SPORT

I cesta může být cíl! O slovo se znovu hlásí populární maratón horských kol v Leštině

27. srpna 2014, 15:00, téma CYKLO, Petr Fišer
I cesta může být cíl! O slovo se znovu hlásí populární maratón horských kol v Leštině Leština - Je to závod s několika pozitivními odlišnostmi, které z něj dělají speciální atrakci. Jednou z nich je zavádění cyklistů na ostrý start, i tentokrát s lyžařskými olympioniky Ondřejem Bankem a Martinem Vráblíkem. Letos je doplní rychlobruslař Jiří Kyncl, předchůdce hvězdné Sáblíkové. Moravský bikemaratón horských kol v Leštině se pečlivě chystá na další ročník. Otevírací gong zazní už 30. srpna!

 „Svým způsobem je to pořád vesnický maratón. Nejsme velcí. Nemáme profíky ani kanceláře. Jen pár nadšenců, pro které je to vrcholová akce roku se vším všudy. Tisícovku účastníků asi nepřekonáme, ale každý, kdo k nám přijede, pro nás bude naším člověkem. Přesně o to nám jde především. Aby se u nás všichni cítili dobře,“ vysvětlovala jedna z hlavních postav pořadatelského týmu Jiří Chlebníček.

Společně s partou věrných pomocníků vytvořil z původně regionální záležitosti dobře organizovanou akci s lidovým zázemím. Třicetikilometrová trať je určena spíše mládežníkům, další dvě (50 a 80 km) všem ostatním. „Mají takové převýšení, že až na pár metrů neslezete z kola. Chybět samozřejmě nebudou ani mimořádně sledované a velmi populární souboje nad 110 kilogramů. Myslíme i na hendikepované cyklisty, pro které je to jediný závod svého druhu. To samé platí i o soupeření dvojic. Žádný jiný podobný podnik u nás se nemůže pochlubit tím, že je v tandemech zařazen jako mistrovství České a Slovenské republiky,“ prohlásil s nádechem hrdosti Chlebníček. Ten mimo jiné láká na panoramatické výjezdy kolem hradu Brníčko a na Moravský Blaník. A také na sympatické překvapení jednoho z hlavních sponzorů, kterým je Vinařství Chateau Lednice. Těšit se na něj může každý, kdo se přihlásí včas.

I když ze sebe většina aktivních aktérů vydává každoročně maximum a preferuje především nesmlouvavé závodění, bikemaratón v Leštině je hlavně o pohodě. Bouřlivá kulisa jde ruku v ruce s vonící slivovicí, která je v mnoha případech nabízena i samotným závodníkům místo iontových nápojů. „Prostě to k nám patří. Vždyť jsme na Moravě!“ usmíval se Jiří Chlebníček. „Pohostinnost je pro nás samozřejmostí. I letos celý ročník uzavřeme závěrečným táborákem,“ nezapomněl zmínit hojně navštěvované posezení s táborovým ohněm, kytarami, zpěvem a tancem.

Motto party z pořádajícího Cykloklubu Morava je opravdu výzvou: „I cesta může být cíl.“ Poslední prázdninovou sobotu to bude platit bezezbytku.

Nedílnou součástí leštinského bikemaratónu jsou závody tandemů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 29.8.2014 20:12
Titulek: čísla
Autor: Anonym
169
191
Hlavně aby nbyla některá čísla 2x jak loni :)
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.