KULTURA

Hvězdy na vrbě

19. listopadu 2008, 17:16, Divadlo Šumperk
Hvězdy na vrbě Šumperk - Big-beatový retromuzikál přináší na scénu šumperského divadla atmosféru šedesátých let minulého století. Atmosféru doby, která občas voněla svobodou i uprostřed země sešněrované komunistickým režimem.


 Spíše než doba je ovšem důležitější cosi, co můžeme nazvat generačním soubojem. Toto téma je totiž věčné a v různých obměnách se v životě objevuje dodnes. Hvězdy na vrbě přinášejí příběh, ve kterém se střetává mládí plné ideálů s generací rodičů, kteří už na ideály rezignovali. Mládí, které má touhu dotknout se hvězd, naráží na „starce“, kteří už vědí, že by se o hvězdy mohli spálit...
 

 
Příběh začíná v tělocvičně, kde skupina středoškolaček nacvičuje vystoupení, které má předvést v rámci jakéhosi nepodstatného výročí. Přijet má prý kromě nejrůznějších pohlavárů také samotný Karel... Dospívající dívky plné života a touhy po svobodě se najednou musí utkat s nesmyslnými pravidly, mezi něž patří např. zákaz vystupování v kalhotech nebo napodobování Marylin Monroe jakožto symbolu zkaženosti západního světa.
 

Zřejmě nejpopulárnější inscenace v dějinách brněnského HaDivadla měla premiéru už na konci roku 1992, má ovšem dodnes co říci. Na jevišti se objeví živá kapela, která zahraje hity jako Pátá, Tak krásná, Dominik, Oliver Twist apod. Režie se ujme Józef Z. Czernecki, který již s Divadlem Šumperk spolupracoval při přípravě her Jo, není to jednoduché... a Hotel Modrá hvězda.


Režie: Józef Z. Czernecki
Scéna a kostýmy: Anna Franta
Dramaturgie: Ondřej Elbel
Hudební nastudování: Zdeněk Dočekal, Bohdana Pavlíková
Choreografie: René Kuzník

Sobota 22.11.2008
19:30, HVĚZDY NA VRBĚ, Divadlo Šumperk


Středa 26.11.2008
19:30, HVĚZDY NA VRBĚ, Divadlo Šumperk


Sobota 29.11.2008
19:30, HVĚZDY NA VRBĚ, Divadlo ŠumperkDoporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 22.11.2008 16:15
Titulek: za kolik?
Autor: ficcino
100
170
nevíte, proč cena vstupenek na představení v šumperském divadle podléhá nejvyššímu stupni utajení? na webu jsem ji nikde nenašel. jsem slepej nebo se divadlo stydí zveřejnit, za kolik ´nabízí své zboží´?
Reagovat
Datum: 25.11.2008 14:35
Titulek: Re: za kolik?
Autor: René Sviderski
105
Doplněno, na www.divadlosumperk.cz/vstupenky tajné to není...
Reagovat
Datum: 27.11.2008 18:14
Titulek: Hvězdy na vrbě
Autor: zdenka
60
170
Za sobotní premiéru Hvězdy na vrbě vám náleží velká pochvala,moc se vám to povedlo.
Reagovat
Datum: 27.11.2008 22:50
Titulek: Re: Hvězdy na vrbě
Autor: Olka
168
128
Nebylo to nejhorší, akorát ty pěvecké výkony mladých nic moc.
Reagovat
Datum: 8.12.2008 21:23
Titulek: Re: Hvězdy na vrbě
Autor: Mayerová
132
Já těm mladým nerozumím ani když mluví. Ale bylo to moc hezké na koukání. Takové barevné.
Reagovat
Datum: 16.12.2008 16:43
Titulek: Re: Hvězdy na vrbě
Autor: Carmen
113
To buďte ráda. Já seděla 29. listopadu vepředu, takže jsem rozuměla i slečně Kašťákové. Ale věřit se jí nedalo ani slovo. Buďte ráda, že jste nerozuměla.
Reagovat
Datum: 17.12.2008 11:36
Titulek: Re: Hvězdy na vrbě
Autor: Olka
98
Tak mluvíte o paní Kaštické nebo Košťákové. Paní Kaštická je úžasná herečka, moc se mi líbí a moc pěkně zpívá. Naprosto úžasná byla v mých očích ve hře "Vrabčák z předměstí", tuším, že se ten kus tak jmenoval. Paní Košťákovou nemohu soudit, nějak mě ani ve špatném ani v dobrém nevystoupila z davu.
Reagovat
Datum: 18.12.2008 22:20
Titulek: Re: Hvězdy na vrbě
Autor: Carmen
73
Máte pravdu, popletla jsem to písmenko. Samozřejmě jsem nemyslela paní Kaštickou, ale slečnu Košťákovou v té prý hlavní roli. Paní Kaštická je skvělá. Jo a ta hra, ve které tak krásně zpívala, se myslím jmenoval Edit a Marléne. To byla doba, kdy jsem do divadla ještě mohla vždycky těšit.
Reagovat

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.