KULTURA

Hřiště v Olšanech obsadí řezbáři

20. července 2011, 20:38, rejdakce
Hřiště v Olšanech obsadí řezbáři Olšany - Výtvarníci, řezbáři, sochaři a tvůrčí dřevokazové jak profesionální, tak i amatérští se sejdou ve dnech 25. až 30. července na hřišti v Olšanech. Při letošním tvůrčím setkání budou hledat Ducha olšanského parku, který v posledních měsících prošel rozsáhlou revitalizací.

Druhý ročník Olšanského dřevosochání se stane mezinárodním. „Díky řediteli Střediska kultury a umění ve Wroclawi panu Petru Borkovskému se zúčastní dřevosochání polští umělci Martyna Izabela Wožnica a Milosz Flis,“ uvedl starosta Olšan Libor Haken s tím, že mecenášem polské účasti se stal maršálek vojvodství Dolny Šlask pan Rafał Jurkowlaniec.

Umělecká díla budou vznikat stejně jako v loňském roce na hřišti v Olšanech. Řezbáři budou denně od 9 do 17 hodin hledat Ducha olšanského parku. Poslední den Olšanského dřevosochání připravili organizátoři program pro veřejnost. V sobotu 30. července od 13 hodin začne jarmark lidových řemesel, od 15 odstartuje zábavné odpoledne. V 17 hodin vyvrcholí druhý ročník dřevosochání vernisáží a o půl hodiny později už začíná dražba uměleckých děl.

Večerní program proběhne ve znamení ohňové show za zvuku bubnů v živé produkci s vystoupením břišních tanečnic. Olšanské dřevosochání pořádá obec Olšany ve spolupráci s občanským sdružením Klub pro rozvoj aktivního Pomoraví.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).