ZPRÁVY

Nadšenci můžou zakusit krásu zimní přírody

19. listopadu 2012, 15:30, redakce, MB
Region – Organizátoři trekingových závodů Rock Point – Horská výzva letos připravili další extrémní outdoor-survival závod, tentokrát pro fanoušky zimních adrenalinových sportů. Akce s názvem Rock Point – Zimní výzva 2013 odstartuje 13. února 2013. Pouze stovka odvážlivců dostane šanci prokázat svou odolnost a umění spolupráce v zimní přírodě na trase z Trutnova do Karlovy Studánky.
Závod v délce zhruba 200 kilometrů povede z Podkrkonoší přes hřebeny Orlických hor a Jeseníků. Pro účastníky, kteří budou závodit ve dvojicích, bude připraveno několik kontrolních stanovišť, jimiž musí projít. Orientovat se mohou pomocí GPS a map s buzolou. Vše potřebné k přežití v horách si každý ponese sám. Pořadatelé plánují vytvořit kontrolní stanoviště ve velké vzdálenosti od civilizace, aby si závodníci užili zimní krajinu českých hor v té nejryzejší podobě.

Pravidla Zimní výzvy 2013 zakazují jakoukoli cizí pomoc. K usnadnění postupu je dovoleno pouze použití sněžnic, skialpových lyží, nesmeků a trekových či jiných holí. Trasu musí účastníci zvládnout během 96 hodin. Propozice a další organizační informace mohou zájemci najít na webu organizátorů. Registrace závodníků probíhá od 3. prosince od 20.00 hodin.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.