KULTURA

Hřiště v Olšanech obsadí řezbáři

20. července 2011, 20:38, rejdakce
Hřiště v Olšanech obsadí řezbáři Olšany - Výtvarníci, řezbáři, sochaři a tvůrčí dřevokazové jak profesionální, tak i amatérští se sejdou ve dnech 25. až 30. července na hřišti v Olšanech. Při letošním tvůrčím setkání budou hledat Ducha olšanského parku, který v posledních měsících prošel rozsáhlou revitalizací.

Druhý ročník Olšanského dřevosochání se stane mezinárodním. „Díky řediteli Střediska kultury a umění ve Wroclawi panu Petru Borkovskému se zúčastní dřevosochání polští umělci Martyna Izabela Wožnica a Milosz Flis,“ uvedl starosta Olšan Libor Haken s tím, že mecenášem polské účasti se stal maršálek vojvodství Dolny Šlask pan Rafał Jurkowlaniec.

Umělecká díla budou vznikat stejně jako v loňském roce na hřišti v Olšanech. Řezbáři budou denně od 9 do 17 hodin hledat Ducha olšanského parku. Poslední den Olšanského dřevosochání připravili organizátoři program pro veřejnost. V sobotu 30. července od 13 hodin začne jarmark lidových řemesel, od 15 odstartuje zábavné odpoledne. V 17 hodin vyvrcholí druhý ročník dřevosochání vernisáží a o půl hodiny později už začíná dražba uměleckých děl.

Večerní program proběhne ve znamení ohňové show za zvuku bubnů v živé produkci s vystoupením břišních tanečnic. Olšanské dřevosochání pořádá obec Olšany ve spolupráci s občanským sdružením Klub pro rozvoj aktivního Pomoraví.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).