KULTURA

Hřiště v Olšanech obsadí řezbáři

20. července 2011, 20:38, rejdakce
Hřiště v Olšanech obsadí řezbáři Olšany - Výtvarníci, řezbáři, sochaři a tvůrčí dřevokazové jak profesionální, tak i amatérští se sejdou ve dnech 25. až 30. července na hřišti v Olšanech. Při letošním tvůrčím setkání budou hledat Ducha olšanského parku, který v posledních měsících prošel rozsáhlou revitalizací.

Druhý ročník Olšanského dřevosochání se stane mezinárodním. „Díky řediteli Střediska kultury a umění ve Wroclawi panu Petru Borkovskému se zúčastní dřevosochání polští umělci Martyna Izabela Wožnica a Milosz Flis,“ uvedl starosta Olšan Libor Haken s tím, že mecenášem polské účasti se stal maršálek vojvodství Dolny Šlask pan Rafał Jurkowlaniec.

Umělecká díla budou vznikat stejně jako v loňském roce na hřišti v Olšanech. Řezbáři budou denně od 9 do 17 hodin hledat Ducha olšanského parku. Poslední den Olšanského dřevosochání připravili organizátoři program pro veřejnost. V sobotu 30. července od 13 hodin začne jarmark lidových řemesel, od 15 odstartuje zábavné odpoledne. V 17 hodin vyvrcholí druhý ročník dřevosochání vernisáží a o půl hodiny později už začíná dražba uměleckých děl.

Večerní program proběhne ve znamení ohňové show za zvuku bubnů v živé produkci s vystoupením břišních tanečnic. Olšanské dřevosochání pořádá obec Olšany ve spolupráci s občanským sdružením Klub pro rozvoj aktivního Pomoraví.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.