KULTURA

Hudba hýbe městem - rozhovor s Innocent Core

1. srpna 2007, 20:05, Petra Krobotová
Šumperk - Šumperští občané se pomalu chystají na tradiční srpnový festival, v ulicích se každý den zaplňují letní zahrádky zájemci lačnícími po osvěžení, koupaliště jsou takřka plná a rozvoz pizzy je v plném proudu, protože město žije do pozdních nočních hodin, čímž stoupá nejen příjem alkoholu v našich tělech, ale také hlad, který v tak pozdní čas utiší jen pár míst.

Mezi tato místa ovšem nepatří jen prostory nabízející jídla, ale také místa, kde zasytíte hlad po dobré muzice. Vždyť  i tou je město živo. V pátek se uskutečnil menší letní festiválek v H-clubu. Počasí přálo, vstupné bylo přiměřené a ačkoliv byl porušen noční klid z důvodu konání akce do hluboké noci, k žádným stížnostem nedošlo. Víc si snad ani pořadatelé nemohli přát.

Zmínit se o všech pěti kapelách, které zde v tento večer vystoupily, by bylo více než nemožné a tak jsem se zaměřila na jednu z nich, o níž si myslím, že stojí za zmínku. 

 

Innocent Core je prozatím dítko, které na svůj úspěch teprve čeká. Nutno ovšem podotknout, že od svého vzniku datovaného přibližně před dvěma měsíci se zúčastnili již třech akcí, což na začátečníky není špatné skóre. Cesta  je však leckdy trnitá a tak uvidíme, zda tyto tři pány a jednu dámu čeká růžová budoucnost.

 

O tom zda vůbec o růžovou budoucnost stojí a jaké cíle mají před sebou, jsem si popovídala se zakladatelem Innocent Core, Petrem Kobylkou, učitelem na VOŠ a SPŠ Šumperk, bývalým členem skupiny Tainted a mimo jiné také úspěšným fotografem.

 


 

 

Můžeš nám zběžně představit členy Innocent Core?

Verča Schneiderová zpívá, Honza Eliáš klepe paličkama o sebe a o černé škopky, baskytaristou je Mira Přikryl (známý jako Omyl P.) a já do toho občas sem tam něco brnknu na něco, co připomíná barytonovou kytaru. Jo a pak je tam sampler, ale ten ještě mlčí, čeká na příležitost.

Kapelu jsi zakládal ty. Je v dnešní době těžké najít zbývající členy? Jak dlouho jsi musel hledat a kdy jsi byl s výběrem spokojený? Přece jen...pokud je v Šumperku a okolí pár zájemců o muziku, neznamená to, že se trefí do tvého vkusu.

Zakládali jsme kapelu s Omylem :), teda ne Omylem, ale s přesnou predstavou, koho bychom tak chtěli. Bubeníků jsme oslovili víc, kytaristů jsme odmítli víc a zpěvačku jsme hledali delší čas. Měli jsme už několik dívčin na zkouškách v průběhu asi tří měsíců, ale kdo slyšel Verču, tak ví svoje. V Šumperku je muzikantů docela dost, lepší hrají ve více kapelách, otázka je, jestli brát začátečníka, jestli je lepší si rozumět lidsky, nebo hudebně, ideální je hledat všechno, a to se, myslím, povedlo.

Jak vás napadl název Innocent Core  a co je vašim hlavním cílem?

Vzhledem k věkovému rozložení členů našeho ansáblu jsme spíše taková neviňátka :) (pozn. Innocent = neviňátko) Cíl? Srozumitelnost, přístupnost, nářez, všechno dohromady a zatím jsme si slíbili vyprodat Sazka Arénu:-)

Jaké další akce vás v blízké budoucnosti čekají; kde byste si vy osobně nejraději zahráli?

Budeme hrát v srpnu v Zábřehu ve Zdi, na podzim je toho domluveno víc, určitě spácháme nějaké demo a pokusíme se vecpat na soutěže a na příští léto na festiválky. I jako na nový subjekt Šumperka a okolí si celkem zahrajeme.

Kde bychom nejraději hráli? Všude:)

Jsi bývalý člen  Tainted. Začal jsi nový projekt s tím, že tě Tainted nějakým způsobem  ovlivnili, nebo si se naopak snažil začít s "čistou hlavou“?

S čistou hlavou, rukama, ušima ... Tainted  nebyla jediná kapela, ve které jsem kdy hrál, ale je fakt, že stylově mi byli dlouhou dobu nejblíž. V dřívějších kapelách jsem víc mluvil do muziky, tady jsem hrál jinou úlohu, která mi v podstatě vyhovovala. Takže po mém vyhození jsem měl jasno, jak to bude vypadat. Nejdůležitější je nějaká zkušenost, ostatní je jen logický vývoj. Takže jsem si umyl hlavu, ruce, uši...

Dá se říci že většina z vás nepatří mezi nejzkušenější a pro většinu je to také první kapela, ve které působí. Jak často musíte zkoušet, aby byl výkon k vaší spokojenosti?Potýkáte se s trémou?

Zajímavá otázka. Mladší většinou trémou netrpí, takže se to neřeší, důležitější je co nejvíc hrát před lidma. Zkoušení je v podstatě  zábava,  kdy se vyblbneme, nebereme to jako nutné zlo a  zkoušíme tehdy, kdy se nám chce a všichni můžeme. Což je někdy víc a někdy míň. Vystoupení si pokaždé natáčíme a bavíme se o nich, co udělat jinak a tak. Tréma? Kde?

Prozatím jste hráli na pár menších akcích, kde jste byli jednou z mnoha kapel. Mají případní zájemci o vaši muziku možnost vidět vás na samostatném koncertu?

Na samostatný velký koncert typu "vyprodáme kulturák", je fakt času dost, v tomhle regionu to tak ani nefunguje, vždycky je třeba mít další kapely na večer po ruce a střídat se, zpestřit to. V tuhle chvíli nám jde spíš o to hrát co nejpravidelněji a nejvíc, zkušebna je jen zkušebna a hraní před lidma dává víc. Uvažovali jsme i o variantě garážově zahradních koncertů, technicky by to pro nás nebyl problém, takže uvidíme.

V Šumperku je několik kapel, menších i větších. Někteří hrají jen tak pro radost, jiní se snaží prorazit za hranice našeho kraje, někdy i republiky. Pravdou zůstává že se to prozatím podařilo jedné, která opravdu slaví  úspěchy. Kam se řadíte vy; je možné, že vás za čas uvidíme z plakátů, uslyšíme v rádiích a televizi, nebo zůstanete u pár koncertů za měsíc, jen tak pro radost?

Hm, úspěch za každou cenu nemáme moc rádi, ale myslíme si, že styl jde vybalancovat na hraně úspěšnosti a poslouchatelnosti, v případě rockové kapely i tvrdosti. Vzorem jsou možná POST IT, kteří tu hranu drží zuby nehty. Jinak radost je radost a pokud se daří, je radost vždycky. Jinak, pokud bychom mířili do českého rádia a televize, bude to možná jediný impuls, abych si je zapnul. V tuhle chvíli je  brzo o tom uvažovat a já dál zůstanu u německých programů.

Je o tobě známo, že se věnuješ focení, nutno podotknout, že tvou tvorbu mnozí považují za velmi zdařilou. Neuvažujete o větší propagaci? Přece jen...určitě se chcete co nejvíce zviditelnit, aby vaše zkoušení nepřicházelo vniveč.

No, už jsme se párkrát nablikali, materiál leží ke zpracování u mě na disku, rozhodně grafika bude svou úlohu hrát. Akorát nevím, kdy to všechno stihnem:) Ale stihnem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 3.8.2007 09:48
Titulek: Re: www
Autor: Kharl
Proc pises neco co neni, ale bude (mozna snad, jestli nezapomenes) :-D to je trochu divne ne?
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.