KULTURA

„Hledači filmových lokací“ pátrali v Jeseníkách

25. listopadu 2015, 11:00, ok
„Hledači filmových lokací“ pátrali v Jeseníkách Okres - Jeseníky získávají u filmařů stále lepší pověst. Ne náhodou se o tom přijeli přesvědčit na začátku listopadu lokační manažeři, producenti a zástupci Czech Film Commission – národní filmové kanceláře, která v zahraničí propaguje Českou republiku a její regiony jako atraktivní místo pro natáčení.

 Po nejvyšších moravských horách provázeli návštěvu zástupci Jeseníky Film Office, regionální filmové kanceláře sídlící v Šumperku, která během uplynulého roku pomohla na svět filmům Krásno nebo Díra u Hanušovic a loni také získala prestižní cenu Film Friendly Region za nejvstřícnější region vůči filmařům.

Filmaře provázela i hraběnka

„Za dva dny jsme navštívili spoustu míst, památek a objektů. Například ruční papírnu ve Velkých Losinách, tamní renesanční zámek, dále kostel a hrobku Kleinů v Sobotíně či zámek v Bludově, po kterém nás provázela osobně paní hraběnka Mornstein-Zierotin,“ popisuje dvoudenní výlet manažerka Jeseníky Film Office Lenka Dusová.

Kraj nakloněný kinematografii

Filmaři a zástupci Czech Film Commission nemohli při brouzdání po Jeseníkách samozřejmě vynechat PVE Dlouhé Stráně nebo světoznámou likérku v Domašově a na závěr si prošli také město Šumperk, jehož architektura je podle Lenky Dusové doslova nadchla.
„Lokační manažeři i producenti byli z Jeseníků opravdu nadšení, takže jsme se hned domluvili na další návštěvu, která bude zaměřena na přírodu Jeseníků a na zaniklé obce v bývalých Sudetech,“ dodala manažerka Jeseníky Film Office.
„Pro nás filmaře je důležité nejen zjištění, že Jeseníky nabízí velké množství atraktivních lokací, ale také to, že zde žijí lidé filmovému byznysu naklonění,“ uvedla výkonná producentka Pavlína Žipková ze společnosti Bionaut Films.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.11.2015 02:28
Titulek: Lokátoři-nástup do Hanušovic !!!!
Autor: Sekerka
59
Obec v probíhající devastaci nepřizpůsobivými občany.
Reagovat
Datum: 30.11.2015 09:21
Titulek: Re: Lokátoři-nástup do Hanušovic !!!!
Autor: Prskavka
22
Lokátoři-přijeďte VŠICHNI do Hanušovic vlakem ať si vychutnáte "pohodu" a infrastrukturu na Hanušovickém nádraží. Ten HNUS je ve stavu-nikdo za to nemůže. Všichni jsou broučci na zádech kterým je bráněno zlým zákonodárcům v akci na zlepšení současného stavu. Lokátoři-sledujte průběžně www.rej.cz
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.