Je to závod s několika pozitivními odlišnostmi, které z něj dělají speciální atrakci. Jednou z nich je zavádění cyklistů na ostrý start, i tentokrát s lyžařskými olympioniky Ondřejem Bankem a Martinem Vráblíkem. Letos je doplní rychlobruslař Jiří Kyncl, předchůdce hvězdné Sáblíkové. Moravský bikemaratón horských kol v Leštině se pečlivě chystá na další ročník. Otevírací gong zazní už 30. srpna!

 „Svým způsobem je to pořád vesnický maratón. Nejsme velcí. Nemáme profíky ani kanceláře. Jen pár nadšenců, pro které je to vrcholová akce roku se vším všudy. Tisícovku účastníků asi nepřekonáme, ale každý, kdo k nám přijede, pro nás bude naším člověkem. Přesně o to nám jde především. Aby se u nás všichni cítili dobře,“ vysvětlovala jedna z hlavních postav pořadatelského týmu Jiří Chlebníček.

Společně s partou věrných pomocníků vytvořil z původně regionální záležitosti dobře organizovanou akci s lidovým zázemím. Třicetikilometrová trať je určena spíše mládežníkům, další dvě (50 a 80 km) všem ostatním. „Mají takové převýšení, že až na pár metrů neslezete z kola. Chybět samozřejmě nebudou ani mimořádně sledované a velmi populární souboje nad 110 kilogramů. Myslíme i na hendikepované cyklisty, pro které je to jediný závod svého druhu. To samé platí i o soupeření dvojic. Žádný jiný podobný podnik u nás se nemůže pochlubit tím, že je v tandemech zařazen jako mistrovství České a Slovenské republiky,“ prohlásil s nádechem hrdosti Chlebníček. Ten mimo jiné láká na panoramatické výjezdy kolem hradu Brníčko a na Moravský Blaník. A také na sympatické překvapení jednoho z hlavních sponzorů, kterým je Vinařství Chateau Lednice. Těšit se na něj může každý, kdo se přihlásí včas.

I když ze sebe většina aktivních aktérů vydává každoročně maximum a preferuje především nesmlouvavé závodění, bikemaratón v Leštině je hlavně o pohodě. Bouřlivá kulisa jde ruku v ruce s vonící slivovicí, která je v mnoha případech nabízena i samotným závodníkům místo iontových nápojů. „Prostě to k nám patří. Vždyť jsme na Moravě!“ usmíval se Jiří Chlebníček. „Pohostinnost je pro nás samozřejmostí. I letos celý ročník uzavřeme závěrečným táborákem,“ nezapomněl zmínit hojně navštěvované posezení s táborovým ohněm, kytarami, zpěvem a tancem.

Motto party z pořádajícího Cykloklubu Morava je opravdu výzvou: „I cesta může být cíl.“ Poslední prázdninovou sobotu to bude platit bezezbytku.

Nedílnou součástí leštinského bikemaratónu jsou závody tandemů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 29.8.2014 20:12
Titulek: čísla
Autor: Anonym
165
190
Hlavně aby nbyla některá čísla 2x jak loni :)
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.